بهترین خودروهای ۲۰۱۸ جهان از نگاه مجله Car and Driver

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

مجله آمریکایی Car and Driver روز گذشته اسامی بهترین خودروهای ۲۰۱۸ جهان را منتشر نمود که در این نوشته به معرفی و بررسی و مرور مشخصات فنی نمونه‌های ارائه شده در این فهرست خواهیم پرداخت.

مجله Car and Driver یکی از معتبرترین مجلات دنیای خودرو و صنعت اتومبیل بوده که از دهه ۱۹۵۰ میلادی به صورت مستمر و منظم منتشر می‌شود. این مجله اولین بار در سال ۱۹۵۵ میلادی و با نام Sport Cars Illustrated منتشر شد و در حال حاضر با تیراژی ۱.۲ میلیون نسخه‌ای در کنار مجله Motor Trend یکی از تاثیرگذار ترین‌ها در این صنعت به حساب می‌آید.

این مجله مانند نشریه بسیار معتبر موتور ترند (Motor Trend) هر ساله اقدام به تهیه فهرستی از بهترین خودروهای سال نموده که با توجه به تاثیر بسیار بالای آن در بازارهای جهانی، موجب افت و یا افزایش فروش یک مدل خاص می گردد. در این نوشته به معرفی بهترین خودروهای ۲۰۱۸ دنیا از نگاه مجله Car and Driver و بررسی و ذکر مشخصات فنی و قابلیت‌های دینامیکی و حرکتی و همچنین پیشرانه‌های مختلف موجود برای آنها می پردازیم.

بهترین خودروهای ۲۰۱۸

مجله Car and Driver هر ساله و با نزدیک شدن به انتهای سال میلادی، فهرستی از بهترین خودروهای سال را منتشر می‌کند. این خودروها با استفاده از پارامترهای مختلفی مانند توانایی‌های حرکتی و فنی، تجهیزات و امکانات و قیمت و طراحی ظاهری و عملکرد در شرایط مختلف محیطی بررسی شده و تنها خودروهایی در آن شرکت می‌کنند که قیمتی پایین تر از ۸۰.۰۰۰ دلار (معادل ۳۲۰ میلیون تومان) داشته باشند.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

امسال نیز این رویه ادامه داشته و این مجله روز گذشته فهرستی از بهترین اتومبیل های ۲۰۱۸ را معرفی نمود که در ادامه به معرفی و بررسی آنها خواهیم پرداخت. بهترین خودروهای ۲۰۱۸ از نگاه مجله Car and Driver عبارتند از:

 1. آلفارومئو جولیا (Alfa Romeo Giulia)
 2. آئودی RS3
 3. شورولت کامارو (Chevrolet Camaro)
 4. شورولت کوروت گرند اسپرت (Chevrolet Corvette Grand Sport)
 5. هوندا آکورد (Honda Accord)
 6. هوندا سیویک (Honda Civic)
 7. مزدا MX5 میاتا (Miata)
 8. مرسدس بنز E400
 9. پورشه ۷۱۸ (باکستر / کیمن)
 10. فولکس واگن گلف

 

آلفارومئو جولیا (Alfa Romeo Giulia/Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio)

آلفارومئو جولیا خودرویی است از شرکت ایتالیایی آلفارومئو که بعد از مدتی طولانی دوباره راهی بازارهای آمریکای شمالی و ایالات متحده آمریکا شده است. این خودرو در دو تیپ استاندارد با استفاده از موتور ۴ سیلندر مجهز به سیستم توربوشارژر با قدرت ۲۸۰ اسب بخار و تیپ Quadrifoglio با قدرت ۵۰۵ بخار عرضه شده و هر دو گونه از توانایی‌های بسیار بالای حرکتی و دینامیکی سود می‌برند.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

آلفارومئو جولیا یک نمونه موتور جلو در خودروهای کلاس بدنه سدان ۴ در سایز متوسط (Mid-Size Sedan) بوده که گنجایش ۵ سرنشین بزرگسال را دارد. آلفارومئو جولیا ظاهری بسیار جذاب داشته و کابین لوکس و مجهز آن از انواع و اقسام تکنولوژی‌های روز سود برده و از مواد اولیه با کیفیت بالا در ساخت آن استفاده شده است. موتور و پیشرانه نیز قدرت و عملکرد قابل توجهی داشته و توانسته در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار گیرد.

موتور و پیشرانه

این خودرو با دو پیشرانه قدرتمند با توانایی‌های بالا عرضه می‌گردد. موتورهای آلفارومئو جولیا ۲۰۱۸ عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر خطی ۲.۰ لیتری
 • موتور ۶ سیلندر خورجینی ۲.۹ لیتری
موتور ۴ سیلندر خطی ۲.۰ لیتری

این موتور نمونه پایه موجود در تیپ استاندارد آلفارومئو جولیا به حساب می‌آید. این پیشرانه ۴ سیلندر خطی SOHC با ۱۶ سوپاپ و حجم ۲.۰ لیتر، مجهز به سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی برابر با ۲۸۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز برابر با ۳۰۶ پاوند بر فوت (معادل ۴۱۵ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های جلویی (FWD) منتقل می‌گردد.

عملکرد این پیشرانه قابل توجه بوده و آلفارومئو جولیا با استفاده از آن به زمانی در حدود ۵.۶ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۴۹ مایل در ساعت (معادل ۲۴۰ کیلومتر در ساعت) خواهد بود. مصرف سوخت نیز با توجه به توانا‌یی‌ها مناسب بوده و برابر با ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی است.

موتور ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری

این پیشرانه قدرتمند بر روی مدل آلفارومئو جولیا Quadrifoglio نصب می‌شود. این موتور ۶ سیلندر خورجینی ۲.۹ لیتری DOHC با ۲۴ سوپاپ و استفاده از سیستم توربوشارژر دوبل توانایی تولید نیروی عظیم ۵۰۵ اسب بخاری و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۴۳ پاوند بر فوت (معادل ۶۰۰ نیوتون متر) را دارد. این نیرو نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ خودرو (AWD) منتقل می‌گردد.

عملکرد آلفارومئو جولیا با این پیشرانه در حد خودروهای سوپر اسپرت بوده و این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها با ۳.۶ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر ۱۹۱ مایل در ساعت (معادل ۳۰۷ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف بنزین نیز با توجه به قدرت بسیار مناسب بوده و برابر با ۱۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۳.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی است.

قیمت

آلفارومئو جولیا قیمت مناسبی داشته و با رقمی در حدود ۳۹.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۴ میلیون تومان با دلار ۴.۲۰۰ دولتی و نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان با ارز بازار آزاد نیمه اول مهرماه ۹۷) در تیپ پایه و استاندارد و استفاده از موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری و ۷۵.۰۰۰ دلار (معادل ۳۱۵ میلیون تومان/۱.۲ میلیارد تومان) در تیپ QuadriFoglio و استفاده از موتور ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری یکی از بهترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی به حساب می‌آید.

مشخصات فنی آلفارومئو جولیا ۲۰۱۸ در یک نگاه

آلفارومئو جولیا آلفارومئو جولیا Quadrifoglio
کلاس بدنه سدان سدان
حجم موتور (لیتر) ۲.۰ توربو ۲.۹ توربو
تعداد سیلندر ۴ خطی ۶ خورجینی
تعداد سوپاپ ۱۶ ۲۴
قدرت (اسب بخار) ۲۸۰ ۵۰۵
گشتاور (نیوتون متر) ۴۱۵ ۶۰۰
گیربکس ۸ اتوماتیک ۸ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقب چهار چرخ
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۵.۷ ۳.۶
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۴۰ ۳۰۷
مصرف شهری (l/100km) ۹.۸ ۱۳.۸
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۷.۱ ۹.۸
مصرف میانگین (l/100km) ۸.۷ ۱۱.۷
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۶۴ ۱.۲۰۰

 

آئودی RS3

شرکت خودروسازی آلمانی آئودی (Audi) که تحت مالکیت گروه خودروسازی فولکس واگن (Volkswagen) قرار دارد همیشه به طراحی و تولید خودروهایی پرقدرت، زیبا و با قابلیت‌های حرکتی بالا مشهور بوده و در ایران نیز نمونه‌هایی مانند آئودی TT از این خودروساز جزو بهترین خودروهای اسپرت موجود به حساب می‌آیند. آئودی RS3 مدل ۲۰۱۸ نیز از این قائده مستثنی نبوده و توانسته در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ جهان قرار گیرد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

آئودی RS3 یک نمونه زیبا در دو کلاس بدنه سدان ۴ در چهار چرخ متحرک ۵ نفره و هاچ بک بوده که با طراحی بسیار جذاب و کابین لوکس، مجهز به انواع تکنولوژی‌های روز و اسپرت و صدای خروجی اگزوز بسیار گیرای ۸۸ دسی‌ بلی خود، به عنوان یکی از بهترین اتومبیل های ۲۰۱۸ به حساب می‌آید.

 

 

موتور و پیشرانه

برای آئودی RS3 مدل ۲۰۱۸ که یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید، تنها از یک موتور ۵ سیلندر خطی ۲.۵ لیتری ۲۰ سوپاپه DOHC بسیار قدرتمند استفاده شده که با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی معادل ۴۰۰ اسب بخار را دارد. حداکثر گشتاور تولیدی موتور آئودی RS3 2018 نیز برابر با ۳۵۴ پاوند بر فوت (معادل ۴۸۰ نیوتون متر) است. نیروی تولیدی این پیشرانه نیز توسط یک جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه با قابلیت تعویض به صورت دستی به هر چهار چرخ منتقل می‌گردد.

عملکرد آئودی RS3 2018 نیز بسیار قابل توجه بوده و این خودروی کوچک برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها به ۳.۵ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۷۴ مایل در ساعت (معادل ۲۸۰ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت آئودی RS3 2018 نیز بسیار مناسب بوده و این خودرو توانایی پیمودن مسیری برابر با ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در سیکل ترکیبی را دارد و یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ در گونه اسپرت به شمار می آید.

قیمت

آئودی RS3 2018 با توجه به توانایی‌ها و تکنولوژی‌ها قیمت مناسبی داشته و با قیمت پایه‌ای در حدود ۵۶.۰۰۰ دلار (معادل ۲۳۵ میلیون تومان) یکی دیگر از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ است.

مشخصات فنی آئودی RS3 2018 در یک نگاه

آئودی RS3 2018
کلاس بدنه سدان
حجم موتور (لیتر) ۲.۵ توربو
تعداد سیلندر ۵ خطی
تعداد سوپاپ ۲۰
قدرت (اسب بخار) ۴۰۰
گشتاور (نیوتون متر) ۴۸۰
گیربکس ۷ اتوماتیک دو کلاچه
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقب
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۳.۵
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۸۰
مصرف شهری (l/100km) ۱۲.۳
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۸.۴
مصرف میانگین (l/100km) ۱۰.۷
قیمت پایه (میلیون تومان) ۲۳۵

 

شورولت کامارو (Chevrolet Camaro)

در بین بهترین خودروهای ۲۰۱۸ متفاوت‌ترین چهره از آن شورولت کامارو ۲۰۱۸ است. این خودرو با سابقه‌ای ۵ دهه‌ای یکی از بهترین و محبوب‌ترین خودروهای اسپرت تاریخ به شمار می‌آید. شورلت کامارو اولین با در سال ۱۹۶۶ میلادی توسط شرکت خودرو سازی شورولت از زیر مجموعه های گروه خودرو سازی جنرال موتورز معرفی شد و در حاضر و از سال ۲۰۱۶ میلادی در نسل ششم خود به‌سر می‌برد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

شورولت کامارو ۲۰۱۸ یک خودروی کوپه ۲ در موتور جلوی دیفرانسیل عقب بوده که گنجایش ۴ سرنشین را دارد. ظاهر این خودرو بسیار تهاجمی و جنگنده بوده و با کابین اسپرت و مجهز خود و اثبات توانایی‌ها در آزمون‌های متعدد در شرایط مختلف توانست برای سومین بار پیاپی در جمع بهترین خودروهای سال قرار گیرد.

موتور و پیشرانه

برای شورولت کامارو ۲۰۱۸ سه پیشرانه در نظر گرفته شده که حتی در مدل پایه و استاندارد نیز با قدرتی بالاتر از ۳۳۰ اسب بخار، نمایی از چهره یک اسب سرکش و مهار نشدنی را به نمایش می‌گذارد. موتورهای شورولت کامارو ۲۰۱۸ عبارتند از:

 • پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی ۳.۶ لیتری
 • پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۶.۲ لیتری
 • پیشرانه  ۸ سیلندر خورجینی ۶.۲ لیتری مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر
پیشرانه ۶ سیلندر خورجینی ۳.۶ لیتری

این موتور، نمونه پایه موجود برای شورولت کامارو ۲۰۱۸ بوده و با استفاده از یک موتور ۶ سیلندر خورجینی ۲۴ سوپاپه ۳.۶ لیتری توانایی تولید نیرویی معادل ۳۳۵ اسب بخار را دارد. حداکثر گشتاور تولیدی این موتور نیز برابر با ۲۸۴ پاوند بر فوت (معادل ۳۸۸ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد.

عملکرد این موتور شورولت کامارو ۲۰۱۸ نیز قابل توجه بوده و به زمانی در حدود ۵.۲ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت این خودرو نیز با استفاده از این پیشرانه در حدود ۱۵۵ مایل در ساعت (معادل ۲۵۰ کیومتر در ساعت) است. با استفاده از این موتور شورولت کامارو ۲۰۱۸ توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین را دارد و حتی در مدل پایه نیز یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید.

پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۶.۲ لیتری

این پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی با سر سیلندرهای آلومینیومی و پاشش سوخت مستقیم با ۱۶ سوپاپ و حجم ۶.۲ لیتر قدرت بسیار بیشتری نسبت به نمونه استاندارد داشته و توانایی تولید نیرویی برابر با ۴۵۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۴۵۵ پاوند بر فوت (معادل ۶۱۷ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می‌شود.

عملکرد این پیشرانه شورولت کامارو ۲۰۱۸ نیز بسیار بالا بوده و برای رساندن این خودرو از حالت سکون به زمانی در حدود ۴.۱ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۶۵ مایل در ساعت (معادل ۲۶۵ کیلومتر در ساعت) را نیز دارد. مصرف سوخت نیز در حدود ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۶.۲ لیتری مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر

این پیشرانه قدرتمند نمونه موجود برای شورولت کامارو ۲۰۱۸ بوده و با تولید نیرویی برابر با ۶۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور  ۶۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۸۸۱ نیوتون متر) از پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی ۱۶ سوپاپه خود یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می‌آید. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد.

شورولت کامارو ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور به زمانی در حدود ۳.۴ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی در حدود ۱۹۸ مایل در ساعت (معادل ۳۱۸ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت شورولت کامارو با استفاده از این موتور قدرتمند نیز در حدود ۱۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۱۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۳.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای سیکل ترکیبی است.

قیمت

شورولت کامارو به دلیل استفاده از پیشرانه‌های مختلف با توانایی‌هایی متفاوت با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۹.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۶ میلیون تومان) و حداکثر قیمتی در حدود ۷۱.۵۰۰ دلار (معادل ۲۸۶ میلیون تومان) در دسترس علاقمندان بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار می‌گیرد.

مشخصات شورولت کامارو ۲۰۱۸ در یک نگاه

شورولت کامارو ۳.۶ شورولت کامارو ۶.۲ شورولت کامارو ۶.۲ توربو
کلاس بدنه کوپه ۲ در کوپه ۲ در کوپه ۲ در
حجم موتور (لیتر) ۳.۶ ۶.۲ ۶.۲ توربو
تعداد سیلندر ۶ ۸ ۸
تعداد سوپاپ ۲۴ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۳۳۵ ۴۵۵ ۶۵۰
گشتاور (نیوتون متر) ۳۸۸ ۶۱۷  ۸۸۱
گیربکس ۶ دستی ۸ اتوماتیک ۱۰ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقبی چرخ‌های عقبی چرخ‌های عقبی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۵.۵ ۴.۱ ۳.۴
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۵۰ ۲۶۵ ۳۱۸
مصرف شهری (l/100km) ۱۴.۷ ۱۴.۷ ۱۶.۸
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۸.۴ ۹.۴ ۱۱.۷
مصرف میانگین (l/100km) ۱۱.۷ ۱۲.۳ ۱۳.۸
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۱۶ ۱۷۸ ۲۸۶

 

شورولت کوروت گرند اسپرت (Chevrolet Corvette Grand Sport)

شورولت کوروت گرند اسپرت نیز یکی دیگر از سوپراسپرت‌های آمریکایی حاضر در فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ است که همانند شورولت کامارو سابقه‌ای چندین دهه‌ای را به دوش می‌کشد. اولین نسل شورولت کوروت در سال ۱۹۵۳ میلادی عرضه شد و نسل هفتم آن از سال ۲۰۱۴ میلادی در دسترس علاقمندان سوپر اسپرت‌های ارزانقیمت قرار دارد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

شورولت کوروت حاضر در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ یک نمونه کوپه ۲ در ۲ نفره موتور جلوی دیفرانسل عقب بوده که با استفاده از پیشرانه قدرتمند و کابین مجهز و اسپرت، توانایی‌هایی بسیار قابل توجه را از خود به نمایش گذاشته و بار دیگر نام خود را به عنوان یکی از بهترین ماشین های ۲۰۱۸ مطرح نموده است.

موتور و پیشرانه

شورولت کوروت ۲۰۱۸ از یک موتور ۸ سیلندر خورجینی ۱۶ سوپاپه ۶.۲ لیتری سود برده که توانایی تولید نیرویی در حدود ۴۶۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۴۶۵ پاوند بر فوت (معادل ۶۲۴ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۷ سرعته دستی و یا ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می شود.

شورولت کوروت گرند اسپرت عملکردی در حدو و اندازه‌های نام و پیشینه خود داشته و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها به زمانی در حدود ۳.۹ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۷۵ مایل در ساعت (معادل ۲۸۲ کیلومتر در ساعت) را نیز دارد. مصرف سوخت شورولت کوروت گرند اسپرت نیز در حدود ۱۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی است.

قیمت

شورولت کوروت گرن اسپرت با توجه به ظاهر خشن و جنگنده و همچنین توانایی‌های فنی و حرکتی خودرویی ازران قیمت به حساب آمده و با مبلغی در حدود ۶۷.۰۰۰ دلار (معادل ۲۶۸ میلیون تومان) در مدل پایه در اختیار علاقمندان خودروهای اسپرت قرار گرفته و یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید.

مشخصات فنی شورولت کوروت گرند اسپرت ۲۰۱۸ در یک نگاه

شورولت کوروت گرند اسپرت
کلاس بدنه کوپه ۲ در
حجم موتور (لیتر) ۶.۲
تعداد سیلندر ۸
تعداد سوپاپ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۴۶۰
گشتاور (نیوتون متر) ۶۲۴
گیربکس ۷ دستی/۸ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقبی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۳.۹
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۸۲
مصرف شهری (l/100km) ۱۴.۷
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۹.۴
مصرف میانگین (l/100km) ۱۲.۳
قیمت پایه (میلیون تومان) ۲۶۸

 

بیشتر بخوانید : شورولت کوروت ZR1 2019 ؛ سریع ترین کوروت با سرعت ۳۳۸ کیلومتر

هوندا آکورد (Honda Accord)

هوندا آکورد سال‌هاست که در فهرست بهترین خودروهای سال مجله Car and Driver حاضر بوده و چند ماه گذشته نیز موفق شد عنوان بهترین خودروی سدان سال ایالات متحده آمریکا را از آن خود نماید. هوندا آکورد ژاپنی نیز خودروی پر سابقه‌ای بوده و نسل اول آن در سال ۱۹۷۶ به بازارهای جهانی عرضه گردید و نسل دهم آن نیز که موفق به کسب جایگاه در بهترین خودروهای ۲۰۱۸ شده از سال آینده راهی بازارهای جهانی خواهد شد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

هوندا آکورد یک خودروی سدان ۴ در ۵ نفره بوده که با استفاده از کابین مجهز و جادار، موتور و پیشرانه قدرتمند حتی در گونه‌های کم حجم ۱.۵ لیتری و کم مصرف و همچنین ظاهر زیبا، از هر لحاظ یک نمونه کامل به حساب آمده و به شایستگی و برای ۳۲ بار در فهرست خودروهای برتر ۲۰۱۸ قرار گرفته است. سیستم اطلاعاتی/سرگرمی (Infotainment) نسل قبلی نیز با یک نمونه جدید با عملکرد روان‌تر و کنترلرهای دایره‌ای شکل تعویض شده است.

 

 

موتور و پیشرانه

برای هوندا آکورد ۲۰۱۸ دو پیشرانه در نظر گرفته شده است. موتورهای هوندا آکورد عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو
موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو

این پیشرانه موتور هوندا آکورد ۲۰۱۸ در مدل پایه و استاندارد است. این موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه DOHC با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۹۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۲ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۰ نیوتون متر) را داشته که برای یک خودروی شهری خانوادگی رقمی مناسب به حساب می‌آید. این نیرو نیز توسط جعبه دنده‌ اتوماتیک ضریب متغیر (CVT) به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

هوندا آکورد با استفاده از این پیشرانه به زمانی در حدود ۷.۳ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و در نهایت قدرت رسیدن به حداکثر سرعت ۱۲۱ مایل در ساعت (معادل ۱۹۵ کیومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت نیز بسیار مناسب بوده و برابر با ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است و حتی در تیپ پایه و استاندارد و موتور به حجم پایین نیز یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به شمار می آید.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این موتور قدرتمندترین نمونه موجود برای هوندا آکورد بوده و با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه ۲.۰ لیتری DOHC و با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولیدنیرویی برابر با ۲۵۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۷۳ پاوند بر فوت (معادل ۳۷۰ نیوتون متر) را داشته که توسط جعبه دنده‌های ۶ سرعته دستی و یا ۱۰ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی و یا ضریب متغیر به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

این موتور هوندا آکورد ۲۰۱۸ عملکردی بسیار مناسب داشته و در عرض تنها ۵.۳ ثانیه این خودرو را از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۲۷ مایل در ساعت (معادل ۲۰۴ کیلومتر در ساعت) خواهد رساند. مصرف سوخت نیز با وجود افزایش حجم نسبت به نمونه کوچم‌تر هنوز مناسب بوده و برابر با ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر سیکل ترکیبی است و یکی از نمونه‌های اسپرت با قیمت مناسب در بین بهترین اتومبیل های ۲۰۱۸ به شمار می‌ آید.

 

 

قیمت

هوندا آکورد ۲۰۱۸ مانند نسل‌های قبلی با ارائه مجموعه‌ای از امکانات و تجهیزات مدرن در قالب یک بسته ارزان قیمت، با رقمی در حدود ۲۴.۵۰۰ دلار (معادل ۹۸ میلیون تومان) در مدل پایه و ۳۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۸ میلیون تومان) در بالاترین تیپ در اختیار خانواده‌های شهری قرار گرفته و بدون شک یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ در تمامی کلاس‌های بدنه موجود است.

مشخصات فنی هوندا آکورد ۲۰۱۸ در یک نگاه

هوندا آکورد ۱.۵ هوندا آکورد ۲.۰
کلاس بدنه سدان سدان
حجم موتور (لیتر) ۱.۵ توربو ۲.۰ توربو
تعداد سیلندر ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۹۲ ۲۵۲
گشتاور (نیوتون متر) ۲۶۰ ۳۷۰
گیربکس اتوماتیک CVT ۱۰ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۷.۳ ۵.۳
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۱۹۵ ۲۰۴
مصرف شهری (l/100km) ۷.۸ ۱۰.۷
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۶.۲ ۷.۳
مصرف میانگین (l/100km) ۷.۱ ۹.۰
قیمت پایه (میلیون تومان) ۹۸ ۱۴۸

 

بیشتر بخوانید : مقایسه هایما S7 توربو با جک S5 ؛ دو شاسی بلند سایز کوچک ارزانقیمت

هوندا سیویک (Honda Civic)

حفظ شخصیت یک نام در دنیای خودرو کار آسانی نبوده ولی هوندا سیویک مانند برادر بزرگ‌تر خود هوندا آکورد در طول چند دهه تولید خود به خوبی از پس آن بر آمده است. هوندا سیویک اولین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی توسط شرکت ژاپنی خودرو سازی هوندا تولید شد و نسل دهم آن از سال ۲۰۱۶ میلادی در خط تولید این شرکت موفق ژاپنی قرار دارد که توانسته بار دیگر با گذر از ناکامی‌های نسبی نسل نهم، موفقیت سال‌های نه چندان دور را تکرار نماید.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

این خودرو پیش از این نیز موفق به کسب عناوین مختلفی مانند بهترین سال ژاپن، بهترین خودروی سال اروپا، بهترین خودروی وارداتی به آمریکا و … شده بود و امسال نیز بار دیگر توانست حضوری فعال در فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ داشته باشد. هوندا سیویک ۲۰۱۸ در سه کلاس بدنه سدان ۴ در، کوپه ۲ در و هاچ بک ۴ در و سه تیپ مختلف تولید می شوند که همگی قابلیت حضور در فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ را دارند. این تیپ‌ها که هر کدام از پیشرانه‌ها و قابلیت‌ها متمایزی سود می‌برند، عبارتند از:

 • هوندا سیویک Sport
 • هوندا سیویک Si
 • هوندا سیویک Type R

موتور و پیشرانه‌های قدرتمند با قابلیت‌های دینامیکی و حرکتی بالا، ظاهر زیبا و تهاجمی، کابین بسیار زیبا، مجهز و اسپرت در کنار قیمت پایین و مناسب از ویژگی‌های اصلی هوندا سیویک ۲۰۱۸ در تیپ‌های مختلف بوده که توانسته با کنار زدن بزرگانی چون ب ام و جزو بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار گیرد.

موتور و پیشرانه

برای هوندا سیویک ۲۰۱۸ دو پیشرانه با قدرت مناسب ۴ سیلندر در نظر گرفته شده است. موتور پایه ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری تنفس طبیعی نیز از مجموعه پیشرانه های هوندای سیویک ۲۰۱۸ حذف شده است. پیشرانه‌های موجود برای هوندا سیویک ۲۰۱۸ عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو
موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو

این پیشرانه موتور پایه هوندا سیویک ۲۰۱۸ بوده و یک نمونه ۴ سیلندر خطی ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC مجهز به سیستم توربوشارژر است. این موتور در دو شکل قابل سفارش بوده که نوع اول توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۸۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۷۷ پاوند بر فوت (معادل ۲۴۰ نیوتون متر) و نوع دوم توانایی تولید نیرویی برابر با ۲۰۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۲ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۰ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی موتور نیز توسط جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

عملکرد این پیشرانه نیز برای یک خودروی کوچک و ارزانقیمت شهری مناسب بوده و در گونه اول به زمانی در حدود ۷.۰ ثانیه و در گونه دوم به ۶.۵ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعتی برابر با ۱۳۱ مایل در ساعت (معادل ۲۱۰ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت نیز در حدود ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر سیکل ترکیبی است.

این ارقام در گونه دوم اندکی متفاوت بوده و به ارقام ۲۹ و ۳۷ و ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ و ۶.۳ و ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) افزایش پیدا می‌کند و حتی در گونه استاندارد و پایه نیز یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این پیشرانه، یک موتور قدرتمند ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه DOHC 2.0 لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر بوده که توانایی تولید نیرویی قابل توجه برابر با ۳۰۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۴۰۰ نیوتون متر) را دارد. نیروی تولیدی نیز مانند پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی هوندا سیویک ۲۰۱۸ منتقل می‌گردد.

هوندا سیویک ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور قدرتمند عملکردی مشابه با خودروهای اسپرت داشته و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها به ۴.۹ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۶۹ مایل در ساعت (معادل ۲۷۲ کیلومتر در ساعت) را دارد. میزان مصرف سوخت نیز در حدود ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی بوده و به طور میانگین توانایی پیمودن مسافتی به طول ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را دارد که آن را در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار می دهد.

قیمت

یکی از بزرگترین خصوصیات هوندا سیویک ۲۰۱۸ قیمت پایین آن نسبت به عملکرد و امکانات بوده که آن را در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار داده است. هوندا سیویک ۲۰۱۸ با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۲.۵۰۰ دلار (معادل ۹۰ میلیون تومان) در مدل‌های استاندارد و ۳۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۰ میلیون تومان) در مدل Type R به فروش رسیده که رقمی بسیار مناسب برای خودرویی با این قابلیت‌ها به شمار می‌آید و آن را به یکی از بهترین اتومبیل های ۲۰۱۸ تبدیل می‌کند.

مشخصات فنی هوندا سیویک ۲۰۱۸ در یک نگاه

هوندا سیویک سدان هوندا سیویک Si هوندا سیویک Type R
کلاس بدنه سدان هاچ بک هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۵ توربو ۱.۵ توربو ۲.۰ توربو
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۸۰ ۲۰۵ ۳۰۶
گشتاور (نیوتون متر) ۲۴۰ ۲۶۰ ۴۰۰
گیربکس ۶ دستی ۶ دستی ۶ دستی
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۷.۰ ۶.۵ ۴.۹
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۱۰ ۲۱۰ ۲۷۲
مصرف شهری (l/100km) ۷.۸ ۸.۱ ۱۰.۷
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۶.۳ ۶.۳ ۸.۴
مصرف میانگین (l/100km) ۷.۱ ۷.۳ ۹.۴
قیمت پایه (میلیون تومان) ۹۰ ۹۴ ۱۲۰

 

مزدا میاتا MX-5

مزدا میاتا MX-5 از زمان اولین عرضه به بازار در سال ۱۹۸۹ میلادی توسط شرکت خودرو سازی ژاپنی مزدا همواره به عنوان یک خودروی کوپه کوچک ولی قدرتمند همیشه در بین بهترین خودروهای سال جایگاهی را به خود اختصاص داده است. نسل چهارم این خودرو که مزدا میاتا MX-5 مدل ۲۰۱۸ نیز زیر مجموعه آن به حساب می‌آید نیز از این قائده مستثنی نبوده و توانسته خود را به فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ تحمیل نماید.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

وزن بسیار پایین در حدود ۱.۲ تنی این خودرو برجسته‌ترین خصوصیت مزدا میاتا MX-5 2018  بوده و هماهنگی کاملی با شاسی داشته و تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی را برای راننده به ارمغان می‌آورد و استفاده از جعبه دنده اتوماتیک بر لذت سواری و سرخوشی رانندگی آن می افزاید. این خودرو با قابلیت‌های حرکتی و کابین اسپرت خود قاتلی برای بزرگان کلاس کوپه اسپرت بوده و به همین دلیل یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ از نگاه مجله Car and Driver به حساب می آید.

موتور و پیشرانه

موتور مزدا میاتا MX-5 مدل ۲۰۱۸ یک نمونه کوچک ۴ سیلندر خطی ۲.۰ لیتری DOHC با ۱۶ سوپاپ بوده که توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۵۵ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۴۸ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۰ نیوتون متر) را دارد که توسط یک جعبه دنده استاندارد ۶ سرعته دستی یا جعبه دنده سفارشی ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می‌گردد.

با وجود قدرت نسبتا پایین عملکرد این خودرو به دلیل وزن پایین شگفت انگیز بوده و مزدا میاتا MX-5 2018 برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها به زمانی در حدود ۵.۸ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۳۳ مایل در ساعت (معادل ۲۱۴ کیلومتر در ساعت) را نیز دارد. مصرف سوخت نیز با توجه به استفاده از پیشرانه تنفس طبیعی قابل قبول بوده و برابر با ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی است.

قیمت

مزدا میاتا MX-5 2018 خودرویی نسبتا ارزانقیمت ولی با قابلیت‌های حرکتی و فنی بسیار بالا و رقابتی با خودروهای گرانقیمت اروپایی و آمریکایی بوده و با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۴ میلیون تومان) یکی از بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید.

مشخصات فنی مزدا میاتا MX-5 مدل ۲۰۱۸ در یک نگاه

مزدا میاتا MX-5 2018
کلاس بدنه کوپه دو در
حجم موتور (لیتر) ۲.۰
تعداد سیلندر ۴
تعداد سوپاپ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۵۵
گشتاور (نیوتون متر) ۲۰۰
گیربکس ۶ دستی/۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقبی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۵.۸
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۱۴
مصرف شهری (l/100km) ۹.۰
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۶.۷
مصرف میانگین (l/100km) ۸.۱
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۰۴

 

مرسدس بنز E400 / مرسدس AMG E43

مرسدس بنز کلاس E همیشه نمونه‌ای فراتر از یک خودروی خوش استیل از شرکت خودرو سازی آلمانی مرسدس بنز بوده و به نوعی یک اثر هنری لوکس و گرانبها به حساب می‌آید. برای سال ۲۰۱۸ نیز مرسدس بنز E400 با ترکیب اصالت و قدرت برند مرسدس و ترکیب آن با فهرست متنوعی از تکنولوژی‌های مدرن و به روز مانند صفحه نمایش بزرگ لمسی ۱۲.۳ اینچی و سیستم کمکی رانندگی نیمه خودکار در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار گرفته است.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

اما تمامی مدل‌های کلاس E سال آینده نتوانستند به فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ راه پیدا کرده و نمونه‌های ۴ سیلندر که سال قبل در این فهرست حاضر بودند از گردونه رقابت خارج شده‌اند. مدل‌های مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی نیز با توجه به برچسب قیمت بالای ۱۰۰.۰۰۰ دلاری (بالاتر از ۴۰۰ میلیون تومان) نتوانسته‌اند مجوز ورود به این رقابت را کسب نمایند. به همین دلیل نماینده مرسدس بنز در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ سری E400 این خودروساز خواهد بود که با استفاده از پیشرانه های ۶ سیلندر خورجینی، ظاهر بسیار زیبا و جذاب، کابین فوق العاده لوکس و قابلیت‌های فنی و حرکتی بالا موفق به حضور در فهرست نهایی بهترین اتومبیل‌ های ۲۰۱۸ شده است.

رانندگی با مرسدس بنز E400 مدل سال ۲۰۱۸ میلادی بازه‌ای مابین آرام تا وحشی داشته و با کابین مملو از امکانات و طراحی هنری و بسیار زیبای اجزای بدنه به خصوص در گونه کوپه ۲ در، در گونه‌های سدان ۴ در، استیشن، کوپه ۲ در روباز و کوپه ۱ در با سقف متحرک تولید شده و بدون شک یکی از انتخاب‌های برتر در بین بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آید.

موتور و پیشرانه

مرسدس بنز E400 مدل ۲۰۱۸ از یک موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۰ لیتری ۲۴ سوپاپه DOHC مجهز به سیستم توربو شارژر دوبل استفاده کرده که با دو آرایش در مدل استاندارد و مدل AMG E43 توانایی تولید نیرویی برابر با ۳۲۹ اسب بخار و ۳۹۶ اسب بخار را دارد. حداکثر گشتاور تولیدی نیز بالا بوده و برابر با ۳۵۴ نیوتون متر (معادل ۴۸۰ نیوتون متر) در مدل استاندارد و ۳۸۴ پاوند بر فوت (معادل ۵۲۰ نیوتون متر) در گونه AMG E43 است. این نیرو توسط یک جعبه دنده مدرن ۹ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی در حالت استاندارد به چرخ‌های عقبی و به صورت سفارشی و در مدل AMG E43 به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌گردد.

عملکرد این پیشرانه نیز قابل توجه بوده و این خودرو در گونه استاندارد به زمانی در حدود ۵.۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۲۸ مایل در ساعت (معادل ۲۰۶ کیلومتر در ساعت) را دارد. این ارقام در مرسدس AMG E43 جذاب‌تر بوده و این خودرو تنها به ۴.۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۳۱ مایل در ساعت (معادل ۲۱۱ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت نیز در حدود ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین است. این ارقام در گونه قدرتمند AMG E43 متفاوت بوده و برابر با ۱۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۲.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین است.

 

 

قیمت

مرسدس بنز به خصوص در کلاس‌های E به بالا، به طور کلی خودروی نسبتا گرانقیمتی به حساب می‌آید. مرسدس بنز سری E جدید نیز از این روند پیروی کرده و با قیمت پایه‌ای در حدود ۶۰.۰۰۰ دلار (معادل ۲۴۰ میلیون تومان) در تیپ E400 و ۷۳.۰۰۰ دلار (معادل ۲۹۲ میلیون تومان) در مدل AMG E43 به فروش رفته و بدون شک یکی از بهترین‌ها در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ است.

مشخصات فنی مرسدس بنز E400/AMG E43 در یک نگاه

مرسدس بنز E400 مرسدس AMG E43
کلاس بدنه سدان/کوپه سدان/کوپه
حجم موتور (لیتر) ۳.۰ ۳.۰
تعداد سیلندر ۶ توربو ۶ توربو
تعداد سوپاپ ۲۴ ۲۴
قدرت (اسب بخار) ۳۲۹ ۳۹۶
گشتاور (نیوتون متر) ۴۸۰ ۵۳۰
گیربکس ۹ اتوماتیک ۹ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقبی چهار چرخ
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۵.۳ ۴.۲
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۰۶ ۲۱۱
مصرف شهری (l/100km) ۱۱.۷ ۱۲.۳
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۸.۷ ۹.۴
مصرف میانگین (l/100km) ۱۰.۲ ۱۱.۲
قیمت پایه (میلیون تومان) ۲۴۰ ۲۹۲

 

پورشه ۷۱۸ (مدلهای باکستر ۷۱۸ و کیمن ۷۱۸)

نمونه‌های تولیدی شرکت آلمانی پورشه (Porsche) از سالیان دور همواره در جمع بهترین و با کیفیتی‌ترین خودروهای اسپرت سال قرار داشتند. در هزاره جدید نیز این شرکت با تولید خودروهای شاسی بلندی مانند پورشه کاین (Porsche Cayenne) و پورشه ماکان (Porsche Macan) و سدان GT غول آسای پانامرا (Panamera) دایره محصولات خود را گسترش داد.

سری ۷۱۸ نیز یک مدل مسابقه‌ای بود که در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ میلادی تولید می‌شد و از سال ۱۹۹۶ میلادی با دو نمونه باکستر (Boxter) و کیمن (Cayman) به جمع نمونه‌های تولیدی این شرکت اشتوتگارتی بازگشت. این دو خودرو نیز سال‌ها است که در فهرست بهترین خودروهای سال جای گرفته اند و امسال نیز مانند سال‌های گذشته در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ حاضر شده اند.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

 

پورشه باکستر ۷۱۸ و پورشه کاین ۷۱۸ برای سال ۲۰۱۸ میلادی با اندکی تغییر راهی بازار شده و با تغییر پیشرانه‌ها از نوع ۶ سیلندر خطی به ۴ سیلندر توربو عملکردی مناسب را از خود به نمایش گذاشته اند. اما نکته منفی اصلی این تغییر حذف غرش زیبای موتورهای ۶ سیلندر موجود در نمونه‌های سال‌های گذشته بود.

کابین هر دو خودرو بسیار زیبا، اسپرت و لوکس بوده و مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های مدرن و به روز سرگرمی، رفاهی، کمکی رانندگی و ایمنی شده است. تعادل پورشه باکستر ۷۱۸ و پورشه کیمن ۷۱۸ به دلیل آرایش موتور در بخش میانی خودرو بسیار بالا بوده و هر دو نمونه قادر به انجام سخت‌ترین مانور‌های حرکتی بدون کوچک ترین مشکل و با سرعت بالا هستند.

موتور و پیشرانه

برای پورشه باکستر ۷۱۸ و پورشه کیمن ۷۱۸ دو پیشرانه جدید ۴ سیلندر مجهز به سیستم توربو شارژر در نظر گرفته شده که نیروی لازم برای حرکت این دو خودروی چالاک را فراهم می کنند. این دو موتور عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو
موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این پیشرانه موتور پورشه باکستر ۷۱۸ مدل ۲۰۱۸ و پورشه کیمن ۷۱۸ مدل ۲۰۱۸ در حالت استاندارد بوده و با حجم ۲.۰ لیتر، ۱۶ سوپاپ و ۴ سیلندر خطی DOHC مجهز به سیستم توربو شارژر توانایی تولید نیرویی در حدود ۳۰۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۲۸۰ نیوتون متر (معادل ۳۸۰ نیوتون متر) است. این نیرو توسط یک جعبه دنده مدرن و دقیق ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه با قابلیت تعویض به صورت دستی و یا ۶ سرعته دستی به چرخ‌های عقبی منتقل می شود.

عملکرد این موتور پایه و استاندارد قابل توجه بوده و پورشه ۷۱۸ به زمانی در حدود ۴.۴ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و توان دستیابی به حداکثر سرعت ۱۷۰ مایل در ساعت (معادل ۲۷۳ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت نیز قابل قبول بوده و برابر با ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین است.

موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو

این موتور نمونه استفاده شده در تیپ S پورشه باکستر ۷۱۸ و پورشه کیمن ۷۱۸ بوده و با استفاده از یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی DOHC با ۱۶ سوپاپ و بهره گیری از سیستم توربو شارژر توانایی تولید نیرویی در حدود ۳۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۳۰۹ پاوند بر فوت (معادل ۴۱۹ نیوتون متر) را دارد. این نیرو نیز قابلیت انتقال به چرخ‌های عقبی از طریق دو جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه را دارد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

عملکرد این موتور جالب‌ تر و تاثیر گذار تر از نمونه استاندارد بوده و این دو خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون با استفاده از این پیشرانه قورتمند به زمانی در حد یک خودروی سوپر اسپرت و برابر با ۳.۶ ثانیه نیاز داشته و توانایی ریسدن به حداکثر سرعت ۱۷۷ مایل در ساعت (معادل ۲۸۵ کیلومتر در ساعت) را دارند.

مصرف سوخت نیز با توجه به قدرت تولیدی مناسب بوده و برابر با ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین است.

قیمت

پورشه باکستر ۷۱۸ مدل ۲۰۱۸ و پورشه کیمن ۷۱۸ مدل ۲۰۱۸ هر دو از خودروهای گرانقیمت فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب آمده و با قیمتی مابین ۵۶.۵۰۰ دلار (معادل ۲۲۴ میلیون تومان) در مدل پایه کیمن و ۷۱.۰۰۰ دلار (معادل ۲۸۴ میلیون تومان﴾ در مدل‌های قدرتمند باکستر S به فروش رفته و یکی از بهترین اسپرت‌های بهترین خودروهای ۲۰۱۸ به حساب می آیند.

مشخصات فنی پورشه ۷۱۸ مدل ۲۰۱۸ ﴿باکستر/کیمن﴾ در یک نگاه

کیمن باکستر S
کلاس بدنه کوپه ۲ در کوپه ۲ در
حجم موتور (لیتر) ۲.۰ توربو ۲.۵ توربو
تعداد سیلندر ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۳۰۰ ۳۵۰
گشتاور (نیوتون متر) ۳۸۰ ۴۱۹
گیربکس ۷ اتوماتیک دو کلاچه/۶ دستی ۷ اتوماتیک دو کلاچه/ ۶ دستی
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های عقبی چرخ‌های عقبی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۴.۴ ۳.۶
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۷۳ ۲۸۵
مصرف شهری (l/100km) ۱۰.۷ ۱۱.۷
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۸.۱ ۹.۰
مصرف میانگین (l/100km) ۹.۴ ۱۰.۷
قیمت پایه (میلیون تومان) ۲۲۴ ۲۸۴

 

بیشتر بخوانید : بهترین خودروهای ایران با قیمتی کمتر از ۵۰ میلیون تومان در بازار

فولکس واگن گلف (Volkswagen Golf)

آخرین خودروی حاضر در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ از نگاه مجله Car and Driver خودروی بسیار محبوب و مشهور فولکس واگن گلف است. این خودرو که از سال ۱۹۷۴ در خط تولید گروه خودرو سازی آلمانی فولکس واگن (به معنی خودروی مردم) قرار داشته و پس از عبور از ۶ نسل بسیار موفق، از سال ۲۰۱۲ میلادی در نسل هفتم خود قرار داشته که فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ نیز با اندکی تغییرات متعلق به آن است.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

گروه خودرو سازی فولکس واگن در چند سال گذشته با مشکلاتی نظیر رسوایی در اعلام نتایج مصرف سوخت و میزان آلاینده های پیشرانه های خود روبرو بوده و قرار گرفتن خودروی محبوب و مردمی فولکس واگن گلف در بین بهترین خودروهای ۲۰۱۸ می تواند التیامی بر این زخم ها باشد. فولکس واگن گلف یک خودروی بسیار خوب و مناسب بوده که حتی در مدل پایه نیز یک مدل بسیار جذاب و قدرتمند بوده و در مدل‌های مختلفی از هاچ بک اسپرت فولکس واگن گلف R تا مدل استیشن فولکس واگن گلف All Track تولید می‌گردد.

طراحی بدنه ساده در عین حال جذاب بوده و تمامی المان های سنتی این خودرو در آن حفظ شده است. کابین نیز زیبا و مجهز بوده و به خصوص در گونه فولکس واگن گلف R محیطی اسپرت و رانندگی بسیار جذاب و مفرحی را برای راننده و سرنشینان رقم می زند. فولکس واگن گلف از اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی تقریبا به طور ثابت در جمع بهترین خودروهای سال حضور دارد و تمامی این مسائل، مواردی است که این خودرو را در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار داده است.

موتور و پیشرانه

برای فولکس واگن گلف مجموعه کاملی از پیشرانه ها و موتورهای بنزینی و الکتریکی وجود دارد.  فهرست زیر نمونه هایی از موتورهای موجود برای فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ است:

 • موتور الکتریکی
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

موتور الکتریکی

موتور الکتریکی موجود برای فولکس واگن گلف مدل e-Golf یک نمونه کوچک ۳۵.۸کیلو واتی یون لیتیوم بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۱۳۴ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۱۴ پاوند بر فوت (معادل ۲۹۰ نیوتون متر) را دارد. این نیرو نیز توسط یک جعبه دنده تک سرعته مستقیم به چرخ‌های جلویی منتقل می گردد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

عملکرد فولکس واگن گلف الکتریکی (eGolf) با این موتور قابل قبول بوده و برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به زمانی در حدود ۸.۵ ثانیه نیاز گرفته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۸۵ مایل در ساعت (معادل ۱۳۷ کیلومتر در ساعت) را داشته که رقمی مناسب برای یک خودروی الکتریکی شهری به حساب می آید. این موتور توانایی پیمودن مسیری به طول در حدود ۱۲۵ مایل (معادل ۲۰۰ کیلومتر) را با هر بار شارژ کامل داشته و فولکس واگن eGolf را جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار می دهد.

موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربو

این پیشرانه نمونه پایه و استاندارد موجود در فولکس واگن گلف بوده و با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه DOHC و با بهره گیری از سیستم توربو شارژر در دو گونه برای این خودرو ارائه می شود. نمونه اول توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۷۰ اسب بخار را داشته و حداکثر گشتاوری برابر با ۱۸۴ پاوند بر فوت (معادل ۲۵۰ نیوتون متر) را تولید می کند. گونه دوم نیز با همان توان ۱۷۰ اسب بخاری توانایی تولید حداکثر گشتاوری برابر با ۱۹۹ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۰ نیوتون متر) را دارد.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

این نیروی توسط یک بازه متنوع از جعبه دنده‌های ۵ سرعته دستی، ۶ سرعته دستی، ۶ سرعته اتوماتیک، ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه با قابلیت تعویض دنده به صورت دستی، ۷ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی و ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ های جلویی و یا هر چهار چرخ منتقل می گردد.

عملکرد این موتور پایه نیز برای یک خودروی کوچک ارزانقیمت مناسب بوده و در گونه اول به زمانی در حدود ۷.۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز بوده و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۲۷ مایل (معادل ۲۰۴ کیلومتر در ساعت) را نیز دارد. مصرف سوخت نیز پایین بوده و برابر با ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر سیکل ترکیبی و به طور میانگین است.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این موتور، نمونه قدرتمند موجود برای فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ بوده و خود نیز در دو مدل مختلف ارائه می گردد. نمونه اول گونه استفاده شده در گلف GTI بوده و با استفاده از یک موتور ۴ سیلندر خطی ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC و با استفاده از سیستم توربو شارژر توانایی تولید نیرویی معادل ۲۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی برابر با ۲۵۸ پاوند بر فوت (معادل ۳۵۰ نیوتون متر) را دارد.

با استفاده از این موتور فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ به زمانی در حدود ۵.۹ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و قادر به رسیدن به حداکثر سرعت ۱۳۷ مایل در ساعت (معادل ۲۲۰ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت نیز منطقی بوده و برابر با ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

بهترین خودروهای 2018 از نگاه مجله Car and Driver

نمونه دوم یک موتور قدرتمند ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ خطی ۲.۰ لیتری DOHC بوده که با استفاده از سیستم توربو شارژر نیرویی برابر با ۲۹۲ اسب بخار تولید نموده و حداکثر گشتاوری برابر با ۲۸۰ پاوند بر فوت (معادل ۳۸۰ نیوتون متر) دارد. عملکرد این پیشرانه در حد خودروهای اسپرت گرانقیمت بوده و تنها به ۴.۵ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و قابلیت رسیدن به حداکثر سرعت ۱۵۳ مایل در ساعت (معادل ۲۴۶ کیلومتر در ساعت) را دارد.

مصرف سوخت این مدل از فولکس گلف ۲۰۱۸ نیز در حدود ۲۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۱.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در سیکل ترکیبی بوده و این خودرو را در زمره نمونه های اسپرت بهترین خودروهای ۲۰۱۸ قرار می دهد.

قیمت

فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ یکی از ارزان ترین نمونه ها در بین بهترین خودروهای ۲۰۱۸ بوده و در مدل پایه با قیمتی در حدود ۲۱.۵۰۰ دلار (معادل ۸۶ میلیون تومان) به فروش رسیده و در مدل Golf R با قیمتی در حدود ۴۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۶۴ میلیون تومان) به فروش می رسد. مدل الکتریکی eGolf نیز با قیمت پایه ای در حدود ۳۱.۵۰۰ دلار (معادل ۱۲۶ میلیون تومان) در اختیار دوستداران محیط زیست قرار می گیرد.

مشخصات فنی فولکس واگن گلف ۲۰۱۸ در یک نگاه

فولکس واگن گلف فولکس واگن گلف GTI فولکس واگن گلف R فولکس واگن گلف eGolf
کلاس بدنه هاچ بک هاچ بک هاچ بک هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۸ توربو ۲.۰ توربو ۲.۰ توربو ۳۵.۸ کیلو وات
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۷۰ ۲۲۰ ۲۹۲ ۱۳۴
گشتاور (نیوتون متر) ۲۵۰ ۳۵۰ ۳۸۰ ۲۹۰
گیربکس ۶ اتوماتیک ۶ اتوماتیک ۷ اتوماتیک ۱ سرعته مستقیم
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چهار چرخ چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۶.۳ ۵.۹ ۴.۵ ۸.۵
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۰۴ ۲۲۰ ۲۴۶ ۱۳۷
مصرف شهری (l/100km) ۹.۴ ۹.۸ ۱۱.۷ ۲۰۰ کیلومتر با هر بار شارژ
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۶.۵ ۷.۳ ۸.۱
مصرف میانگین (l/100km) ۸.۱ ۸.۴ ۱۰.۷
قیمت پایه (میلیون تومان) ۸۶ ۱۳۰ ۱۶۴ ۱۲۶

سخن آخر

همانطور که مشاهده کردید نمونه های انتخاب شده در فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ از نگاه مجله Car and Driver با وجود اقبال عمومی خریداران از خودروهای شاسی بلند شاهد هیچ نمونه ای در این کلاس نبود و با هم خودروهای آشنایی مانند فولکس واگن گلف، شورولت کامارو، هوندا سیویک، هوندا آکورد و پورشه موفق به حضور در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۸ شدند.

نکته جالب اینجاست که در حال حاضر هیچکدام از نمونه های حاضر در فهرست بهترین خودروهای ۲۰۱۸ با وجود استفاده از پیشرانه های کوچک و کم مصرف در بازار ایران حضور نداشته و تنها نمونه هایی مانند هوندا آکورد قرار است با قیمتی بسیار بالا و در حدود ۲۸۰ میلیون تومان (معادل ۷۰.۰۰۰ دلار) و برابر با گرانقیمت ترین خودروهای موجود در جدول بهترین خودروهای ۲۰۱۸ مانند پورشه و مرسدس بنز راهی بازار ایران شده که به طور قطع ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد داشت.

امید است که دولت سیاست خود را تغییر داده و با حذف تعرفه های بی مورد و بی دلیل که با هدف حمایت از صنایع داخلی و خودرو سازان حکومتی ایران خودرو و سایپا – که سال هاست بی کیفیت ترین نمونه های بازارهای جهانی را با قیمتی گزاف به جان مردم ایران انداخته و با ساخت ارابه مرگ پراید سالانه جهان ده ها هزار سرنشین بی گناه را می گیرد – صورت می گیرد و برداشتن قانون ابلهانه ممنوعیت ورود خودروهای بالای ۲.۵۰۰ سی سی، موجبات ورود خودروهای با کیفیت روز جهان و یا حداقل خودروهای با کیفیت استاندارد چینی قدمی در راه بهبود صنعت خودروی ایران بردارد.

 

 

مشخصات فنی بهترین خودروهای ۲۰۱۸ دنیا در یک نگاه

جولیا RS3 کامارو کوروت آکورد سیویک میاتا E43 باکستر گلف
کلاس بدنه سدان سدان کوپه کوپه سدان هاچ‌بک کوپه سدان کوپه هاچ‌بک
حجم موتور (لیتر) ۲.۹ ۲.۵ ۶.۲ ۶.۲ ۲.۰ ۲.۰ ۲.۰ ۳.۰ ۲.۵ ۲.۰
تعداد سیلندر ۶ ۵ ۸ ۸ ۴ ۴ ۴ ۶ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۲۴ ۲۰ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۲۴ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۵۰۵ ۴۰۰ ۶۵۰ ۴۶۰ ۲۵۲ ۳۰۶ ۱۵۵ ۳۹۶ ۳۵۰ ۲۹۲
گشتاور (نیوتون متر) ۶۰۰ ۴۸۰ ۸۸۱ ۶۲۴ ۳۷۰ ۴۰۰ ۲۰۰ ۵۳۰ ۴۱۹ ۳۸۰
گیربکس ۸ سرعته ۷ سرعته ۱۰ سرعته ۸ سرعته ۱۰ سرعته ۶ سرعته ۶ سرعته ۹ سرعته ۷ سرعته ۷ سرعته
سیستم انتقال قدرت AWD RWD RWD RWD FWD FWD RWD AWD RWD AWD
شتاب ۰ تا ۱۰۰ (ثانیه) ۳.۶ ۳.۵ ۳.۴ ۳.۹ ۵.۳ ۴.۹ ۵.۸ ۴.۲ ۳.۶ ۴.۵
حداکثر سرعت (km/h) ۳۰۷ ۲۸۰ ۳۱۸ ۲۸۲ ۲۰۴ ۲۷۲ ۲۱۴ ۲۱۱ ۲۸۵ ۲۴۶
مصرف شهری (l/100km) ۱۳.۸ ۱۲.۳ ۱۶.۸ ۱۴.۷ ۱۰.۷ ۱۰.۷ ۹.۰ ۱۲.۳ ۱۱.۷ ۱۱.۷
مصرف بزرگراهی (l/100km) ۹.۸ ۸.۴ ۱۱.۷ ۹.۴ ۷.۳ ۸.۴ ۶.۷ ۹.۴ ۹.۰ ۸.۱
مصرف میانگین (l/100km) ۱۱.۷ ۱۰.۷ ۱۳.۸ ۱۲.۳ ۹.۰ ۹.۴ ۸.۱ ۱۱.۲ ۱۰.۷ ۱۰.۷
قیمت پایه (میلیون تومان) ۳۰۰ ۲۲۴ ۲۸۶ ۲۶۸ ۱۴۸ ۱۲۰ ۱۰۴ ۲۹۲ ۲۸۴ ۱۶۴

 *** در این جدول مشخصات قدرتمندترین نمونه یا تیپ لحاظ شده است

گالری تصاویر بهترین خودروهای ۲۰۱۸ جهان

 

 

گردآوری : تکراتو

منابع :

 • Car and Driver
 • وب سایت رسمی شرکت‌های سازنده خودروارسال نظر