فیلم مرز (Border) علی عباسی کارگردان ایرانی در جمع نامزدهای اسکار 2019 قرار گرفت

فیلم مرز (با نام انگلیسی Border) ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی، در فهرست نامزدهای جایزه اسکار 2019 قرار گرفت.

فیلم مرز با نام اصلی Gräns سومین ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی مقیم دانمارک است که ساعاتی پیش در جمع نامزدهای جایزه اسکار 2019 قرار گرفت. این فیلم در بخش بهترین گریم و چهره پردازی (Makeup & Hair-styling) به رقابت با فیلم های Mary Queens of Scots و Vice خواهد پرداخت. این فیلم چند ماه گذشته نیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره کن ۲۰۱۸ شده بود.

فیلم مرز (Border) علی عباسی کارگردان ایرانی در جمع نامزدهای اسکار 2019 قرار گرفت

فیلم مرز

این فیلم اثری است از کشور سوئد در ژانر درام فانتزی که مدت زمانی برابر با ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه دارد. کارگردانی این فیلم بر عهده علی عباسی قرار داشته و فیلمنامه آن نیز توسط شخص کارگردان و Isabella Eklof و John Ajvide Lindqvist بر اساس داستان کوتاهی به همین نام نوشته John Ajvide Lindqvist برای گروه سنی R ساخته شده است.

فیلم مرز (Border) علی عباسی کارگردان ایرانی در جمع نامزدهای اسکار 2019 قرار گرفت

جمعی از هنرپیشگان حاضر در فیلم مرز عبارتند از:

  • Eva Melander در نقش Tina
  • Eero Milonoff در نقش Vore
  • Jorgen Thorsson در نقش Roland
  • Ann Petren در نقش Agneta
  • Sten Ljunggren در نقش پدر تینا
  • Kjell Wilhelmsen در نقش Daniel
  • Rakel Warmlander در نقش Therese
  • Andreas Kundler در نقش Robert

گروه گریم

این فیلم در جمع کاندیداهای اسکار 2019 در بخش گریم قرار دارد و دلیل آن گریم و چهره پردازی بسیار سنگین و متفاوت شخصیت‌های اصلی آن است. طراحی گریم شخصیت‌های اصلی Tina و Vore بر عهده Goran Lundstrom و Pamela Goldamer قرار داشته و این دو هنرمند با اجرای هنرمندانه خود، موفقیت دیگری را برای فیلم مرز رقم زده‌اند.

نظرات منتقدین ؛ امتیازات کسب شده

این فیلم علاوه بر کسب جایزه در فستیوال فیلم کن 2018، نظرات مثبت منتقدین را نیز به خود جلب نموده و موفق به کسب امتیاز ۹۷ از ۱۰۰ از کاربران سایت Rotten Tomatoes و ۷۵ از ۱۰۰ از منتقدین وب سایت Metacritis و امتیاز ۷.۳ از ۱۰ در وب سایت IMDB شده است. میزان فروش فیلم مرز علی عباسی تا کنون رقمی در حدود ۱ میلیون دلار (معادل 4.2 میلیارد تومان) اعلام شده است.

 ارسال نظر