قیمت جدید پراید اعلام شد ؛ افزایش قیمت انواع پراید (دی ۹۷)

قیمت جدید پراید از سوی سایپا اعلام شد. بر اساس روال چند هفته اخیر سایپا قیمت انواع پراید را افزایش داد و در آخرین روزهای دی ماه ۹۷ باز هم شاهد بالا رفتن قیمت ها هستیم.

دیروز برخی از وب‌سایت های خبری از افزایش قیمت انواع پراید خبر دادند. علی‌رغم افزایش قیمت در شنبه هفته گذشته گروه خودروسازی سایپا، باز هم قیمت این محصولات را حدود ۳۰ درصد بالا برد.

قیمت جدید پراید با افزایش ۴ تا ۷ میلیون تومان

در آذر ماه ۹۷، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جمع خبرنگاران گفت: “قیمت خودرو را باید حتما پایین بیاوریم و نباید اجازه دهیم در بازار رانت و دلالی پیش بیاید.” وزیر صمت، سیاست جدید را برای پایین آوردن قیمت خودرو اینگونه اعلام کرد:

قیمت خودرو پایین می‌آید، اما قیمت گذاری آن بر مبنای حاشیه بازار است.

از آن زمان تاکنون خودروسازان برای اینکه قیمت محصولات خود را به قیمت حاشیه بازار نزدیک کنند، هر چند روز یکبار نرخ جدیدی برای محصولات خود اعلام کرده‌اند، پس از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در آذرماه که به یکباره برخی محصولات ان به مانند پژو پارس تا ۳۰ میلیون تومان گرانتر شد، اکنون نوبت به سایپا رسیده تا افسارگسیخته قیمت محصولات خود را افزایش دهد.

با اعلام قیمت های جدید پراید تنها یک هفته پس از افزایش قیمت در هفته گذشته به نظر نمی‌رسد که هیچ نشانی از کاهش قیمت ها به دنبال داشته باشد. مسئولیت قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت برداشته شد و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هم هیچ پاسخی نمی‌دهد.

مقایسه قیمت جدید پراید با قیمت قبلی انواع آن

قیمت خودرو به قدری با سرعت در حال رشد است که هر هفته باید مجددا منتظر قیمت های جدید باشیم. سایپا قیمت انواع پراید را در ۲۲ دی ماه چیزی در حدود ۳۰ درصد بالا برد. به عنوان مثال قیمت سایپا ۱۳۱ از ۲۲ میلیون تومان به ۲۹ میلیون تومان رسید. همین اتفاق درباره قیمت پراید ۱۱۱ و سایپا ۱۳۲ نیز صادق بود. برای دیدن قیمت ها و مقایسه آنها با قیمت جدید انواع پراید به مطلب زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: قیمت جدید محصولات سایپا دی ۹۷ ؛ افزایش ۳۰ تا ۹۰ درصدی قیمت خودرو

اکنون با اعلام قیمت جدید مدل های مختلف پراید مشخص شد که باز هم باید مشتریان و خریداران باید با افزایش قیمت ۳۰ درصدی انواع پراید کنار بیایند.

سایپا ۱۱۱ که حدودا تا ۱۰ روز قبل با قیمت ۲۲ میلیون و ۴۹۲ از نمایندگی ها قابل خریداری بود. هفته گذشته به ۲۹ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان رسید و در حال حاضر با قیمت ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در نمایندگی های سایپا معامله می‌شود.

جدول زیر مقایسه قیمت جدید پراید را در دو هفته متوالی نشان می‌دهد.

 

نوع محصول قیمت پراید در هفته گذشته (۲۲ دی) قیمت جدید پراید (۲۸ دی ماه ۹۷)
پراید ۱۱۱ ۲۹ میلیون و ۲۴۵ تومان ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
پراید ۱۳۱ ۲۹ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان ۳۳ میلیون و ۷۲۵ هزار تومان
پراید ۱۳۲ ۲۸ میلیون و ۷۶۵ هزار تومان ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
پراید ۱۵۱ ۳۰ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان ۳۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

روند قیمت گذاری بر مبنای حاشیه قیمت بازار به نظر نمی‌رسد که سیاست موفقی باشد. قیمت ها هر هفته در حال افزایش است و گویا خودروسازان تا زمانی که اعتراضی شنیده نشود به بالا بردن قیمت ها ادامه خواهند داد.

نظر شما در رابطه با اعلام قیمت جدید انواع پراید چیست؟ ایا این سیاست قیمت گذاری جدید را برای کاهش قیمت ها موثر می‌دانید؟

قیمت روز خودرو را با تکراتو دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: iranjibارسال نظر (1 نظر)

    شرمنده ها !! هر چه سرمان می آید حقمان هست که اجازه می دهیم به همین راحتی با شخصیتمان بازی کنند و به راحتی از ما کلاهبرداری کنند…

    ۰

    ۰
    پاسخ