جستجوی آهنگ با ریتم به هوش مصنوعی گوگل اضافه شد!

خیلی از ما بعضا نام و مشخصات دقیق آهنگی که میخواهیم را به یاد نداریم. اما الان و به لطف تکنولوژی، جستجوی آهنگ با ریتم به هوش مصنوعی گوگل اضافه شده است.

گوگل طی رویداد «Search On» از بهینه‌سازی‌های متعددی در الگوریتم جستجوی خود خبر داد که طی ماه‌ آینده پیاده سازی خواهند شد. این تغییرات که به لطف هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی میسر شده به موتور جستجو اجازه می‌دهد آهنگ‌ها را تنها با زمزمه یا ادای ریتم پیدا کرده و بهتر از گذشته غلط‌های املایی را در کلمات مورد جستجو پیدا کند.

جستجوی آهنگ با ریتم به هوش مصنوعی گوگل اضافه شد!

به گفته این شرکت، هر روزه بیش از یک میلیارد نفر از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کنند. علی رغم اینکه بیش از 20 سال روی این نرم‌افزار کار شده است، هر روز 15 درصد از جستارها وجود دارد که گوگل قبلاً هرگز آنها را ندیده است.

برای همگام سازی با جستارهای مداوم در حال تغییر، منابع اطلاعاتی و روش های ارائه نتایج ، گوگل باید از قدرت هوش مصنوعی استفاده کند. به‌روزرسانی‌های جدید گوگل ویژگی‌هایی است که می تواند جستجو را آسان‌تر کند و قابل توجه ترین آنها ویژگی جدید “Hum to Search” است که امروزه قابل دسترسی است.

جستجوی آهنگ با ریتم به هوش مصنوعی

این ویژگی مانند Shazam یا Soundhound است و برای شناسایی آهنگ‌ها استفاده می‌شود، با این تفاوت که نیازی به پخش موسیقی ندارید. پس از ضربه زدن روی نماد میکروفون در نوار جستجو در تلفن خود و گفتن “این آهنگ چیست” یا “جستجوی آهنگ” ، می توانید 10 تا 15 ثانیه ازآهنگی را که در ذهنتان است زمزمه کنید یا با ریتم آن سوت بزنید و یا آواز بخوانید.

سپس ، الگوریتم یادگیری ماشین تطابق‌های بالقوه را شناسایی می کند ، حتی اگر از متن آهنگ را درست نخوانید. نتایج بر اساس ریتم آهنگی که شما زمزمه کرده اید ارائه می‌شوند و شما می‌توانید مطابق‌ترین را انتخاب کنید.

گوگل همچنین الگوریتم املایی جدیدی را برای تصحیح هرگونه خطا در رشته‌های جستجوی شما و همچنین امکان نمایه سازی متن های خاص از صفحات وب عرضه کرده است. اگر به دنبال چگونگی عملکرد یک ویژگی دوربین هستید و نتیجه آن در یک متن 4000 کلمه‌ای است، پیدا کردن پاسخ پرسش خود را به گوگل بسپارید تا آن‌ را در متن پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

جستجوی آهنگ با ریتم به هوش مصنوعی گوگل اضافه شد! نظر شما در این خصوص چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر