همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

وزیر ارتباطات از احتمال رفع فیلتر توییتر خبر داد

وزیر ارتباطات در مورد احتمال رفع فیلتر توییتر سخن گفت. وی در حاشیه نشست هیات دولت بار دیگر در مورد رفع فیلتر توییتر ابراز امیدواری کرد.

به گزارش تکراتو، اعتماد آنلاین نوشته است که جهرمی در رابطه با آخرین وضعیت رفع فیلترینگ توییتر خبر از احتمال رفع فیلتر آن داده است. وی در این مورد اعلام نمود که نظر ۶ وزیر دولت و ۲ نماینده منتخب مجلس که برخاسته از آرای مردم هستند، محترم شمرده خواهد شد.


بیشتر بخوانید: رفع فیلتر توییتر و یوتیوب در راستای کاهش محبوبیت تلگرام


احتمال رفع فیلتر توییتر از زبان وزیر ارتباطات

۳۱ اردیبهشت ماه بود که پایگاه اطلاع رسانی دولت به شایعات موجود در مورد رفع فیلتر توییتر پایان داد و رسماً اعلام کرد که ۶ وزیر دولت دوازدهم و دو نماینده مجلس که عضو کمیته فیلترینگ هستند، نامه‌ای برای دادستان کل کشور ارسال کرده و در آن نامه خواستار طرح موضوع رفع فیلتر توییتر شده اند.

۸ نفر از ۱۲ عضو، یعنی اکثریت اعضای کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با رفع فیلتر توییتر به شکل علنی موافقند اما در ادامه دادستان کل کشور خبر داد که این شبکه اجتماعی رفع فیلتر نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: دلایل مسئولین برای درخواست رفع فیلتر توییتر مشخص شد؛ کمیته فیلترینگ موافق رفع فیلترند!


حجت الاسلام محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همین رابطه اعلام کرد که توییتر به موجب دستور قضایی فیلتر شده و تا وقتی که شرایط توئیتر مثل قبل باشد، دستور قضایی به استحکام خود باقی خواهد بود و حتی احتمال رفع فیلتر توییتر هم وجود ندارد.

اما اکنون که مدتی است درخواست رفع فیلتر توییتر توسط دادستان رد شده، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باز هم در مورد آن اظهار امیدواری کرده است. اما فعلا مشخص نیست که این شبکه اجتماعی رفع فیلتر خواهد شد یا نه.

 

بیشتر بخوانید:

.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر