یک «دانشجوی دکترای داروسازی» دختر شایسته 2020 آمریکا شد

برخلاف کلیشه­ های رایج، کامیلا شرایر بیوشیمیست (زیست شیمی­دان) ساکن ویرجینیا، با انجام دادن یک آزمایش علمی به عنوان دختر شایسته 2020 آمریکا برگزیده شد.

خانم کامیلا شرایر، جوان 24 ساله اهل ویرجینیا در رقابت با 50 شرکت کننده دیگر، به مرحله پایانی رسید و با پیروزی در این مرحله، به عنوان دختر شایسته 2020 برگزیده شد و به علاوه یک بورسیه 50 هزار دلاری نیز به دست آورد.

او در بخش مربوط به هوش و استعداد با انجام گوشه­ای از حرفه و تخصص خود، با وسایل آزمایشگاهی و در قامت یک بیوشیمیست، داوران را به شدت منقلب کرد. با ادامه این خبر با تکراتو همراه باشید!

کاملیا شرایر ؛ بیوشیمیستی که دختر شایسته 2020 آمریکا شد

کامیلا شرایر بعد از انتخاب به عنوان دختر شایسته 2020 در مصاحبه با خبرنگاران، ابراز امیدواری کرد که «در سال 2020 کلیشه­‌های رایج در مورد معنای دختر شایسته در آمریکا» را بشکند. خانم کامیلا شرایر دو مدرک لیسانس دارد و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در رشته داروسازی است.

به نظر میرسد انتخاب خانم شرایر به عنوان دختر شایسته 2020، گامی دیگر در جهت شکستن کلیشه‌­ها و سنت­‌های رایج مربوط به انتخاب دختر شایسته سال باشد.

دختر شایسته ۲۰۲۰

از سال 2018 گرایشاتی برای ارائه تصویری دیگر از این مسابقه دیده میشود. شرکت کنندگان بیشتر استعدادهای خود را به نمایش میگذارند و در مورد هوش و توانایی­‌ها و احساسات شخصی­‌شان صحبت میکنند. به علاوه بخش پوشیدن لباس شنا و قضاوت شدن بر اساس معیارهای ظاهری کنار گذاشته شده است.

در همین راستا، گریچین کارلسون، دختر شایسته سال گذشته که روند اصلاحات در معیارهای قضاوت را اعلام کرد؛ گفته است: «دیگر شرکت کنندگان بر اساس ظاهر جسمانی قضاوت نمی­شوند. این تغییری بزرگ است.»

دختر شایسته آمریکا

برگزارکنندگان مسابقات میگویند، که این تغییرات در معیارهای داوری و گزینش،‌ خانم­های جوان بیشتری را به شرکت در این مسابقات ترغیب کرده است.

بیشتر بخوانید:

منبع: foxارسال نظر