مجلس ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از صرافی را اعلام کرد

ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از صرافی‌ها از سوی مجلس اعلام شد. به گفته نمایندگان مجلس عرضه و فروش ارز خارج از واحدهای مجاز ممنوع است.

به گزارش تکراتو، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با حذف ماده ۲۳ لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مخالفت کردند. همچنین آنها بانک مرکزی را موظف کردند تا برای پیشگیری و کنترل بازار مبادلات غیرمجاز ارز اقداماتی را انجام دهد.


بیشتر بخوانید: کاهش شدید قیمت دلار در بازار؛ هجوم مردم برای فروش ارز آغاز شد


ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از صرافی

نمایندگان مجلس همچنین ممنوعیت خرید و فروش ارز خارج از صرافی را اعلام کرده و در این راستا بانک مرکزی قرار است اقداماتی را انجام دهد. از جمله این اقدامات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعیین و اعلام میزان ارز قابل نگهداری و مبادله در داخل کشور، همراه مسافر، همراه رانندگان عبوری و مواردی از این قبیل
  • ایجاد سامانه اطلاعات مالی صرافی‌ها و رصد و ارزیابی فعالیت آنها
  • دولت مکلف است ارز مورد نیاز اشخاص را تأمین و در صورت عدم کفایت آن، بازارهای مبادله آزاد ارز را به گونه‌ای ایجاد نماید که تقاضای اشخاص از قبیل ارز مسافری و عبوری از طرق قانونی تأمین گردد.
  • عرضه و فروش ارز، خارج از واحدهای مجاز تعیین شده توسط دولت به وسیله اشخاص و واحدهای صنفی، ممنوع است و با مرتکبین مطابق قانون رفتار می‌شود.
  • دولت حدود و مقررات استفاده از ارز را تعیین می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isnaارسال نظر