هلال احمر دوره آنلاین آموزش همگانی ویروس کرونا برگزار می‌کند

دوره آنلاین آموزش همگانی ویروس کرونا توسط جمعیت هلال احمر تهیه شده و دانستنی‌های ضروری و موارد مهم جهت پیشگیری از این بیماری ارائه شده است.

سامانه آموزش آنلاین سازمان نظام پزشکی با همکاری جمعیت هلال احمر و انجمن پزشکان عمومی ایران دوره آنلاین آموزش همگانی ویروس کرونا برگزار می‌کند. دوره‌ی آموزشی آنلاین پیشگیری و دانستنی‌های ضروری ویروس کرونا با هدف افزایش آگاهی مردم در خصوص بیماری در حال گسترش مرتبط با ویروس کرونا ncov-2019 برگزار می‌شود.

دکتر مهرداد فرخ‌نیا، متخصص بیماری‌های عفونی و تب‌دار، در این دوره آموزشی ۱۵ دقیقه‌ای دانستنی‌های ضروری ویروس کرونای جدید را توضیح می‌دهد. محتوای این دوره زیر نظر سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و همچنین انجمن پزشکان عمومی ایران تهیه شده است.

دوره آنلاین آموزش همگانی ویروس کرونا ؛ دانستنی‌ها و راه‌های پیشگیری از کرونای جدید

در این دوره آموزشی که در این وب‌سایت ارائه می‌شود، نکات کاربردی و بسیار مهم جهت آموزش همگانی در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید آورده شده است. بدیهی است محتوای این دوره با یافته‌های جدید به روز رسانی خواهد شد.

ویروس کرونا 65 میلیون نفر را خواهد کشت ؛ نتایج یک شبیه‌سازی علمی!

این دوره آموزشی از ده درس تشکیل شده که به قرار زیر است:‌

  • درس اول: مقدمه و معرفی کوتاه ویروس کرونا
  • درس دوم: علایم و نشانه‌های ابتلا، آیا بیماری از سرماخوردگی به راحتی قابل افتراق است؟درس سوم: راه‌های انتقال ویروس کرونا
  • درس چهارم: راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا
  • درس پنجم: روش صحیح استفاده از ماسک
  • درس ششم: در صورت ابتلای یکی از اعضای خانواده به ویروس کرونا و یا مواجهه با فرد مبتلا، چه کنیم؟
  • درس هفتم: آیا درمان یا واکسنی برای ویروس کرونا وجود دارد؟
  • درس هشتم: کلیپ‌های آموزشی مفید و فایل‌های مرتبط
  • درس نهم: مشاهده و دانلود پوسترهای اختصاصی جمعیت هلال احمر
  • درس دهم: پاسخ به پرسش‌های رایج

دوره آنلاین آموزش همگانی ویروس کرونا در سامانه آموزش آنلاین معاونت آموزشی سازمان نظام پزشکی بارگزاری شده است. این سامانه، زیرساختی‌ است که از طریق آن دوره‌های آموزشی غیرحضوری سازمان نظام پزشکی در اختیار جامعه پزشکی قرار می‌گیرد. «اینجا محلی است برای تمام کسانی که می‌خواهند با دیدن بهترین آموزش ها، دانش خود را افزایش دهند.» در توضیح این دوره آموزشی در سامانه آمده است:

در اواخر ماه دسامبر سال ۲۰۱۹، ویروس جدیدی با نام «کرونا» در یکی از شهر‌های کشور چین شیوع پیدا کرد و طی چند روز به کشورهای متعددی گسترش یافت. این دوره آموزشی کوتاه، ویژه عزیزان فارسی‌‌ زبان تهیه شده به صورت خلاصه به دانستنی‌های ضروری در رابطه با این ویروس می‌پردازد.

بیشتر بخوانید:‌ارسال نظر