فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

استفاده آزمایشی استرالیا و سنگاپور از بلاک چین در تجارت برون مرزی

خبرها حاکی از همکاری نیروهای مرزی استرالیایی با مسئولان سنگاپوری برای استفاده آزمایشی از بلاک چین است. هدف از این کار تسهیل تجارت بین مرزی عنوان شده است.

به عقیده نیروی مرزی استرالیا (ABF) بلاک‌چین بهترین روش برای دنبال کردن کالا‌ها در مناطق مختلف است و به همین دلیل با همراهی سنگاپور آزمایشی را برای بررسی عملکرد این تکنولوژی آغاز کرده است.

این سازمان از همکاری خود با اداره محصولات سنگاپور و توسعه رسانه‌ای اینفوکام سنگاپور (IMDA) برای آغاز آزمایش سیستم‌های تایید مبتنی بر بلاک‌چین خبر داده است.

ABF اعلام کرده این آزمایش با هدف ارائه راه‌حل‌هایی برای ساده سازی معاملات میان مرزی و از بین بردن کاغذ‌ بازی‌ها به اجرا گذاشته خواهد شد. این آزمایش پلتفرم‌های تایید دیجیتال در دفتر کل دولتی ABF و مستندات اعتبار معاملات در IMDA را آزمایش خواهد کرد.

استفاده آزمایشی استرالیا و سنگاپور از بلاک چین

طرح آزمایشی از ۲۳ نوامبر سال جاری (۳ آذر ۱۳۹۹) آغاز شده است و مطابق با قرارداد اقتصاد دیجیتال استرالیا و سنگاپور است. همچنین، این آزمایش با هدف ایجاد راهکارهایی برای تسهیل تجارت برون‌مرزی و ایجاد تجارت بدون کاغذ آغاز شده است و در آن، عملکرد سیستم‌های تأیید دیجیتال مبتنی‌بر بلاکچین بررسی می‌شود.

به عبارت بهتر در طرح آزمایشی، پلتفرم‌های تأیید دیجیتال مبتنی‌بر بلاکچین در دفتر دولتی نیروی مرزی استرالیا و استانداردهای اسناد تجاری الکترونیکی  TradeTrust سازمان IMDA سنگاپور بررسی می‌شوند.

استفاده آزمایشی استرالیا و سنگاپور از بلاک چین

نیروی مرزی استرالیا اعلام کرد آزمایش‌های این طرح توسط متخصصان فناوری بلاکچین استرالیا و سنگاپور در مرکز تسهیل تجارت و کسب‌وکار الکترونیکی سازمان ملل متحدد (UN/CEFACT) برای مبادلات اسناد میان دولتی انجام می‌شود.

ناگفته نماند سازمان بازرگانی و صنایع استرالیا، گروه صنعتی استرالیا، نهادهای مالی سنگاپور ازجمله بانک ANZ در طرح آزمایشی مشارکت می‌کنند.

نهاد دولتی ABF اعلام کرد کسب‌وکارها و رگولاتورها بازخوردشان را درباره‌ی تجربه‌ی استفاده از سیستم‌ تأیید مبتنی‌بر بلاکچین منعکس خواهند کرد. نیروی مرزی استرالیا با راه‌اندازی سیستم‌های تأیید مبتنی‌بر شبکه‌ی بلاکچین قصد دارد هزینه‌‌های اجرایی را کاهش و کارایی تجاری را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص استفاده آزمایشی استرالیا و سنگاپور از بلاک چین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر