آیا علت عدم استقبال از آیفون 10 قیمت بالای آن بود؟

براساس اطلاعات موجود، یک موسسه تحقیقاتی بوسیله یک نظرسنجی، علت عدم استقبال از آیفون 10 ، این پرچمدار اپل را مشخص کرده است!

به گزارش تکراتو، آیفون 10 این پرچمدار اپل نتوانسته است از استقبال زیادی برخوردار شود. علت این امر مشخص نبود تا اینکه یک موسسه تحقیقاتی در یک نظرسنجی، از دلایل عدم استقبال از آیفون 10 پرده برداری کرد.

رونمایی از گوشی هوشمند و پرچمدار آیفون ۱۰

چند ماه پیش بود که تیم کوک در مراسم و رویدادی اختصاصی از جدیدترین گوشی هوشمند و پرچمدار خود یعنی آیفون ۱۰ رونمایی کرد، این محصول را سورپرایز شگفت انگیز اپل معرفی کرد و انتظار داشت که آیفون ۱۰ فروش بسیار بالایی را تجربه کند. اما بر خلاف برآورد های صورت گرفته، این اتفاق نیفتاد و میزان فروش خیره کننده و غیر منتظره ای برای این غول تکنولوژی آمریکایی ثبت نشد.


بیشتر بخوانید: طول عمر محصولات اپل چقدر است؟ رابطه کیفیت و طول عمر


دلایل عدم استقبال از آیفون 10 چه بود؟

در ادامه یک موسسه تحقیقاتی در یک نظرسنجی با تعداد زیادی از کاربران آمریکایی و سایر کشورهای جهان که همواره از طرفداران محصولات اپل به شمار می رفتند گفت‌وگو کرد و حالا نتایج آن را به صورت گزارشی نهایی اعلام کرده است.

در این نظرسنجی، ۳۸ درصد از کاربران، قیمت بسیار بالای این گوشی پرچمدار را علت اصلی عدم استقبال از آیفون 10 اعلام کردند. چرا که قیمت مدل ۶۴ گیگابایتی آن از ۹۹۹ دلار و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن نیز از ۱۰۴۰ دلار آغاز می شود. همچنین ۸ درصد از مردم، از کوچک بودن صفحه نمایش گوشی و ابعاد آن خوششان نیامده است. ۴۴ درصد از کاربران هم گفته اند که گوشی‌های قبلی شان خوب است و همچنان عملکرد بسیار بالا و مناسبی دارد و نیازی ندارند که گوشی خود را تعویض کنند و آیفون ۱۰ گران قیمت را بخرند. ۱۷ درصد کاربران نیز گفته‌اند نمی‌خواهند و نیازی ندارند که یک گوشی پرچمدار با قابلیت های فوق العاده زیادی بخرند.

بنابراین شاید بتوان علت عدم استقبال از آیفون 10 را در اصل قیمت بالای آن در نظر گرفت که باعث شده تعداد زیادی از مردم تمایلی به خرید آن نداشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isnaارسال نظر