خبری از سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت سوخت نیست

وزیر نفت اعلام کرده که فعلا خبری از سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت سوخت نیست. به گفته وی هدف از الزامی شدن کارت سوخت هم کاهش قاچاق بوده است.

به گزارش تکراتو، بیژن زنگنه در حاشیه نشست هیات دولت اظهار کرده که کسی نیست که خودرو و پلاک داشته باشد و کارت سوخت برای آن صادر نشده باشد؛ اگر فردی کارت سوخت خود را مفقود کرده، کارت جدید برای وی صادر خواهد شد.

وی ادامه داد که افرادی که کارت سوختشان مفقود شده است، باید از شنبه سوم آذر تا بیست و چهارم آذرماه در سامانه دولت همراه ثبت نام کنند تا برایشان کارت صادر شود.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمت بنزین تا ۴۰۰۰ تومان؛ مقابله با قاچاق سوخت


سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت سوخت

زنگنه در ادامه درباره تغییر قیمت سوخت و حامل‌های انرژی در سال آینده اعلام کرد که این بحثی است که دولت باید لایحه بدهد و در مجلس مطرح شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خودروهای خارجی کارت سوخت ندارند، برای آنها چه برنامه‌ای در نظر گرفته شده، بیان نمود که خودروهای خارجی در گذشته سهمیه نداشتند اما کارت سوخت دارند.

خبری از سهمیه بندی بنزین و تغییر قیمت سوخت نیست

در روزهای اخیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد که تحویل بنزین به خودروها و موتورسیکلت‌ها از تاریخی که بزودی اعلام خواهد شد، فقط با استفاده از کارت سوخت انجام می شود و مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت تا 24 آذر مهلت دارند برای دریافت کارت جدید اقدام کنند.

به منظور تسهیل در دریافت کارت جدید سوخت، امکان دسترسی به سامانه ثبت مشخصات از طریق اینترنت یا تماس تلفنی فراهم شده که نحوه دسترسی و اقدام، از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع مردم خواهد رسید. برای ثبت تقاضای دریافت کارت سوخت جدید، هیچ مبلغی از متقاضیان توسط شرکت ملی پخش دریافت نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: سهمیه بندی بنزین نزدیک است؛ در مصرف بنزین هم صرفه جویی کنید!


شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرده، پس از فراهم شدن امکان تحویل سوخت با کارت برای عموم دارندگان خودروها و موتورسیکلت‌ها، از تاریخی که بزودی اعلام خواهد شد، بنزین فقط با ارائه کارت به خودروها و موتورسیکلت‌ها تحویل خواهد شد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: irnaارسال نظر