بررسی آمار جدیدی از واردات موبایل به کشور ؛ افزایش واردات تلفن همراه

آمارهای موجود، نشان از افزایش واردات موبایل به کشور در چهارماه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد.

به گزارش تکراتو، تا پایان تیرماه سال‌جاری بیش از یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۹۳۶ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار به کشور وارد شده است. این کالا ۱.۵ درصد از سهم ارزشی کل واردات را به خود اختصاص داده است.

این گزارش حاکی از آن است که میزان واردات موبایل به کشور طی چهار ماه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش، ۱۴۶.۵۸ درصد افزایش یافته است.


بیشتر بخوانید: شرکت های وارد کننده تلفن همراه ۴۵ میلیارد تومان تخلف کرده‌اند!


افزایش واردات تلفن همراه به کشور

در چهار ماه اول سال گذشته ۶۹۰ هزار و ۷۶۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۹۲ میلیون و ۵۲۰ هزار دلار وارد کشور شده بود که ۰.۵۸ درصد از سهم ارزشی کل واردات به کشورمان را شامل می‌شد.

در طرح رجیستری مسئولیت اظهار و اخذ حقوق ورودی و عوارض گمرکی گوشی‌های مسافری بر عهده گمرک است و گمرک موظف به ارسال این اطلاعات به سامانه همتاست. پس از ارسال این اطلاعات، راستی‌آزمایی اطلاعات مسافران قبل از فعال‌سازی گوشی‌های مسافری بر عهده سامانه همتاست.

بر اساس این گزارش، حقوق و عوارض گمرکی تمامی گوشی‌های تلفن همراه مسافری که به سامانه مسافری گمرک اظهار شده‌اند، دریافت شده است، اما راستی‌آزمایی اطلاعات مسافران بر اساس اطلاعات پرواز و پاسپورت مسافران در تعهدات سامانه همتا بوده و باید پس از ارسال اطلاعات گوشی‌های مسافری از سامانه گمرک به همتا، تطبیق و راستی‌آزمایی اطلاعات قبل از فعال‌سازی گوشی‌ها انجام شود.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر