همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قیمت جدید پراید اعلام شد ؛ افزایش قیمت انواع پراید (دی 97)

قیمت جدید پراید از سوی سایپا اعلام شد. بر اساس روال چند هفته اخیر سایپا قیمت انواع پراید را افزایش داد و در آخرین روزهای دی ماه 97 باز هم شاهد بالا رفتن قیمت ها هستیم.

دیروز برخی از وب‌سایت های خبری از افزایش قیمت انواع پراید خبر دادند. علی‌رغم افزایش قیمت در شنبه هفته گذشته گروه خودروسازی سایپا، باز هم قیمت این محصولات را حدود 30 درصد بالا برد.

قیمت جدید پراید با افزایش 4 تا 7 میلیون تومان

در آذر ماه 97، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: “قیمت خودرو را باید حتما پایین بیاوریم و نباید اجازه دهیم در بازار رانت و دلالی پیش بیاید.” وزیر صمت، سیاست جدید را برای پایین آوردن قیمت خودرو اینگونه اعلام کرد:

قیمت خودرو پایین می‌آید، اما قیمت گذاری آن بر مبنای حاشیه بازار است.

از آن زمان تاکنون خودروسازان برای اینکه قیمت محصولات خود را به قیمت حاشیه بازار نزدیک کنند، هر چند روز یکبار نرخ جدیدی برای محصولات خود اعلام کرده‌اند، پس از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در آذرماه که به یکباره برخی محصولات ان به مانند پژو پارس تا 30 میلیون تومان گرانتر شد، اکنون نوبت به سایپا رسیده تا افسارگسیخته قیمت محصولات خود را افزایش دهد.

با اعلام قیمت های جدید پراید تنها یک هفته پس از افزایش قیمت در هفته گذشته به نظر نمی‌رسد که هیچ نشانی از کاهش قیمت ها به دنبال داشته باشد. مسئولیت قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت برداشته شد و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم هیچ پاسخی نمی‌دهد.

مقایسه قیمت جدید پراید با قیمت قبلی انواع آن

قیمت خودرو به قدری با سرعت در حال رشد است که هر هفته باید مجددا منتظر قیمت های جدید باشیم. سایپا قیمت انواع پراید را در 22 دی ماه چیزی در حدود 30 درصد بالا برد. به عنوان مثال قیمت سایپا 131 از 22 میلیون تومان به 29 میلیون تومان رسید. همین اتفاق درباره قیمت پراید 111 و سایپا 132 نیز صادق بود. برای دیدن قیمت ها و مقایسه آنها با قیمت جدید انواع پراید به مطلب زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: قیمت جدید محصولات سایپا دی ۹۷ ؛ افزایش ۳۰ تا ۹۰ درصدی قیمت خودرو

اکنون با اعلام قیمت جدید مدل های مختلف پراید مشخص شد که باز هم باید مشتریان و خریداران باید با افزایش قیمت 30 درصدی انواع پراید کنار بیایند.

سایپا 111 که حدودا تا 10 روز قبل با قیمت 22 میلیون و 492 از نمایندگی ها قابل خریداری بود. هفته گذشته به 29 میلیون و 525 هزار تومان رسید و در حال حاضر با قیمت 36 میلیون و 100 هزار تومان در نمایندگی های سایپا معامله می‌شود.

جدول زیر مقایسه قیمت جدید پراید را در دو هفته متوالی نشان می‌دهد.

 

نوع محصول قیمت پراید در هفته گذشته (22 دی) قیمت جدید پراید (28 دی ماه 97)
پراید 111 29 میلیون و 245 تومان 36 میلیون و 100 هزار تومان
پراید 131 29 میلیون و 525 هزار تومان 33 میلیون و 725 هزار تومان
پراید 132 28 میلیون و 765 هزار تومان 34 میلیون و 200 هزار تومان
پراید 151 30 میلیون و 425 هزار تومان 34 میلیون و 200 هزار تومان

روند قیمت گذاری بر مبنای حاشیه قیمت بازار به نظر نمی‌رسد که سیاست موفقی باشد. قیمت ها هر هفته در حال افزایش است و گویا خودروسازان تا زمانی که اعتراضی شنیده نشود به بالا بردن قیمت ها ادامه خواهند داد.

نظر شما در رابطه با اعلام قیمت جدید انواع پراید چیست؟ ایا این سیاست قیمت گذاری جدید را برای کاهش قیمت ها موثر می‌دانید؟

قیمت روز خودرو را با تکراتو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: iranjib

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر (1 نظر)

    شرمنده ها !! هر چه سرمان می آید حقمان هست که اجازه می دهیم به همین راحتی با شخصیتمان بازی کنند و به راحتی از ما کلاهبرداری کنند…

    پاسخ