معرفی نسل جدید لندروور دیفندر (Land Rover Defender) در سال ۲۰۲۰ میلادی

نسل جدید لندروور دیفندر که در ایران با نام پاژن نیز شناخته می‌شود، با تغییراتی گسترده از سال ۲۰۲۰ تولید خواهد شد. در این نوشته مروری خواهیم داشت بر مشخصات فنی احتمالی لندروور دیفندر ۲۰۲۰ .

دیفندر نامیست که علاقمندان خودروهای بیابانی و شاسی بلند واقعی به آن احترام بسیاری می‌گذارند. این خودرو اولین بار در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی و با نام‌های سری I و II و III توسط شرکت روور (Rover) انگستان و با الهام از جیپ ویلیز (Jeep Wilys) تولید گردید.

این خودرو به یکی از بهترین نمونه‌های شاسی بلند تاریخ تبدیل شد و به بازار ایران نیز راه یافت. به دلیل توانایی‌های بالا و قابلیت انعطاف پذیری عملکرد، مورد استفاده نیروهای نظامی، عملیاتی و امدادی نیز قرار گرفت. از اوایل دهه ۱۳۴۰، این خودرو در خط تولید شرکت مرتب قرار گرفت و نسل دوم آن در دهه ۷۰ به نام پاژن تولید گردید.

دیفندر با ترکیب توانایی‌های دینامیکی بسیار بالا، پیشرانه‌های قدرتمند، ارتفاع مناسب در کنار تجهیزات و امکانات رفاهی به یکی از بهترین خودروهای آفرود جهان تبدیل شد. در سال ۲۰۱۶ نیز آخرین نمونه تولیدی تحت این نام تولید گردید و دیفندر پس از ۶۷ سال از خط تولید خارج گردید.

نسل جدید لندروور دیفندر ۲۰۲۰

لندروور دیفندر ۲۰۲۰ قرار است که در انتهای سال ۲۰۱۹ و با مدل سال ۲۰۲۰ میلادی به فروش برسد. این خودرو بر پایه پلتفرم رنج روور و دیسکاوری فعلی و با استفاده از شاسی یکپارچه آلومینیومی ساخته شده است. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۱ به عنوان نمونه مفهومی DC100 معرفی شد.

موتور و پیشرانه

هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص موتور لندروور دیفندر ۲۰۲۰ منتشر نشده اما براساس گمانه زنی‌های، پیشرانه‌های موجود برای این خودرو شامل موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر و همچنین نمونه‌های قدرتمند ۶ سیلندر خورجینی و ۸ سیلندر خورجینی خواهد شد.

نقاط ضعف

از نقاط ضعف اصلی این خودرو می‌توان به مواردی مانند ظاهر تداعی کننده خودروهای ژاپنی استفاده بیش از حد از تجهیزات و امکانات تزئینی مدرن اشاره کرد.

رقبا

از رقبای لندروور دیفندر نسل جدید می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

  • جیپ رانگلر (Jeep Wrangler)
  • تویوتا لندکروزر (Toyota Land Cruiser)
  • لکسوس LX570
  • مرسدس بنز کلاس G

قیمت و زمان عرضه

هنوز قیمت و زمان عرضه این خودرو به صورت رسمی منتشر نشده، اما دیفندر جدید در اواخر سال ۲۰۱۹ و با قیمتی بیش از ۵۰.۰۰۰ دلار (معادل ۲۱۰ میلیون تومان دولتی و ۴۰۰ میلیون تومان بازار آزاد) در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گالری تصاویر دیفندر ۲۰۲۰

بیشتر بخوانید:

منبع: Car and Driverارسال نظر