دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود

دومین نشست سیاست گذاری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با حضور و پشتیبانی همه جانبه وزارتخانه ها و نهادهای دولتی و خصوصی از این نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند، در این نشست رضاییان دبیر اجرایی نمایشگاه اظهار داشت: امسال دومین دوره نمایشگاه شهر هوشمند از بیست و دوم تا بیست و چهارم دی ماه در مصلی تهران برگزار می شود. محورهای نمایشگاه نیز شامل حمل و نقل، هوشمند، انرژی هوشمند، تجهیزات و زیرساخت مخابراتی، آموزش و ورزش و امنیت در شهرهای هوشمند، ساختمان های هوشمند و همچنین حوزه سلامت هوشمند است.

وی ادامه داد: «تاکنون  برخی از سازمانها و وزارتخانه ها لوگوهای خود را در اختیار دبیرخانه نمایشگاه شهر هوشمند گذاشته اند و در سایت های خود در خصوص دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند اطلاع رسانی کردند. همچنین جلسه ای  با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم که بسته های حمایتی مالی برای ما تعریف کردند. این بسته ها در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه قرار می گیرد و شامل تسهیلاتی برای حضور در پاویون صندوق نوآوری و یا به صورت مستقل است که البته برای حضور در نمایشگاه لازم است که شرکت های دانش بنیان ابتدا در سایت صندوق نوآوری ثبت نام کنند تا بتوانند از این خدمات استفاده کنند.»

دبیر اجرایی نمایشگاه شهر هوشمند افزود: «ما برای نمایشگاه تشکیل ستاد خبری داریم و از طریق وزارت امور خارجه نیز نامه‌نگاری‌های به سفارتخانه های ایران در کشورهای خارجی داشتیم و در خصوص نمایشگاه اطلاع رسانی کردیم. امسال در نمایشگاه حدود ۲۲ هزار متر فضای نمایشگاهی وجود دارد که چیزی حدود ۱۶ هزار متر آن فضای مفید است همچنین طبقه فوقانی نمایشگاه به سخنرانی ها اختصاص دارد.» وی افزود:

ما در نمایشگاه پنل های مختلفی را در نظر گرفته ایم اولین پنل ما هم به بخش خصوصی و هم به دولت اختصاص دارد و هم سخنران داخلی و هم خارجی برای این بخش داریم. افزون بر این دو پنل دیگر نیز در نمایشگاه خواهیم داشت. در خصوص برنامه های استارتاپی نیز باید بگویم برنامه هایی تدارک دیده شده که یکی از آنها “استارتاپ بتل”(نبرد استارتاپی) است که در این بخش کسب و کارها می آیند و باید حضار را قانع کنند که کسب و کارشان ارزش سرمایه گذاری را دارد؛ کسب و کارهای برتر در این حوزه نیز در روز آخر معرفی می‌شوند.

رضاییان ادامه داد: «بخش دیگر نمایشگاه اما “ریورز پیچ” نام دارد که در آن از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها خواسته‌ایم که نیازهای خود را به ما اعلام کنند تا آنها را بررسی کرده و برایشان راه‌حل‌هایی ارائه دهیم که تا این لحظه وزارت راه نیازهای خود را اعلام کرده است. همچنین یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه در حوزه استارتاپی نیز مربوط به “استارتاپ ویکند” است. متاسفانه همواره این مشکل وجود داشته که بعد از آنکه یک ایده ای در نمایشگاهی مطرح شده بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده است اما برنامه ما این است که سرمایه گذار و یا گروه دولتی که می‌تواند از نتیجه کار استارتاپ استفاده کند به استارتاپ مربوطه معرفی شود و نتیجه را در طول سال نیز اعلام خواهیم کرد.»

جلسه شورای سیاست گذاری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند

دبیر اجرایی نمایشگاه افزود:

یکی دیگر از رویدادهای ما نیز در نمایشگاه “کافه سرمایه” نام دارد که به حوزه سرمایه‌گذاری پرداخته و با مشارکت اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی تهران برگزار می شود. در خصوص بحث ثبت نام و رجیستری نمایشگاه نیز باید بگویم که در سال جاری این ثبت نام کاملاً هوشمند بوده و ورودی ما با هدف حمایت از محیط زیست، کاغذی نبوده و متقاضیان جهت ورود به نمایشگاه یا می بایست در سایت ثبت نام کنند و یا ورودی آنها در کنار درب ورودی به صورت آنلاین اخذ شده و سپس وارد می شوند.

همچنین کنار درب تمام غرفه ها کدهایی به صورت “کیو آر” نمایش داده می‌شوند که دسترسی به اطلاعات آنها از طریق اپلیکیشن مربوطه در گوشی های هوشمند امکان پذیر است و بازدیدکنندگان می توانند اطلاعات کاملی از غرفه، نام شرکت و یا استارتاپ مربوطه را به دست آورند.

رضاییان ضمن تاکید بر این که زمان ثبت نام اینترنتی نمایشگاه شهر هوشمند از شنبه آغاز می شود به برنامه های دبیرخانه اجرایی نمایشگاه برای حضور شرکت های خارجی اشاره داشته و گفت: «در خصوص برنامه دبیرخانه نمایشگاه برای حضور شرکت های خارجی باید بگویم ما از ورود شرکت های خارجی به نمایشگاه استقبال می کنیم و هزینه های ترانسفر، اقامت و تشریفاتشان در ایران با دبیرخانه نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند خواهد بود.  البته این خدمات صرفاً برای شرکت های متقاضی شرکت کننده در نمایشگاه است. اما اگر سخنرانی از کشورهای خارجی نیز در نمایشگاه حاضر باشد در صورتی که به ما معرفی شود می‌توانیم با همفکری سازمان های مربوطه بررسی کنیم که از چه طریقی میتوان به آنها خدمات و کمک‌هایی را ارائه داد.»

دبیر اجرایی نمایشگاه در خصوص بحث فرهنگ سازی در نمایشگاه شهر هوشمند نیز گفت:

در نمایشگاه امسال ما تورهای دانش آموزی و دانشگاهی را خواهیم داشت تا دانش آموزان و دانشجویان را با آخرین دستاوردهای حوزه هوشمندسازی در ایران و جهان آشنا کنیم. در واقع مسئله فرهنگ سازی یکی از دستور کار های اصلی ما در نمایشگاه شهر هوشمند است و در در این خصوص حتی آماده هستیم که با وزارت خانه ها برای پوشش هزینه های مربوط به فرهنگ سازی در حوزه شهر هوشمند همکاری داشته باشیم. همچنین هفته آینده جلسه ای با خانم ابتکار خواهیم داشت تا بحث زنان در هوشمندسازی و حضور زنان در دومین نمایشگاه شهر هوشمند را بررسی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت iransmartcity مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

منبع: techrato

 ارسال نظر