;
coinex

فیلترینگ تلگرام طلایی و هاتگرام تا 15 شهریور ؛ اگر پیام‌رسان بومی نشوند!

فیلترینگ تلگرام طلایی و هاتگرام در دستور کار قرار گرفت. این دو نسخه غیررسمی تلگرام می‌بایست تا 15 شهریور در ردای یک پیام‌رسان بومی ظاهر شوند، در غیر این صورت فیلتر خواهند شد. دبیر شورای عالی فضای مجازی از اولتیماتوم برای فیلتر شدن تلگرام طلایی و هاتگرام خبر داد.

به گزارش تکراتو و به نقل از عصر ایران ابوالحسن فیروز آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، روز یکشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ 24 در سالن دولت الکترونیک در میان خبرنگاران از اتمام حجت با تلگرام طلایی و هاتگرام و سیاست شکستن انحصار تلگرام خبر داد. آقای فیروزآبادی در خصوص فیلترینگ تلگرام طلایی و هاتگرام و البته موضوع فیلترشکن‌ها گفت:

ما در سیاست خروج از انحصار تلگرام و برای دوران گذار، پذیرفتیم که نسخه های فارسی آن برای چند ماه فعال باشند. موضوع اصلی ممانعت فعالیت فیلترشکن ها در کشور است که شرکت زیرساخت برای ایمن سازی و مصون سازی شبکه مخابراتی کشور باید دقت بیشتری در این زمینه داشته باشد؛ یک مقدار نقص هایی در این رابطه دیده می‌شود که امیدواریم وزارت ارتباطات مانند گذشته جلوی فیلترشکن ها را بگیرد.


بیشتر بخوانید : ۳ دلیل برای دیلیت اکانت تلگرام طلایی ؛ چرا باید طلگرام را حذف کرد؟


فیروزآبادی در ادامه سخنان خود به بحث ارزهای دیجیتالی پرداخت. این عضو شورای عالی فضای مجازی می‌گوید هنوز تصمیم قاطع برای انتخاب ارز دیجیتالی قانونی در کشور اتخاذ نشده است. وی ادامه داد:

اما مقرر شد کمیسیون اجتماعی دولت کارگروهی را در این زمینه تشکیل داده و برای بحث راه اندازی صرافی های مجازی، صرافی پول های مجازی، داده کاوی پول های مجازی و اینکه چه پول هایی در کشور مجاز خواهند بود تصمیم گیری کنند.

شورای عالی فضای مجازی
شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی در خصوص مبادله ارزی با کشورها دوست و ایجاد رمز‌ارز ملی مشترک بیان داشت:

بحث دیگری که وجود دارد، مبادلات اقتصادی بین کشورهای دوست است که با آنها مبادلات زیادی داریم و نیز رمز ارز ملی مشترک طراحی خواهد شد. قرار شد در جلسه بعدی شورای عالی فضای مجازی به این مطلب پرداخته شود.


بیشتر بخوانید : آشنایی با دیجی‌دکی درالکامپ ۹۷ ؛ تعمیرات موبایل در هرزمان و هرمکان


فیروزآبادی در پاسخ به پرسشی در رابطه با تعدد تصمیم گیران در زمینه فیلترینگ اضافه کرد:

شورای عالی فضای مجازی تاکنون تصمیم نگرفته است که در این زمینه ورود کند و هم اکنون موضوع فیلترینگ به کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ مربوط می‌شود در همین حال اگر موضوعی شاکی خصوصی داشته باشد قوه قضاییه درباره فیلترینگ آن تصمیم می گیرد. البته ما در شورای عالی فضای مجازی نظارت داریم که پیام رسان هایی که مخاطب زیادی دارند، کار با دقت بیستری انجام گیرد.

چندی پیش در تکراتو از فیلترینگ استارتاپ ای‌نتورک گفتیم. این موضوعی جدی برای کسب و کارهای نوپای کشور است.


بیشتر بخوانید : دلیل فیلتر ای نتورک تبلیغ یک کالای آرایشی است


بسیاری از صاحبان استارتاپ‌ها طی یکی دو روز گذشته از فیلترینگ‌های اعمال شده بر روی سرویس‌هایشان گله کرده‌اند. دبیر شورای عالی فضای مجازی در این رابطه توضیح می‌دهد:

این موصوع باید از مسئولان قوه قضائیه پرسیده شود. ما در این حوزه خیلی ورود نکردیم و تاکنون مطلبی در این زمینه به ما ارجاع نشده که به آن بپردازیم. قاعدتا اگر اقدام خلافی صورت گرفته و موضوع فوریت نداشته باشد، قبل از بسته شدن سایت، هشدار به آنها داده می شود. کسب و کارها اعم از حقیقی و مجازی حرمت دارند و بسته شدن سایت باید پس از طی مراحل انجام گیرد.

در صورتی که صحبت‌های دبیر شورای عالی فضای مجازی صحت داشته باشد، تلگرام طلایی و هاتگرام به پایان فعالیت آزادانه خود نزدیک شده‌اند.

بیشتر بخوانید: پایان فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام ؛ آیا فیلترینگ راه چاره است؟

اگر قصد حذف اکانت هاتگرام را داشتید و یا می‌خواهید برای دیلیت اکانت تلگرام طلایی اقدام کنید، لینک‌های زیر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

در

بیشتر بخوانید :

.

منبع : asriran

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر