همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

از تبلیغات میلیاردی تا اینترنت رایگان در اپلیکیشن روبیکا، آیا Rubika از تلگرام جاسوسی می‌کند؟

در چند روز اخیر حرف و حدیث‌های بسیار زیادی پیرامون اپلیکیشن Rubika به گوش می‌رسد. از تبلیغات میلیاردی این برنامه گرفته تا اینترنت رایگان، لوگوی کپی شده از The Right Bytes و جاسوسی از تلگرام. در این مقاله به بررسی تمامی ابهامات پیرامون اپ روبیکا می‌پردازیم. با تکراتو همراه باشید.

این روزها اپلیکیشن روبیکا با تبلیغات پرزرق و برق و با بودجه بسیار زیاد، صدا و سیما را به اشغال خود درآورده و شاید به راحتی روزانه حداقل 1 ساعت می‌توان تبلیغات این برنامه را در شبکه‌های مختلف صداوسیمای ملی مشاهده کرد؛ از اسپانسرینگ برنامه عیدانه بهارنارنج علیخانی و اسپانسرینگ مردان آهنین در شبکه سه تا ویدیوی تبلیغاتی اختصاصی ارسطو و نقی معمولی (احمد مهران‌فر و محسن تنابنده) پیش از سریال پایتخت و تبلیغات موشن گرافیک گسترده چند ده ثانیه‌ای!

در این مقاله به هیچ عنوان با اینکه هزینه تبلیغات این اپلیکیشن چند میلیارد تومان بوده و این مبلغ از کدام سازمان تامین شده کاری نداریم (چراکه بعید می‌دانیم هیچ شرکت خصوصی توان پرداخت چنین هزینه‌ای را داشته و یا اصلا این حجم از هزینه را تنها برای تبلیغات تلویزیونی صرف کند) و صرفا به سوالات، نظرات و انتقاداتی که هموطنانمان درباره این اپلیکیشن داشته‌اند می‌پردازیم.

شایان ذکر است که این سوالات و نظرات را از دیدگاه‌های به ثبت رسیده در مقاله “بررسی اپلیکیشن روبیکا” که چندی پیش برای شما در تکراتو منتشر کردیم و همچنین توییت‌های کاربران در شبکه اجتماعی توییتر گرد‌آوری کرده و مورد بررسی قرار داده‌ایم.

اپلیکیشن روبیکا، غریبه‌ای نام آشنا!

همانگونه که پیش‌تر گفتیم، در این نوشتار به بررسی برخی از مهم‌ترین حواشی به وجود آمده پیرامون اپ روبیکا می‌پردازیم. این موارد عبارتند از:


اینترنت رایگان!

یکی از چالش‌های مردمی درباره اپلیکیشن روبیکا، رایگان بودن یا نبودن حجم اینترنت مصرفی توسط آن است. در تبلیغات مختلف، صحبت‌های گوناگونی درباره اینترنت مصرفی این اپلیکیشن شنیده می‌شد که برخی از آن‌ها به رایگان بودن اینترنت مصرفی این برنامه اشاره داشت (یعنی رایگان بودن اینترنت آن توسط تمامی ارائه‌دهندگان اینترنت از جمله اپراتورهای تلفن همراه و یا ISPهای خطوط تلفن ثابت و غیره) و در برخی دیگر از تبلیغات، تنها به رایگان بودن اینترنت این اپلیکیشن در هنگام استفاده از اینترنت همراه اپراتورهای اول و دوم (همراه اول و ایرانسل) اشاره می‌شد.

ما به آخرین صحبت اکتفا کرده و بررسی می‌کنیم که آیا واقعا در هنگام استفاده از این اپلیکیشن با استفاده از داده تلفن همراه در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، حجمی از اینترنت گوشی‌های شما مصرف می‌شود یا خیر.

برای انجام این کار، ابتدا پیش از باز کردن اپلیکیشن روبیکا، باید از مقدار حجم اینترنت باقی‌مانده بسته اینترنت همراه خود مطلع شویم. در سیم‌کارت‌های همراه اول، این کار با استفاده از کد دستوری #0*100* انجام می‌شود.

در سیم‌کارت‌های ایرانسلی نیز، مقدار حجم اینترنت باقی‌مانده بسته اینترنت همراه خود را می‌توانید با کد دستوری #4*1*555* هم برای سیم‌کارت‌های دائمی و هم اعتباری انجام دهید.

در ادامه روند انجام کار را مشاهده می‌کنید. همان‌طور که در تصویر هم مشخص است، 6.34 گیگابایت از حجم اینترنت ایرانسل و 100 مگابایت از حجم اینترنت همراه اول باقی‌مانده است.

حال به سراغ اپلیکیشن روبیکا می‌روم. پس از مراجعه به بخش پخش آنلاین، چند دقیقه‌ای از پخش زنده تلویزیونی را مشاهده کرده و سپس با استفاده از کد‌های دستوری، حجم اینترنت باقی‌مانده خود را چک می‌کنم.

همان‌طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، این اپلیکیشن هم برای همراه اول و هم برای ایرانسل، هیچ حجمی از بسته اینترنت من کم نکرده است.

و اما پس چرا کاربران فکر می‌کنند که اینترنت روبیکا رایگان نیست و این اپلیکیشن حجم اینترنتی زیادی مصرف می‌کند؟ (شایان ذکر است که این بخش را بیشتر برای افرادی که آشنایی کمتری با این موضوع دارند مطرح می‌کنیم، بنابراین اگر شما به چرایی این امر واقف هستید، این قسمت را رد کرده و به مطالعه قسمت‌های بعدی بپردازید).

درحقیقت باید گفت که کاربران حق دارند! نه تنها روبیکا، بلکه هر اپلیکیشن و سرویسی که داده‌های استریم شده‌ای مثل فیلم (ویدیو) یا موسیقی (صوت) ارائه می‌دهد، حجم اینترنت زیادی مصرف می‌کند و اینکه گفته می‌شود اینترنت فلان اپلیکیشن یا سرویس رایگان است یا تعرفه ارزان‌تری دارد، بدین معنی نیست که هیچ پهنای باندی اشغال نکرده و هیچ اینترنتی مصرف نمی‌کند.

با توجه به اقدامات فوق، متوجه شدیم که در طی مدت زمان کوتاه (حدودا 3، 4 دقیقه‌ای) استفاده از این اپلیکیشن، هیچ هزینه‌ای برای من در بر نداشته است. اما وقتی به قسمت تنظیمات گوشی (Settings)، سربرگ شبکه‌ها (Networks) و بخش داده‌های تلفن همراه (Mobile Data) مراجعه کنیم، با تصویر زیر مواجه می‌شویم:

همان‌گونه که می‌بینید، اپلیکیشن Rubika در همین مدت زمان کوتاه، چیزی نزدیک به 58 مگابایت (با دیتای ایرانسل) و 34 مگابایت (با دیتای همراه اول) ترافیک اینترنتی مصرف کرده است، اما با توجه به‌اینکه این حجم اینترنت در روبیکا مصرف شده و سازندگان این اپلیکیشن با اپراتورهای اول و دوم برای رایگان بودن اینترنت مصرفی آن تعاملاتی داشته‌اند، هیچ هزینه‌ای برای من (کاربر) در بر نداشت.

درضمن، تفاوت اینترنت‌های مصرفی در این دو حالت، به این دلیل است که در هنگام مشاهده پخش آنلاین با ایرانسل، کیفیت ویدیو را روی 480p قرار دادم و در همراه اول، کیفیت 360p را انتخاب کردم.

بروزرسانی 16 فروردین: به دلیل افزایش دیدگاه‌های کاربران مبنی بر مصرف دیتای گوشی در هنگام استفاده از اپلیکیشن روبیکا و همچنین براساس برخی شایعات، به نظر می‌رسد اینترنت رایگان برای اپلیکیشن تنها تا 15 فروردین بوده است. سعی می‌کنیم در اسرع وقت این موضوع را با مسئولان روبیکا پیگیری کنیم. توصیه می‌کنیم پیش از استفاده کامل از این اپلیکیشن، با شماره‌گیری کدهای مذکور، از مصرف یا عدم مصرف اینترنت دیتای خود مطلع شوید.


بیشتر بخوانید: افزایش سرعت اینترنت ۴G گوشی ؛ ۴ ترفند برای بهبود عملکرد اینترنت گوشی


لوگوی کپی و دیگر هیچ!

اگر تمامی هزینه‌های تبلیغات و اسپانسرینگ روبیکا در شبکه‌های مختلف صداوسیما را “صفر تومان” در نظر بگیریم (فرض محال است و فرض محال هیچ‌گاه محال نیست!)، هدیه‌هایی که این اپلیکیشن وعده داده که به 3 برنده خوش شانسش خواهد داد، 3 خودروی سراتو است. با توجه به مقاله “بررسی و مشخصات فنی کیا سراتو 2018” که چند ماه قبل برای‌تان منتشر کردیم، قیمت این خودرو در ایران چیزی بین 73 تا 105 میلیون تومان است؛ یعنی چیزی نزدیک به 219 میلیون تا 315 میلیون تومان، حجم جایزه‌های اپلیکیشن روبیکا برای کاربرانش است.

بنابراین به نظر می‌رسد اینکه چنین اپلیکیشنی با چنین پشتوانه مالی (و معنوی!)، لوگوی خود را از روی یک برند خارجی کپی برداری محض کند، شاید کمی کوتاهی یا سهل‌انگاری یا فقر دانش و خلاقیت فراوان در تیم طراحی این اپلیکیشن باشد؛ چراکه به توجه به گفته‌های فوق، بعید می‌دانم که از سرِ مشکل مالی، نتوانستند برای طراحی یک لوگوی اختصاصی هزینه کنند.

اما دلیل آن هرچه که می‌خواهد باشد، با توجه به حجم بسیار گسترده تبلیغات این اپلیکیشن، نباید شاهد چنین اتفاق آماتورگونه‌ای می‌بودیم.


جاسوسی از تلگرام؟ گناهی نابخشودنی!

یکی دیگر از حرف و حدیث‌هایی که این روزها پیرامون این اپلیکیشن به گوش می‌رسید، جاسوسی روبیکا از تلگرام بود! و همین موضوع نیز باعث شد دید منفی نسبتا زیادی درباره این اپلیکیشن در شبکه‌های اجتماعی شکل بگیرد، به گونه‌ای که وزیر محترم فناوری اطلاعات را نیز وادار به واکنش کرد.

آذری جهرمی در روز دوشنبه ششم فروردین 96 در اکانت توییتر خود این‌گونه نوشت:

در خصوص نرم افزاری که این روزها از صدا و سیما تبلیغ می‌شود، پیگیری شد و پاسخ زیر را ارائه کردند. گزارش مردمی و نیز پاسخ فنی واصل شده از سوی #روبیکا را به یکی از مراکز آپا برای بررسی دقیق فنی ارسال و نتایج را مرکز ماهر اعلام خواهد نمود. در مورد #توسکا هم به زودی خواهم نوشت.

(پی‌نوشت: آپا مخفف عبارت “آگاهی‌رسانی، پشتیبانی، امداد بوده و معادل مفهومی CERT یا Computer Emergency Response Team است. همچنین مرکز ماهر نیز، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای به آدرس اینترنتی www.certcc.ir است).

توییت آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
توییت آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

و اما پاسخ تیم فنی روبیکا به وزیر فناوری اطلاعات نیز به شرح زیر است:

استفاده از کدهای اپن سورس مرسوم هست، تلگرام نیز اپن سورس هست و ما در روبیکا بخشی از کد تلگرام را برای مدیریت بهتر صفحه های برنامه استفاده کردیم (BaseFragment)، تا روبیکا هم مثل تلگرام در گوشی های قدیمی روان اجرا بشه و به دلیل کمبود وقت فرصت حذف قسمت های اضافی کد تلگرام که نیازی نبود رو نداشتیم. که در ورژن بعدی حذف خواهند شد.

از لحاظ فنی هم هیچ اپی امکان دسترسی به هیچ قسمت تلگرام شمارو نداره. و تنها در صورتی که دسترسی حافظه داشته باشه به فایل های دانلود شده ی تلگرام میتونه دسترسی داشته باشه.

روبیکا هم در هنگام نصب هیچ دسترسی حساسی از شما نمیخواد و تنها ، دسترسی به حافظه گوشی رو برای آپلود عکس پروفایل اون هم در هنگام اجرا درخواست میکنه. و در صورتی که اجازه دسترسی ندهید روبیکا امکان دسترسی به حافظه ی شما هم ندارد.

پس این که قسمتی از کد تلگرام در برنامه استفاده بشه هیچ ارتباطی به جاسوسی از تلگرام نداره.

قصد ادامه این بحث را ندارم و بهتر است صحبت‌های بیشتر در این خصوص را به دست صاحب نظران بسپاریم. در همین خصوص مرکز ماهر بررسی‌های خود را در مورد اپلیکیشن روبیکا بدین شرح بیان کرد:

 • این نرم افزار حریم خصوصی کاربران را نقض نمی کند!
 • این نرم افزار دسترسی به محتوای اطلاعاتی سایر اپلیکیشن ها از جمله تلگرام را ندارد.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این خصوص و سایر موارد مرتبط با بررسی‌های صورت گرفته روی این اپلیکیشن، به مقاله “بررسی حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن روبیکا؛ پاسخ مرکز ماهر” مراجعه کنید.


سخن پایانی

در نهایت باید ذکر کنیم که در این مقاله صرفا قصدمان بیان تمامی سوالات و ابهامات به وجود آمده حول این اپلیکیشن تازه‌وارد به دنیای تجارت و ارائه پاسخی “تا حدّ امکان دقیق” به آن‌ها بود؛ چراکه این ابهامات توسط همان مردمی مطرح شده که این اپلیکیشن برای آن‌ها ساخته و پرداخته شده و قطعا این حق تمامی کاربران است که به سوالاتشان پاسخی مناسب داده شود.

به هر حال با توجه به هزینه‌های بسیار زیادی که توسط شرکت سازنده این اپلیکیشن برای تبلیغات و جایزه‌های آن صورت گرفته، به نظر می‌رسد در پشت روبیکا، پر است از افرادی با “ژن‌های بسیار خوب”! امید است که این عزیزان بتوانند سرویسی در خور توجه و در شان مردم عزیز کشورمان ارائه داده و در آینده خودشان برای پاسخ دادن به سوالات و ابهامات احتمالی، پاسخی مناسب به مردم ارائه دهند و نگذارند که آنقدر حجم ابهامات درباره این اپلیکیشن زیاد شود تا وزیر ارتباطات برای یافتن پاسخی مناسب به مردم، دست به کار شود؛ قطعا وزیر محترم ارتباطات کارهای مهم‌تری نسبت به پیگیری حواشی پیرامون یک اپلیکیشن دارد!

اگر شما نیز تجربه کار با این اپلیکیشن را داشته و یا سوالات، ابهامات و نظراتی در خصوص آن دارید، بخش نظرات در پایین همین مطلب متعلق به شماست.

 

بیشتر بخوانید:

 

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر (136 نظر)

  مملکت رو دارید زیر سؤال میبرید مردم رو با این کاراتون خر گیر اوردید…😐😐😐😐😐😐😐

  پاسخ

  سلام.من چند دقیقه از این اپلیکیشن استفاده کردم وقتی از پخش زنده تلویزیون استفاده کردم چیزی از شارژ یا ترافیک اینترنتم کم نشد.دفعه دوم که استفاده کردم از بخش رسانه پخش یک کارتون رو انتخاب کردم که مبلغ 500ریال از شارژ پولیم برای چند چند ثانیه پخش کم شد.انترنت من ازاد حساب میشه.اول فکر کردم تبلیغاتشون دروغه.برنامه هامو که چک کردم دیدم یه برنامه دیگه داشته اپدیت میکرده.از یه برنامه که دسترسی برنامه ها به اینترنت رو مسدود میکنه استفاده کردم و فقط دسترسی اینترنت رو به روبیکا دادم و 10 دقیقه همون فیلم رو پخش کردم.هیچ پولی کم نشده بود چه از شارژ پولی چه از حجم اینترنتی.پیشنهاد میکنم از یک برنامه که جلوی دسترسی برنامه ها به اینترنت رو میگیره استفاده کنید و برنامه هایی که نمی خاهید به اینترنت دسترسی داشته باشن رو در لیست سیاهش قرار بدبن مثل برنامهnetguard(من از این برنامه استفاده کردم)

  پاسخ

  رو تله موشه که پیدا میکنید پنیر مفتی

  پاسخ

  عه
  جالبه
  ولی آمریکا که میخواست اینترنت رایگان بده شده بود رابین هود؟

  پاسخ

  شما باید منبع رو بررسی کنی رو ظاهر کار(اینترنت رایگان) نمیشه قضاوت درستی کرد. باید ببینی با په قیمتی داری اینترنت رایگان دریافت میکنی(به قیمت شنود و جاسوسی که سابقه اون تو دولت آمریکا اصلن هم کم نیست؟!)

  قطعا اونها(صاحب(ان) روبیکا) حداقلِ حداقلِ حداقل اگه بخوایم فقط رو فروش شارژ برای خط های اعتباری و پرداخت قبض ها حساب کنیم دارن روزانه چند ده میلیون تومن سود خالص میبرن(اگه جمع همون دویست تومن ها و پونصد تومن ها که سوپری ها بابت شارژ از ما میگیرن و پورسانتی که ارائه دهنده های خدماتی که قبض صادر میکنن به اینا میدن(که ما کفِ کفِ کف مثلن 1% از هر قبض در نظر میگیریم) رو حساب کنین قطعن به عدد وحشتناکی میرسین!)

  از تکراتو و تیمش ممنونم و آرزو دارم کاش نویسندگان تکتراتو یکم با صبر و سخاوت بیشتری اطلاعات رو در اختیار مردم (که اطلاعات تخصصی چندانی ندارن) بزارن.

  پاسخ

  مث تلگرام و گوکل و واتس اپ و یاهو و جیمیل و ….؟

  پاسخ

  بسیار عالی
  خیالمون راحت شد .با تشکر

  پاسخ

  اینترنت روبیکا رو تست کردم بعد از سه دقیقه مشاهده شبکه تلویزیونی حجم اینترنت رو کم کرد قبل از نگاه کردن ۲۲۳۰ بود ولی بعد از سه دقیقه شد ۲۲۲۹ .پس اینکه میگن اینترنت رایگان داره همش دروغ هست باور نکنین .در ضمن سیم کارت من هم همراه اول بود وای به حال ایرانسلی ها

  پاسخ

  یعنی شما سه دقیقه فیلم دیدید یک مگ فقط؟ گوشیتو بزار رو ذخیره نیرو تا فقط برنامه ای که توشی نت مصرف کنه و دوباره تست کن

  پاسخ

  منم پخش زنده دیدم کم کرده

  پاسخ

  سلام منم استفاده ولی ازحجم اینترتم کم نشد.

  پاسخ

  همش دروغه از اینترنت کم نمیشه اگه عکس بالا قبل از دیدن فیلم رو ببینید ساعت همراه اول رو زده ۲۱:۱۳:۱۲و بعد فیلم رو ببینید زده۲۱:۱۳:۱۲ مردمو خره گیر اوردن

  پاسخ

  من یه اهنگ گوش کردم مقدار 20 مگا کم کرد دروغه

  پاسخ

  منم همراه اول دارم از مال منم کم شد و حتی به دیگران هم پیشنهادش کردم که آبروم پیش همه رفت

  پاسخ

  اون زمان سرور همراه اول هست . زمان پیامک رو اگه دقت کنین اولش زده ۲۱:۱۵ بعدش زده ۲۱:۲۴

  پاسخ

  تو باز دیگه کی هستی؟!!! اولا که چرا توی این مدت نباید زمان (به قول تو) سرور همراه اول تغییر کنه؟! دوما اگر هم اینطور باشه همراه اول هم بر اساس همین زمان مصرف اینترنت رو محاسبه میکنه. مطمئنا در طول صفر ثانیه (یعنی وقتی اختلافی بین دو زمان وجود نداره حتی یک ثانیه!) هیچ اینترنتی هم نباید مصرف بشه!!!! پس چرا ایشون انتظار داشته که حجم اینترنتش کم بشه؟ متوجه شدی؟! وقتی به کسایی رای میدیم که به دوربین نگاه میکنن و دروغ میگن! انتظار این کلاهبرداریها رو هم باید داشته باشیم!!!!!!

  پاسخ

  همش دروغه بابا اینجا ایرانه هیچ چیز مفتی وجود نداره

  پاسخ

  سلام مهدی جان، ممنون که نظرت رو به اشتراک گذاشتی. همون طور که دوست دیگری به نام اردلان گفتن، اون زمانی که در پیامک مشاهده می کنین، زمان سرور همراه اول هست. اگر با دقت مقاله رو مطالعه کرده باشین، به راحتی متوجه خواهید شد که به هیچ عنوان، این محتوا تبلیغاتی نبوده و صرفا به تمامی حواشی، سوالات و نظراتی که کاربران این اپلیکیشن باهاش مواجه شدن، پرداخته شده و سعی شده تا حد امکان به این سوالات پاسخ درستی داده بشه. هر دو مورد (ایرانسل و همراه اول) رو شخصا تست کردم و از بسته اینترنتی من کم نکرد.

  درضمن، در مورد تصویر هم حق با شماست، متاسفانه همون موقع متوجه این موضوع نشدم اما در تصویر هم کاملا مشخص هست که اسکرین شات دوم، 10 دقیقه بعد از اسکرین شات اول گرفته شده (شاید واقعا این ایراد رو بشه به همراه اول گرفت)

  باز هم سعی می کنیم در صورتی که حواشی حول اپلیکیشن روبیکا همچنان ادامه داشته باشه، سعی می کنیم در مقالات دیگری به اون ها بپردازیم.

  پاسخ

  برادر من حتی اگر هم داده پس زمینه رو محدود کنید یعنی استفاده سایر برنامه ها رو هم محدود کنید شاید. با بررسی بلافاصله بعد از استفاده کم نشه اما بعد از پنج دقیقه مبلغی از شارژ یا حجمی از بسته کم میشه
  ضمنا همگام سازی خودکار رو هم غیر فعال کردم

  پاسخ

  اخه ادمای قدر نشناس و …چرا اینقد …بازی در میاری دوست عزیز اون ساعت فعال شدن بستش تصاویر کاملا درست و بی موردن شما باید به ساعت ارسال پیام توجه کنی معلومه که ساعته فعال شدن بسته تغییر نمی کنه وقتتونو تلف نکنید همش واقعیته تو عکسام اگه ب ساعتا توجه کنید درسته…هیچ اینترنتی مصرف نمی شه

  پاسخ

  احسنت زمان استعلام یکیه عکس پیام همون عکس قبلیه که توی 10 دقیقه به اشتراک گذاشتن

  پاسخ

  دوست عزیز اونی که تو میگی پیام همراه اول هست که تو داری به فرصت استفاده از بسته رو اشاره میکنی خب مسلما نباید تغییر کنه. اطلاعاتمون رو بالا ببریم خیلی خوبه

  پاسخ

  آیا این اپ هیچگونه هزینه دیگری( هنگام نصب ، بروزرسانی، استفاده از اینترنت و …) برای من کار بر ندارد.

  پاسخ

  قطعا برای نصب و به روزرسانی اینترنت استفاده میشه. چون شما باید از سایت هایی مثل اپ استور یا بازار اون اپدیت و یا اپ رو دان کنید ک اون سایت ها رایگان نیست.

  پاسخ

  راست میگه .. اگه سه یا چهار دیغه استفاده کرده چرا ساعت موبایل قبل و بعدش یکیه .. قبلش 21.25 دیغه هستش بعدی هم 21.25 دیغه …. یه توصیه .. با فتوشاپ میشه زمانو تغیر داد

  پاسخ

  من یه ساعت فیلم نگاه کردم هیچی از اینترنت من استفاده نکرد. ضمنا اینترنت من ایرانسله

  پاسخ

  سلام دوستان .من این کارو کردم نرم افزار مدیریت برنامه های اندرو نصب کردم ..تمام برنامه های گوشیم رو از حالت اجرا غیر فعال کردم .رو بیکا رو نصب کردم …بینهایت دقیقه تصویری نگاه کردم خداییش حجم کم نمیکنه حدال امکان خوشبینش فعلا …یکم فکر کنید مگه سر کار گذاشتن یک ملت حداقل ب این راحتی نیست …برین لذتشو ببرید….

  پاسخ

  دقیقا. … بعضی ها فکر می کند … یه شرکت با اون همه خرج و تبلیغات میاد دروغ میگه و سر مردم رو کلاه میزاره. .. اینها وقتی اینترنت رو روشن میکنن از برنامه دیگه در گوشیشون استفاده میکنه فکر میکنند روبیکا داره اینترنت استفاده میکنه…

  پاسخ

  سلام،من باهمین روشی که گفتید استعلام گرفتم اینترنتو ،بسته اینترنت همراه اول دارم،بعد از اینکه با روبیکا چند دقیقه فیلم دیدم از بسته اینترنتم کم شد،این برنامه رایگان نیست

  پاسخ

  سلام . آقا من نه برنامه سازم نه آزار دارم که بخام روبیکا یا لنز ایرانسل رو خراب کنم پیش مروم ولی بخدا استعلام قبل و بعد این دو برنامه رو از حجم اینترنتم گرفتم حجم اینترنتم رو اساسی کم کرد .. شاید جایی از برنامه مشکل داره بررسی کنید

  پاسخ

  ایترنت رایگان سرکاریه . من هم برای چند بار استفاده متوجه شدم که هیچ اینترنتی استفاده نمیکنه اما الا یه هفته ای هست که وقتی وارد برنامه میشم سریع اینترنتم کم میشه یا شاید به گفته یکی برنامه دیگه ای داره استفاده میکنه و از همه محم تر اینه که فکر کنم دست رسی به تلگرام در اپدیت های جدید برداشته شده تو موبایل من که اندرویدش ۵ بود اول نصب برنامه نوشته بود به هیچ مجوزی نیاز ندارد و فقط موقع انتخاب عکس کاربر و دریافت اس ام اس تایید هویت اول برنامه دیگه مجوزی نخاسته

  پاسخ

  بابا بخدا همش دروغه من دوتا فیلمو حدود ۳۰ دقیقه نگاه کردم حدود ۲۲۰مگابایت کم کرد از همون موقع ذیگه نرفتم توش اونایی که میگن رایگانه حتما روزای اولشونه بعد از چند روز میفهمن رایگان چیه؟

  پاسخ

  به روباهه میگن شاهدت کیه ؟
  میگه دمم
  آخه آدم مطمئن تری از آذری جهرمی نبود که از نقل قول کنید

  پاسخ

  دروغ،دروغ،دروغ
  من دیشب با روبیکا 1 ساعت داشتم فیلم میدیدم که برام پیام از همراه اول اومد که نوشته بود بسته اینترنت شما به پایان رسیده، من حدود 1.5 گیگابایت حجم داشتم که به وسیله روبیکا تمام شد
  قابل توجه اونهایی که قسم خوردن از حجمشون کم نمیکنه !
  منم قسم میخورم که ۱.۵ گیگ از حجمم کم شد
  آخه ما چقدر مردم ساده لوحی هستیم
  بیایید کمی فکر کنیم! آخه چرا باید یه برنامه رایگان (رایگان) یک خدمات اینچنینی را به طور مجانی در اختیار مردم بزاره
  فقط 3 دلیل وجود داره
  1- یا دروغ میگه
  ۲- یا برای جاسوسی طراحی شده
  ۳- هر دو گزینه صحیح میباشد

  پاسخ

  حضرت علی :دنیای هرکس به اندازه عقل اوست.

  من اخساس میکنم بعضی ها ذروغ میگن
  والا من با سیمکارت بدون شارژ و بسته همراه اول و ابرانسل تست کردم دیدم کم نمیشه بعد گوشیمو گذاشتم روی هات اسپات با تبلت وصل میشم و دیگه سراغ تلوزیون نمیرم
  درضمن به نظر من اپارات این همه هزینه کرد تا برای ای پی تی وی خودشو مطرح کنه«قرازه به زودی توی کشور اجرا بشه» ولی این اپلیکیشن در عرض چند ماه راه چندین ساله اپارات رو رفت و هزینه بینهایت کمی هم کرده.
  نکته خوب این اپلیکیشن: چون در روستاها تلوزیون بیشتر از 4تا کانال تلوزیون نداره دیگه میتونن با این نرم افزار همه کانالارو داشته باشن و حتی توی باغ و کوهستان هم تلوزیون توی جیبشون باشه

  پاسخ

  دوست عزیز به من بگو چرا ظرف این یه ماه نصف ممبرهای کانالو گروه تلگرامم حذف شده جریان چیه طرف اگه تلگرامم نره اکانتش دلیت نمیشه فرضم که بعد حداقل شش ماه بشه از کانال کم نمیشه همشون دزدو جاسوسن ضمنا گروه و کانال من سیاسیه و ضمنا کانال روبیکا در تلگرام از سال ۹۴فعاله

  پاسخ

  درسته. منم یک ساعت فیلم دیدم و از روی نرم افزار همراه من چک کردم چون کیفیت را پایین آورده بودم حدود 350 مگ کم کرده بود

  پاسخ

  کاملا این مطالب دروغه زیرا برار من در این اپلیکیشن حجم کم کرده و به نقدار خیلی زیادی.

  پاسخ

  واقعا برای این ملت و کشور تاسف میخورم!

  حق مردم فرهیخته ما این همه دروغ نیست..
  کدوم اینترنت رایگان؟؟!!
  با همه روش ها و گروهی از دوستان تست کردیم.همش دروغه

  پاسخ

  من حدود ۲گیگ فیلم دیدم با بسته ۱۰۰مگ هنوز ۱۰مگ هم کم نکرده .
  به نظرم مشکل شما سیمکارت شماست یا به نظرم دوباره روبیکارو دانلود کنید

  پاسخ

  من از اینترنت همراه اول استفاده می کنم
  روبیکا اینترنت رو مصرف می‌کنه و فقط با دیدن چند دقیقه از شبکه تلوزیونی حدود ۱۵۰ مگابایت اینترنت مصرف شد

  پاسخ

  همش الکیه من یک فیلم نگاه کردم 1 گیگ از من کم کرد فقط به خاطر تبلیغات دروغ شماست

  پاسخ

  سلام خسته نباشید.من ۲هفته با این نرم افزار کار کردم به هیچ عنوان از حجم بستم کم نکرد اما از امروز متفاوت شد.برای ۳ دقیقه حدودا۱۶۵ مگ از حجم بستم کم شد حتی با خط و گوشیه دیگه هم امتحان کردم همین اتفاق افتاد.دوستان بیشتر دقت کنند.

  پاسخ

  قبل ۱۳ بدر شارژ گوشیم رو مصرف نمی کرد اما بعدش ۱۰ هزار تومان رو خورد که با تست مجدد متوجه شدم بله در ۲۰ ثانیه ۵۰۰ تومان دیگر را خورد

  پاسخ

  بعضی از این مردم چرا اینقدر ساده اند اخه یه برنامه با تبیلغات میلیاردی و جایزه های انچنایی .با اینترنت رایگان برای خیر اموات و صلواتی درست شده?? این که همش هزینه است و پس این کسب وکار اینترنتی چطور میخواد پول در بیاره?? خودتون فکر کنید… هر چیزی زود باور نکنید

  پاسخ

  چهار روز مجانی بود ولی روز بعد بد بختم کرد 2700 اینترنتم مونده بود چند دقه پایتخت نگاه کردم هشدار پایان اینترنت برام فرستاده شد خدا ازتون نگذره

  پاسخ

  سلام دوستان . من از برنامه روبیکا استفاده کردم چند روز اول از مبلغم کم نشد ولی بعد چند روز دوبار رفتم دیدم اصلا اینترنتم کار نمیکنم اولش فکر میکردم گوشیم هنگ کرده ریستارت کردم ولی دیدم نه حل نشد بعد نگاهی به مبلغم کردم دیدم نه بابا هر چی بود رفته بر باد.. دوباره با مبلغ کم حدود 2000 تومان شارژ گرفتم رفتم برنامه حدود یه دقیقه دیدم بعد مبلغم رو چک کردم دیدم بله داره خوب جارو میکنه فکر کنم ظرف چند ماه میخواد به بیل گیتس نزدیک بشه !!!!! فکر کنم اولین روزها رایگان بوده ولی بعدها مبلغ کم میکنه

  پاسخ

  سلام .من یه انتقاد نسبت به اپلیکشن روبیکاداشتم .بنده موجودی سیم همراه اولم ۵۱۵۵۰ ریال بوده بعد باز کردن اپلیکشن روبیکا واستفاده دو دقیقه ای مبلغ سیم را چک کردم و موجودیم شد مبلغ ۴۱۰۰۰ ریال بازم بگید روبیکا رایگان است . برنامه لنز بهتره لااقل دروغ نمیگوید یه مدت رایگان بعد پولی

  پاسخ

  دروغه ….دروغهههه …روبیکای کلاهبردار

  پاسخ

  با اینترنت همراه اول رفتم از حجم بسته کم کرد اما با اینترنت ایرانسل رفتم بسته نداشتم 0ریال پول داشتم برنامه رو باز کرد و. یه پخش زنده دیدم

  پاسخ

  من توی ده روز اول سال خیلی از این برنامه استفاده کردم و هیچ هزینه ای نداشت برام
  ولی ۱۷ فروردین رو همین حساب استفاده کردم ولی بعد دیدم ۵۰ هزار تومان قبض اومده برام
  واسه همین هر چی برنامه ایرانی داشتم پاک کردم و دیگه هم اعتماد نمیکنم

  پاسخ

  اقا روبیکا دروغه من خودم 1GBنت داشتم باهاش تو روبیکا پایتخت5 به صورت پخش زنده از شبکه یک دیدم بعد از پایان فیلم امار گرفتم دیدم500mb دارم!!!!
  خدای مردمو خر گیر اوردید.

  پاسخ

  می دونی چرا توی تصاویری که گذاشتی از حجم اینترنت چیزی کم نشده؟!!! چون تصاویرت ساختگیه!!! به متن پیامکها نگاه کن! گاف بزرگی دادی! ساعت 21:13:12 توی هر دو پیامک تکرار شده!!! ضمنا دقیقا همین زمان لحظه ای هست که فرداش قراره اعتبار بسته ات تموم بشه!!! حالا بگو اونا تو رو گول زدن با تو داری ما رو گول میزنی؟! البته دومیش محتمل تره چون کاملا مشخصه که فتوشاپ شده!!!
  من خودم ده بار آزمایش کردم، مثل زالو حجم اینترنتم رو خورد. البته فکر کنید که حداقل 50 میلیون کاربر این رو امتحان کنند و بعد بفهمن که حرف اینا دروغ بوده می دونید تا اون موقع چه پولی میره توی جیب کثیف بعضیا!!!

  پاسخ

  امیر جان عزیزم اگر قرار بود ساختگی باشه که خوب همون رو هم درست می کردیم، یا اگر فتوشاپ بود، نفر اولی که چند روز پیش به این موضوع اشاره کرد، همون موقع متوجه میشدم و می رفتم درستش می کردم دیگه. عزیزم این مطالب هیچ کدوم تبلیغاتی نبوده و صرفا برای شما عزیزان مطلب رو آماده کردیم. اگر تبلیغاتی بود که نمیومدیم به نکات منفیش اشاره کنیم.

  در ضمن برای خط همراه اول همون موقع من یک طرح یک روزه 100 مگابایتی گرفتم، چون فقط میخواستم این موضوع رو تست کنم و استفاده دیگه ای از اینترنت اون خط ندارم. نکته بعدی هم اینکه این موضوع رو در متن هم اعلام کردم و گفتم که احتمالا اینترنت کم میشه و پیش از اینکه به طور کامل از این اپلیکیشن استفاده کنین، حتما تستش کنین.

  به هر حال بهت حق میدم، شاید تو هم مثل خیلی دیگه از دوستان حجم اینترنت زیادی رو از دست داده باشی که واقعا متاسفم بابت این موضوع، اما مطمئن باش امیر جان، ما هیچ وقت به خاطر پول، چیزی رو خلاف واقع نمی نویسیم. لااقل اگر رپورتاژ هم بگیریم، در تگ ها “رپورتاژ آگهی” رو ذکر می کنیم.

  امیدوارم مسئولین روبیکا پاسخگوی حال شما عزیزان باشن واقعا…

  پاسخ

  اگر مقاله شما تبلیغاتی نبود،
  1- با توجه به شغلتان از گناه کپی لوگو با گفتن “اتفاق آماتور گونه‌” نمیگذشتید.
  2- بنر تبلیغاتی روبیکا را در بالای صفحه قرار نمیدادید.
  3- وارد جزئیات اپ روبیکا میشدید.
  4- به چرای استراتژی اینترنت رایگان این اپ که رقابت ناسالم است میپرداختید.
  5- با استراتژی “یکی دو نکته منفی هم جهت ایجاد اعتماد بگوییم” پیش نمیرفتید.

  پاسخ

  باسلام، امین جان شاید پس منظور رو بد رسوندم، دقیقا اتفاقا نظرم نمیگم مثل تو، اما نزدیک به تو هست. اسمش رو من نمی تونم بذارم دزدی، اما می تونم به جرات بگم که روبیکا از رانت بسیار زیادی داره استفاده می کنه و قطعا سازمان بزرگی پشتش هست که می تونه انقدر میلیاردی هم هزینه بکنه. اما جالب اینجاست که این سازمان بزرگ قطعا به اندازه هزینه ای که انجام میده، متخصص نداره، چون این اشتباه کاملا آماتوری هست و به نظر میرسه سازندگان روبیکا بیشتر از تخصص، پول دارن.

  درمورد تبلیغاتی بودن این مطلب هم باید بگم حقیقتا خیر، هیچ ارتباط و وابستگی به اپلیکیشن روبیکا نداریم و اتفاقا به جهت همین عدم وابستگی هم هست که خیلی موارد رو به راحتی ذکر کردیم. هرچند به احتمال بسیار زیاد، مقاله دیگری رو درباره این اپلیکیشن کار می کنیم و در اون سعی می کنیم تمام نظرات کاربران (که معمولا انتقادی هم هست) رو جمع آوری کنیم و قطعا به گوش صاحبان این اپلیکیشن برسونیم چون انتقادات پیرامون این اپلیکیشن به شدت هم زیاد هست.

  اما تاکید موکد می کنم که تمام محتوای تبلیغاتی ما با تگ “رپورتاژ آگهی” در سایت قرار گرفتن و به هیچ عنوان این مطلب جنبه تبلیغاتی نداشته.

  در انتها هم به خاطر اینکه نظرت رو به اشتراک گذاشتی ازت ممنونم دوست عزیز. چنین نظرات دقیقی به هرچه بهتر شدن ما کمک زیادی می کنه.

  پاسخ

  در مورد لوگو گفتید “با توجه به حجم بسیار گسترده تبلیغات این اپلیکیشن، نباید شاهد چنین اتفاق آماتور گونه‌ای می‌بودیم.”
  آیا بهمین سادگی از این دزدی کلان میگذرید؟
  در هر کجای دیگر جهان میلیونها دلار باید بابت چنین کاری خسارت پرداخت شود و ما در ایران طبق معمول دزدی های کلان را کلا دزدی نمیبینیم و ” اتفاق آماتور گونه‌ای” بحساب می آوریم!!!

  پاسخ

  حتی اگر راست هم باشه کاملا طبیعی است که از اینترنت شما کم بشه چه با بسته اینترنت فعال و چی بی بسته اینترنت فعال . چون نرم افزارهای مانند تلگرام ، اینستاگرام و…. روی تلفن شما هست که بدونه اینکه از شما بپرسه از اینترنت شما دارن استفاده می کنند مخصوصا زمانی که سرعت اینترنت شما هم خوب باشه پس بنابراین تا زمانی که جلوی دانلود و استفاده سایر نرم افزارهای روی گوشی موبایل را در هنگام استفاده از روبیکا ، لنز و نرم افزارهایی که مدعی هستند از حجم نت کم نمیشه نگیرید نمیشه فهمید آیا این حرف واقعا درسته یا نه؟ با گرفتن #800* میشه فهمید در چه سرویس هایی عضو هستید و شارژ دارید الکی پرداخت می کنید و با نصب برنامه مای ایرانسل می تونید در چه سرویس های سرگمی در ایرانسل الکی عضو هستید داره پول کم می کنه و غیر فعال کنید. بعضی از افراد هم ممکنه اینترنت رایگان داشته باشن و براشون فعال شده باشه بعد فکر کنند بخاطر روبیکا است در حالی که این موضوع تو ایرانسل گاهی به دلیل استفاده زیاد خط ایرانسل جایزه اینترنت رایگان میده.

  پاسخ

  حتی اگر راست هم باشه کاملا طبیعی است که از اینترنت شما کم بشه چه با بسته اینترنت فعال و چی بی بسته اینترنت فعال . چون نرم افزارهای مانند تلگرام ، اینستاگرام و…. روی تلفن شما هست که بدونه اینکه از شما بپرسه از اینترنت شما دارن استفاده می کنند پس بنابراین تا زمانی که جلوی دانلود و دسترسی اینترنت سایر نرم افزارهای روی گوشی موبایل را در هنگام استفاده از روبیکا ، لنز و نرم افزارهایی که مدعی هستند از حجم نت کم نمیشه نگیرید نمیشه فهمید آیا این حرف واقعا درسته یا نه ؟
  با شماره گیری #800* می تونید بفهمید چه سرویس هایی الکی برای شما قبلا فعال شده و غیره فعالشون کنید.
  با نصب برنامه مای ایرانسل می تونید بفهمید چه سرویس های سرگرمی الکی از شما پول کم می کنه انها را غیره فعال کنید.
  برای اینکه هیچ پولی کم نشده بود چه از شارژ پولی چه از حجم اینترنتی. پیشنهاد میکنم از یک برنامه که جلوی دسترسی برنامه ها به اینترنت رو میگیره استفاده کنید مثل برنامه net guard و برنامه هایی که نمی خواهید به اینترنت دسترسی داشته باشن رو در لیست سیاهش قرار بدبن تا جلوی دسترسی اونها به اینترنت رو بگیره.
  1) نصب برنامه net guard و جلوگیری از دسترسی سایر برنامه ها به اینترنت
  2) غیره فعال کردن سرویس های الکی موبایل با شماره گیری #800*
  3) غیره فعال کردن سرویس های الکی موبایل با برنامه مای ایرانسل و برنامه همراه من
  4) نصب امتحان کردن برنامه ها مثلا روبیکا و یا برنامه لنز ایرانسل (برای استفاده از لنز باید بسته فعال داشت تا هزینه کم نکنه)

  پاسخ

  مطلب خوبی بود و بقول اون دوستمون ، هیچکس پنیر مفتی بهتون نمیده ، مگه رو تله ی موش !!
  مهم این اتفاقه که نه فقط در فضای مجازی بلکه در دنیای واقعی داره می افته : فروریختن دیوار اعتماد بین مردم و مسئولین
  و این ، مسئله ی خوشایندی نیست

  پاسخ

  عجب آدمای خری همین دروغا باعث شده مملکت به این روز بیوفته

  پاسخ

  سلام مردم اینقدر ساده نباشید من استفاده کردم از روبیکا اونم چند بار در چند تایم مختلف واقعا از حجم من کم کرد تموم اینترنتما خورد میتونید امتحان کنید قبله تماشا ببینید چقدر بعده تماشا هم ببینیدم از من یهو ۶۰۰ مگابایت امشب خورد

  پاسخ

  سلام گوشی من ایفونه وقتی از روبیکااستفاده می کنم از اینترنتم کم میشه لطفا جواب بدین مرسی

  پاسخ

  مال منم ایفونه همین الانم داشتم میخوندم مطالب مردم میگفتن کم میشه ودارن دزدی کلان میکنن ی نمونش کپی برداری از لوگوی ی اپلیکیشن خارجی من اپلیکیشن از روی ایفونم حذف کردم پیشنهاد میکنم شمام هر چ زودتر حذف کنید اگ حذف نکنید براتون‌فاجعه امیزه از حجمتون کم میشه

  پاسخ

  مال منم ایفونه همین الانم داشتم میخوندم مطالب مردم میگفتن کم میشه ودارن دزدی کلان میکنن ی نمونش کپی برداری از لوگوی ی اپلیکیشن خارجی من اپلیکیشن از روی ایفونم حذف کردم پیشنهاد میکنم شمام هر چ زودتر حذف کنید اگ حذف نکنید براتون‌فاجعه امیزه از حجمتون کم میشه

  پاسخ

  من همراه اول دارم.مقدلر حجمم قبل از دیدن فیلم 1985 مگ بود.یه 5 مین فیلم دیدمو قطع کردن مقدار حجمم همون بود .نتم رو خاموش کردمو بعد از 5 ساعت باز مقدلر حجمو برسی کردم دیدم 250 مگ مصرف شده.این شارلاتان ها دزدن.پیشنها. میکنم تمع نکنیدو پاکش کنید.با *800#تماس سرویساتونم قطع کنید

  پاسخ

  من از همون اوایلی که تبلیغش و میکردن نصبش کردم و تا الان هم خیلی ازش استفاده کردم،هم فیلم ها و هم پخش زنده،تا الان هم یک ریال ازم کم نشده،فقط یه مشکلی هست از روز بیستم فروردین دیگه نرم افزار بالا نمیاد حتی با اینترنت گوشی! به نظرم میخوان اینترنتش و پولی کنن ،دوستان کسی این مشکل براش پیش اومده؟

  پاسخ

  رابطه وزیر محترم ارتباطات با روبیکا چیه؟

  پاسخ

  من تو دوتا گوشی برا یه مدتی ازش استفاده کردم و شارژم تموم شد تو یه گوشی شارژم رو خورد تو اون یکی که زودتر نصب کردم بسته اینترنتم رو خورد
  چرا دارید مردمو گول میزنید؟😠

  پاسخ

  آیا برای کسانی هم که وای فای دارند حجم اینترنت را مصرف نمیکند؟

  پاسخ

  آقا روبیکا تا ۲۳ فروردین رایگان بود و حجم کم نمیکرد ولی الن رایگان نیست؟
  چرااااااااااااا😭😭😭😭😭

  پاسخ

  چی چرت و پرت میگین برای خودتون ، من نه بسته اینترنتی داشتم نه شارژ ، 4 تا فیلم باهاش دیدم

  پاسخ

  اصلا و ابدا هیچی حجم کم نمیکنه

  پاسخ

  ای ایها الناس چرا دروغ میگین ؟من نه شارژ دارم نه بسته پس کو این فیلم و اهنگ های رایگان؟چرا شعار دروغ میگین ؟مردمو اسگل کردین؟

  پاسخ

  دوست عزیز باید بسته و شارژ داشت اما ظاهرا حین استفاه از این اپ و سرویسای رایگانش ! از شارزژ و بسته تون چیری کم نمیشه!

  پاسخ

  اره منم همین فکرو میکنم ولی خیلی غیر منطقیه. اگ نت مصرف نمیکنه پس چرا باید حجم داشت؟

  پاسخ

  چراانقددروغ میگین من ۱۰۰ مگ اینترنت داشتم فقط باهاش رفتم توبرنامه روبیکابعدازچنددیقه پیام اومدحجم شماتمام شدمگه میشه الکی من وقتی دارم توروبیکافقط فیلم میبینم همچین پیامی بیادکی نتموخورد؟!!!!🤔

  پاسخ

  آقا بخدا قسم رایگان نیست.همین الان که من دارم این پیامو میفرستم 2300 شارژ داشتم عرض دو دقیقه همشو خورد و اعتبارم شد صفر.پس نگید رایگانه.این دولت هیچ چیش رایگان نیس

  پاسخ

  روبیکا رو نصب میکنید یا سیب اپ چیزی از اینترنت مصرف نمیشه اما دیگه فیلتر شکناتون هاتون باز نمیشه خلاصه نگین نگفتم

  پاسخ

  آقا کم میکنه ساده ایدا من رو حساب اینکه کم نمیکنه نشستم 4، 5 تا فیلم دیدم یک گیگو 200مگ از حجمم رفت نرید بابا پاکش کنید.

  پاسخ

  سلام دوستان در مورد این برنامه بگم که خیلی برنامه خوبی هست کارای خوبی داره ولی چرا سر مردم رو کلاه میزارید من خودم تو مصرف داده نگاه کردم چیزی نزدیک به 10گیگ بله 10گیگ 😐 اینترنت مصرف کرده این اصلا کار درستی نیست برنامه ای در ظاهر رایگان ولی با مصرف بالا این اپراتور هاهم دستشون با سازندگان روبیکا تو یه کاسه هس که نشون نمیدن چقدر بسته مصرف میکنه به امید برملا شدن حقایق خداحافظ

  پاسخ

  اقا من احمق دوتا رو تبلت نصب کردم توی چهار روز ۶٠گیگ اینزنت ای دی اس ال داشتم الان شده ٨گیگ یعنی ۵٢گیگگگگ مصرففففف وحشتناکههههه خواستین عکس میگیرم از مقدار مصرف اقا نصب نکنین شاید فقط ایرانسل و همراه اول مجانی باشه

  پاسخ

  الان با مودم آسیا تک رایگان است یا نه ؟

  پاسخ

  سلام.بنظر من شما خودتون دارید روبیکا رو تبلیغ میکنید ما … نیستیم.دوم. دلیل اینکه روبیکا اینترنت رایگان میده چیه.پس منبع درامدش چیه.سوم چرا هیچ شرکت یا ارگانی نمیگه سازندش هستن یا سازندشو معرفی کنن.خب معلومه که مردم مشکوک میشن که اپ جاسوسی هستش.خدایی خودتون باشید شک نمیکنید

  پاسخ

  پس چرا منکه سیمکارتم شارژش صفره وصل نمیظه به روبیکا اما با وای فای سریع وصل میشه!!
  پس رایگان نیست و دروغه

  پاسخ

  حاجی
  ماله من ایرانسله ۲۰۰ مگ کم کرد
  هیچ برنامه ای باز نبود و از اول همه برنامه هامو بستم و دقیق چک کردم.
  دزدی تو روز روشن 🤪

  پاسخ

  میخاستم بدونم الان روبیکا از اینترنت مصرفی وای فای در منزل هم رایگان هست ؟ یا فقط ایرانسل و همراه اول رایگانه؟

  پاسخ

  اقا من قبلا میرفتم روبیکا بدون تینک حجم دیتای ایرانسل داشته باشم. ولی جدیدا ک شارژ و بسته ندارم نمیتونم وارد روبیکا بشم. فک کنم حالت نت رایگان رو برداشته باشن. درضمن دیروز 2000تومن شارژ گرفتم و به هوای اینک نت روبیکا رایگانه واردش شدم و بعد از چند دقیقه دیدم ک نتم تموم شده. البته اینو هم باید بگم که فقط 3تا سرچ از گوگل هم داشتم ولی فک نکنم نت اونقد گرون شده باشه که به اندازه ی 3تا سرچ 2تومن رو تموم کرده باشه. ولی بازم به نظرم باید روبیکا حقیقتو بگه ک بالاخره داره از حجم بسته مون استفاده میکنه.

  پاسخ

  والا برای من کم نکرد.از دیروز سه تا سینمایی دیدم باهاش

  پاسخ

  دروغه از اینترنت رایگان خبری نیس….
  الکی تلاش نکنید!

  پاسخ

  از نت خانگی یا همون وای هم کم میکنع؟؟؟

  پاسخ

  من چن ماهی هس استفاده میکنم از این اپلیکیشن کلی فیلم و سریال هم نگاه کردم باهاش 1مگ هم کم نشد

  پاسخ

  با سلام ،من با استفاده از یک سیمکارت که هیچگونه شارژی نداره وبسته اینترنتی نداره از روبیکا استفاده کردم و با حداکثر کیفیت کار می‌کنه 🙂 یه سیمکارت ایرانسل دائمی دارم که رو طرح محدود ترافیک آزاد هست ( بسته نداشته باشی اینترنت نمیره و رو قبض حساب نمیشه) و روبیکا با اونم وصل میشه 🙂

  پاسخ

  اگه کسی بخواد شنود کنه چیزی رو یا بخواد تلگرام رو چک کنه نیازی به این همه خرج کردن نداره که
  بدون هیچ برنامه ای با یک میلیونم این پول میشه حتی گوشی های قدیمی نوکیا رو هم شنود کرد لطفا یه کم سطح سوادتون رو ببرید بالا
  و درثانی برای تلگرام هم میشه محتواهای بقیه رو راحت با لینوکس دید که فکر نکنم با این همه نیازی به اپ جاسوس باشه

  پاسخ

  سلام من استفاده کردم همه حجم اینتر نت همراه اول رو تموم کرد

  پاسخ

  اینایی که میگن حجم کم میکنه یا شرکتای رقیبن که چش دیدن یه همچین برنامه ای ندارن یا انقد … که فیلتر شکنی چیزی روشن میکنن میرن تو برنامه یا نرم افزارای دیگشون تو بک گراند دانلود میکنه که اونجوری صددرصد حجم کم میکنه…من شب تا صب کارم دیدن فیلمای زبان اصلیه واسه تقویت زبانم ، یه مگم کم نمیکنه از حجمم

  پاسخ

  سلام . روبیکای نصب شده روی تلفن من مدتی یست پخش زنده و دیگر رسانه تصویریش قطع شده . چند بار به روز رسانی کرده ام درست نشده . دوستان کسی میتونه راهنماییم کنه

  پاسخ

  خاک برسرتون جفت ساعت پیام های موجودی بسته همراه اول یکیه.۲۱:۱۳:۱۲مردم رو اسگول کردین.من هم روبیکامو با همراه اول نصب کردم ولی کی گفته رایگانه هربار امتحان کردم دیدم از بستم داره کم میشه زیادم کم میشه.متاسفم ک توهمچین کشوری زندگی میکنم

  پاسخ

  یه فیلم دیدم اونم نه کامل فیلم world war z بود وسطش قطع شد نوشت ترافیک اینترنت شما تمام شد قشنگ ۱ گیگ نتم نابود کرد رایگان نیست دروغه باور نکنین

  پاسخ

  هیچ گربه ایمحض رضای خدا موش نمیگیره مطمئن باشید اگه اینترنت رایگان داره حتما یه منفعت دیگه براشون داره.مگه میشه اینهمه هزینه و تبلیغات بدون هیچ دلیلی.دوست خوب من حواستون به اطلاعتتون و پیاماتون تو گوشی باشه

  پاسخ

  ما که احمق نیستیم. وقتی روبیکا رو نصب کردم هیچ اینترنتی مصرف نمی کرد ولی الان توی نرم افزار که میرم مثل اینستا ازحجم بسته کم میکنه. متاسفم برای افرادی که مردم رو بازی میدن و بدقولی میکنن. اون از اینترنت رایگان سروش اینم از روبیکا😂😂😂😂 خسته نباشی دلاور.

  پاسخ

  چطور اینیستا کیلو کیلو نت مصرف میکنه چیزی نمی‌گیرد؟؟؟؟؟

  پاسخ

  من که هرچی تو اینترنت گشتم چیزی در مورد این لگو پیدا نکردم. جز تصویر و اسمش. میشه شما بگید این لگوی چیه.؟ روبیکا یه نرم افزاره. اون چیه؟؟ حالا تلگرام کاری به ما نداره که تو همه سایتا واسش سرو دست میشکنن. این یکم غیر طبیعی نیست آیا؟؟؟؟

  پاسخ

  چرا کسی معترض حجم اینترنت خوری اینیستا نیست. گوگل هم که اصلا جاسوسی نمیکنه. تلگرام هم همه چی اوکیه. تا حالا با روبیکا فیلم ندیدم. فقط به خاطر جام جهانی نصب کردم. ولی واقعا متاسفم که بیگانه اعتماد میشه و خودی نه.

  پاسخ

  واقعا همش دروغه .از حجم اینترنتم کم شد اولش متوجه نشدم .ولی 10گیگ اینترنتم برا 4تافیلم رفت

  پاسخ

  سلام دوستان نت روبیکا رایگانه من خودم یه کانال دارم و ساعت ها تو روبیکام ولی ویزی کم نمیشه حدود دوماه که نصبش کردم و فقط وقتایس که میرم تو تلگرام کم میشه فقط یکم نتش ضعیفه و ب تازگی پی ویام پاک نمیشه و هرچی میرم به پشتیبانیش میگم هر دفعه میگه بررسی میشع فکرکنم اصلا بلد نیستن با برنامه کار کنند خودشون من خوطم رشتم برنامه نویسیه اصن از طزز چت کردن یارو معلومه چیزی حالیش نیس خاک تو سرشون

  پاسخ

  آقای محترمی که این مطلبو گذاشتی ،گاگول گیر نیاوردی.
  تو قبل از استفاده از برنامه شارژت کم تر بوده.
  بعد که استفاده کردی شارژت بیشتر هم شده.
  متاسفم برات…

  پاسخ

  منم فکر میکردم روبیکا رایگانه استند اپارو که دیدم از حجمم کم نکرد ولی رفتم کارتون ببینم ۶۰مگابایتم رفت فقط ام از روبیکا استفاده کردم

  پاسخ

  نرم افزار روبیکا دقیقا ثانیه های قبل از سریال پایتخت آگهی پخش میکرد اونم چه آگهی با حضور بازیگران سریال پایتخت آیا نمیشه این نرم افزار رو با عوامل سازنده سریال پایتخت در ارتباط دونست؟ شما چی فکر می کنید؟؟؟پ

  پاسخ

  دقت کردیدفیلم قشنگاشم حالاگذاشته که دیگه رایگان نیست بابانگاه کنیدمدیراین برنامه ها اول یک وام بالا میگیرندکه برنامه رایگان بشه امابعدازمدتی بسته که گرفتندبرای همه تمام میشه برای همین بایددیگه نت بدندسروش هم همین طوری بود

  پاسخ

  بچه ها من اصا سراغش نرفتم گفتم شاید مجانیه واقعا رفتم تنظیمات مصرف داده 6 گیگ مصرف کرد-_-
  ماشالل پیام رسان داخلی

  پاسخ

  کم میکنه اینترنت رایگان چرنده ..نت من رفت!@

  پاسخ

  نت منو کم کرد..۲۵۰ مگ داشتم شد ۱۷۵ مگ بعد از ۵ چند دقیقه دیدن فیلم ..نه پخش زنده. برنامه های دیگه رو هم غیر فعال کردم مثل اینستا و تلگرام و هر کدوم که نت مصرف میکرد.

  پاسخ

  بچه ها این برنامه سری اول ک با برنامه کار میکنید کم نمیکنه چون میدونه ک کاربر امتحان میکنه…مث من
  بعد ک کاربر ببینه کم نکرده ادامه میده و دیگ چک نمیکنه تا اینکه مصرف زیاده و پیگیر شه
  بعد میگره ک بعلههه… بازم گول خوردیم

  پاسخ

  نت من رو هم کم کرد ..۲۵۰ مگ داشتم …شد ۱۷۵ مگ اونم با دیدن فیلم ..ن پخش زنده…

  پاسخ

  سلام ‌من وقتی روبیکا رو نصب کردم ۳ گیگ اینترنت یک ماهه داشتم وقتی یه فیلم با روبیکا نگاه کردم بعدش رفتم به مصرف اینترنتم تو اون ماه نگاه کردم نوشته بود ۶۱۵ مگابایت خرج کردم تو اون ساعت . ترسیدم و رفتم مانده اینترنتم رو نگاه کردم ولی هیچی ازش کم نشده بود . گفتم شاید همراه اول اشتباه میکنه واسه همین دوباره مانده اینترنتم رو گرفتم و فهمیدم روبیکا نتم رو کم نکرده اصلا . تو اون ماه با بسته ۳ گیگابایتی ۱۱۲ گیگ فیلم و سریال از روبیکا دیدم . کسایی هم که میگن حجم اینترنت کم میکنه یا دروغ میگن یا مشکل دارن . بیشتر برای کسایی که ۳G هستن مشکل داره

  پاسخ

  سلام
  من توی روبیکا رفتم ی فیلم سینمایی دیدم بعد دیدم اینترنتم خیلی کم شده و این نشون میده ک اینترنت استفاده از روبیکا رایگان نیس از حجم خودتون کم میکنه و همش الکیه واقعا که…

  پاسخ

  واقعا چرته اینترنت هم میخواد

  پاسخ

  اپلیکین روبیکا از حجم اینترنت کم نمیکنه ولی واقعا دسترسی به تلگرام رو داره باapk editor نشون میده که به موبوگرام و موبوپلاس دسترسی داره😐😐

  پاسخ

  چرتو پرت نگید من ی ماهه استفاده میکتم هم ایرانسل هم همراه اول اصلا هم کم نمیکنه هرکیم میگه کم میکنه ی برنامه دایگ داره اپلود میشه روبیکا کاملا رایگانه

  پاسخ

  من 5دقیقه فیلم نگاه کردم اما اینترنت کم نکردامابعد15دقیقه به یکباره نزدیک 70مگبایت کم کردخیلی ازبرنامه هابه اینصورت شارژیانت روکم میکنه،که یک نوع کلاه برداری بسیارزیرکانه ای است که مردم روگول میزنن

  پاسخ

  سلام من اوایل رایگان استفاده می کردم ولی حالا نیست یعنی باید یک مقدار نت داشته باشم
  البته من ختم ایرانسله
  راهنمایی کنید

  پاسخ

  بیا تل تا بگم چیگار کنی @Hosein_Singerrr

  پاسخ

  سلام دوستان من شبی فکر کنم بالاس ۵۰ گیگ دارم از اینترنت روبیکا بخش کانال ها دانلود میکنم چه فیلم چه بازی کامپیوتر ولی ۱مگابایتم ازابنترنتم کم نشده و حدود سه ماهم هست روبینو دارم و همش توش فعالیت میکنم حتی موقعیکه توی حسابم ن پولی داشتم نه بسته ای بازم استفاده کردم اینکه اینترنتش رایگانه حرفی نیست ولی من شک کردم به این رایگانیه که چجوری برای سرورش میصرفه؟؟

  پاسخ

  همین که نوشتید جاسوسی تلگرام فهمیدم مقالتون هیچ ارزش علمی نداره و نویسندش از تحلیلگرای کوچه خیابونیه.
  دلیل این که چندین بار کلمه تلگرام تو سورس کد فرانت اند روبیکا اومده اینه که روبیکا از پوسته های فرانت اند تلگرام که متن باز هم هست استفاده کرده.

  پاسخ

  کوتاه تر مقاله بنویس دوست عزیز نیمه کاره میخونه ادم این مقالات زیاد روdaniibala

  پاسخ

  من سیم کارتم ایرانسله قبلا تو روبیکا فیلم میدیدم نت مصرف نمیشد ولی الان که اپدیت کردم به شدت نت مصرف میکنه تو کمنر از پنج دقیقه ۲۰مگ مصرف شد

  پاسخ

  من یه ربع فیلم دیدم حدود 160مگابایت ازم کم کرد از اینستا بیشتر نت میبره

  پاسخ

  روبیکا رایگان بدون شارژ و بسته میرم توش

  پاسخ

  من نصف فیلم نگاکردم ۱۰۰mbکم کرد

  پاسخ

  دخترم کارتونای روبیکا رو میبینه اصلا رایگان نیست
  با همه چی امتحان کردم همراه اول دزد اول
  و ایرانسل چه داده و مودم اینترنت مصرف میشه

  پاسخ

  سلام من هم همین عقیده داشتم ولی بعد از چندبار پدر سوختگی اش زد بیرون هر وقت تست میکنم کم میکنه هر چی تو ایران گفتن دروغه شک کنید دروغغغغغغ ازهمراه اول استفاده میکنم

  پاسخ

  چرا روبیکای من حجم مصرف میکنه؟؟؟؟

  پاسخ

  من ۱ ساله از روبیکا استفاده میکنم و حتی یک مگابایت هم کم نکرده است.
  حتی بدون بسته و بدون شارژ هم برایم بالا میاید.
  بابا به خدا رایگان رایگان چرا نمیفهمین؟؟؟

  پاسخ