coinex
راهنمای خرید تکراتو

رفع فیلتر تلگرام در روسیه ؛ تلگرام در ایران هم رفع فیلتر می‌شود؟

رفع فیلتر تلگرام در روسیه اعلام شد. سازمان نظارتی مخابرات روسیه بار دیگر تمایلش را برای رفع فیلتر این پیام رسان اعلام کرد.

به گزارش تکراتو، چند ماه پیش بود که روسیه دستور فیلترینگ تلگرام در این کشور را صادر کرد. روسیه از تلگرام خواسته بود تا کلید‌های رمزنگاری مورد استفاده در این پیام رسان را در اختیار این کشور قرار دهد ولی تلگرام با چنین درخواستی موافقت نکرد و در ادامه دستور فیلترینگ تلگرام در این کشور صادر شد.

البته اکنون نیز رفع فیلتر تلگرام در روسیه در صورتی اتفاق می‌افتد که این شرکت بر اساس حکم دادگاه، دسترسی به محتوای پیام‌های رمزنگاری شده را به مقامات قضایی روسیه بدهد.


بیشتر بخوانید: دستور فیلترینگ تلگرام در روسیه صادر شد!


پیش از این تلگرام اعلام کرده بود که چنین کاری ممکن نیست، چون عملیات رمزگذاری و رمزگشایی روی دستگاه کاربران نهایی انجام می شود و سازمان نظارتی مخابرات روسیه نیز دستور داد تا زمانی که سیاست‌های محرمانگی این پلتفرم تغییر نکند، این سرویس در روسیه مسدود خواهد بود.


بیشتر بخوانید: جنبش مقاومت دیجیتالی تلگرام ؛ پرواز موشک‌های کاغذی روسیه در روز زمین [تماشا کنید]


تغییر سیاست‌های دوروف و رفع فیلتر تلگرام در روسیه

پاول دورف در کانال تلگرام روسی زبان خود، خبر از تغییر سیاست محرمانگی تلگرام به خاطر سازگاری با قانون GDPR داده است. در قسمت 8.3 از این سند نوشته شده:

اگر تلگرام حکم قضایی دریافت کند که نشان دهد شما مظنون به انجام عملیات تبهکارانه هستید، ما آدرس آی پی و شماره تلفن شما را به مقامات مربوطه خواهیم داد. این اتفاق تابه حال نیفتاده و اگر حکمی دریافت کنیم، حتماً در گزارشات دوره‌ای شفافیت به آن اشاره خواهیم کرد.

البته دوروف اعلام کرده که حتی با تغییر سیاست محرمانگی، روسیه باز هم نسبت به رفع فیلتر تلگرام اقدام نخواهد کرد چون دولت این کشور به دنبال رصد تمام پیام‌ها است. دورف در این مورد ادامه داد تلگرام در روسیه غیر قانونی اعلام شده و هر روز صدها آدرس آی پی در این کشور بلاک می‌شوند تا دسترسی به سرویس را از بین ببرند.

با وجود اعلام تمایل رسمی RKN برای رفع فیلتر تلگرام، به نظر نمی‌رسد طرفین این دعوی به توافق برسند، مگر اینکه دولت روسیه به آدرس آی پی و شماره تلفن اکتفا کند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: RT

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر