سن شروع رابطه جنسی در ایران به 14 سال رسیده است

سن شروع رابطه جنسی در ایران کاهش بسیار چشم‌گیری داشته است. سخنان رئیس مرکز تحقیقات ایدز در این زمینه بسیار تکان‌دهنده است. با ادامه این خبر همراه باشید.

همواره یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌ها نزد اذهان مردم بیماری ایدز بوده است که توسط ویروس اچ‌آی‌وی بوجود می‌آید. این بیماری در صورت اطلاق آن به یک فرد باعث طرد شدن وی از جامعه و نگاه نامناسب افراد دیگر به این فرد می‌شود.

به دلایل مختلف از جمله ابتلا به دلیل استفاده از سرنگ‌های مشترک تزریقی در اعتیاد، روابط نامشروع جنسی و انتقال از طریق مادر به جنین افراد بسیاری در سراسر جهان همه ساله به این بیماری دچار می‌شوند.

سن شروع رابطه جنسی در ایران

  • نوجوانان ۱۵، ۱۶ ساله HIV+ اعلام می‌شوند!

مینو محرز متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور شاید بهترین کسی باشد که بتواند در این زمینه اظهار نظر دقیق و قابل اتکا داشته باشد. وی در آخرین مصاحبه خود به آخرین وضعیت بیماری ایدز در سطح جهان و ایران و نیز روش‌های درمانی این ویروس اشاره کرده است.

به گفته وی ۳۰ میلیون نفر در جهان و ۶۰ هزار نفر در ایران به بیماری ایدز مبتلا هستند. انتقال از راه تماس جنسی، سرنگ مشترک تزریقی در معتادان و انتقال از مادر باردار به جنین را از جمله راه‌های اصلی انتقال این بیماری است. به علاوه مهمترین موضوع در باره این بیماری را عدم آگاهی لازم مردم است. وی تأکید دارد که در ایران به روز‌ترین دارو‌ها و روش‌های درمانی بیماری ایدز وجود دارد و همه خدمات لازم به این بیماران به صورت رایگان ارائه می‌شود. او در خصوص سن شروع رابطه جنسی در ایران نیز اذعان داشت:

اکنون در کل جمعیت ما میزان شیوع اچ‌ای وی کمتر از یک درصد است. افزایش بیماران اچ آی وی از طریق تماس جنسی نگران کننده است. اکنون افرادی در سنین ۱۵ و ۱۶ ساله داریم که دچار اچ آی وی شده‌اند و به ما مراجعه می‌کنند. اکنون در مطالعاتی که شده شروع تماس جنسی در ایران حدود ۱۳.۵ تا ۱۴ سال است.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: farsnewsارسال نظر