کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

شناسایی هویت جعلی یکی از مسافران فرودگاه آمریکا با سیستم تشخیص چهره

هویت جعلی یکی از مسافران فرودگاه آمریکا با استفاده از سیستم تشخیص چهره جدیدی شناسایی شد. این اولین بار است که این سیستم توانسته یک هویت جعلی را تشخیص دهد.

به تازگی در فرودگاه‌های سراسر ایلات متحده یک سیستم تشخیص چهره‌ جدید مورد آزمایش قرار گرفته است. این فناوری جدید برای اولین بار توانست در فرودگاه بین‌المللی دالاس در نزدیکی واشنگتن دی‌سی، هویت یک فرد را که جعلی بود، تشخیص دهد.

آرون گروپس


بیشتر بخوانید: آیا سیستم تشخیص چهره می تواند جایگزینی برای بلیط ها باشد؟


شناسایی هویت جعلی با سیستم تشخیص چهره

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا (CBP)  در یک گزارش مطبوعاتی اعلام نمود که اوایل هفته‌ی گذشته، یک مرد ۲۶ ساله‌ی برزیلی با پاسپورت فرانسوی، توسط فناوری تشخیص چهره‌ی فرودگاه شناسایی شده است. گفته شده که این سیستم تشخیص چهره تنها سه‌ روز پس از نصب و راه‌اندازی در فرودگاه توانسته هویت جعلی این مسافر را تشخیص دهد.

بعد از این اتفاق بررسی‌هایی به‌عمل آمد و مشخص شد که این مسافر اهل جمهوری کنگو بوده و قصد داشته با پاسپورتی تقلبی مسافرت کند. این اتفاق بدون شک یک موفقیت بزرگ برای اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا است.

براساس آمار مربوط به فوریه‌ی ۲۰۱۷، هر روز بیش از ۱۰۴۵۲۵ نفر وارد ایالات متحده می‌شوند. البته با در نظر گرفتن مسافران مکزیکی و کانادایی، این رقم بیشتر هم خواهد شد؛ بنابراین تایید هویت تمامی این مسافران با سیستم تشخیص چهره‌ی جدید باعث بالا رفتن امنیت نیز خواهد شد.


بیشتر بخوانید: سیستم تشخیص چهره، جایگزینی برای پاسپورت در فرودگاه سیدنی


سیستم تشخیص چهره

نحوه استفاده از سیستم تشخیص چهره در گمرک

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا برای اینکه بتواند از فناوری تشخیص چهره بیومتریک استفاده کند، ابتدا یک گالری عکس از تمامی مسافرین هواپیماهای بین‌‌المللی ایالات متحده تهیه می‌کند؛ در ادامه از اطلاعات مربوط به سفر مسافران‌ (عمدتا گذرنامه و ویزا) نیز استفاده می‌شود.

وقتی مسافران وارد خاک امریکا شدند،  ماموران TSA مسافران را به سمت سکوی بررسی مدارک سفر که در کنار آن دوربینی نصب شده است، هدایت می‌کنند. عکس مسافرین با داده‌های موجود در بانک اطلاعاتی فرودگاه مقایسه شده و هرگونه مغایرت بررسی می‌شود.

CBP امیدوار است با استفاده از سیستم تشخیص چهره‌ی جدید، بتواند از ورود تروریست‌ها و جنایتکاران به خاک امریکا جلوگیری کند. استفاده از این سیستم تشخیص چهره علاوه‌بر اینکه می‌تواند باعث ارتقا امنیت شود، فرآیند بررسی و تایید هویت مسافران را نیز سرعت می‌بخشد.

این فناوری جدید در حال حاضر در ۱۳ فرودگاه بین‌المللی امریکا استفاده می‌شود و به شناسایی مسافران و تایید هویت آنها می‌پردازد.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع:  THENEXTWEB

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر