همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

شبکه اجتماعی ترامپ ؛ یک میلیارد دلار جذب سرمایه

شبکه اجتماعی ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، پیش از عرضه سهامش در بورس، حدود یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. با ما در تکراتو همراه باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

کارگزاری فارابی

شرکت “رسانه و فن‌آوری ترامپ” در تلاش است اپلیکیشن این شبکه اجتماعی را اوایل سال آینده میلادی (٢٠٢٢) راه‌اندازی کند. حساب کاربری دونالد ترامپ در فیسبوک و توییتر، پس از حمله به ساختمان کنگره در ژانویه گذشته بسته و او از فعالیت در این شبکه‌های اجتماعی منع شد.

دونالد ترامپ گفت:

یک میلیارد دلار پیام مهمی به شرکت‌های بزرگ فن‌آوری می‌دهد، اینکه سانسور و تبعیض سیاسی باید خاتمه پیدا کند.

او گفت افزایش گردش مالی، شرکتش را در “وضعیت قوی‌تری برای مبارزه با استبداد شرکت‌های بزرگ فن‌آوری” قرار می‌دهد. دونالد ترامپ اوایل سال جاری میلادی از راه‌اندازی شبکه اجتماعی خود خبر داده تا امکان گفتگوی “بدون تبعیض بر مبنای ایدئولوژی سیاسی” فراهم شود.

شبکه اجتماعی ترامپ

شرکت شبکه اجتماعی دونالد ترامپ دیروز، شنبه، اعلام کرد “از طیف وسیعی از نهادهای سرمایه‌گذاری” یک میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است اما به نامی اشاره نکرد. ارزش شرکت شبکه اجتماعی آقای ترامپ حدود ۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

جذب این سرمایه نشان می‌دهد دونالد ترامپ حرف و حدیث‌های دوران ریاست جمهوری‌اش، از حمایت مالی قوی برخوردار است.

دونالد ترامپ پس از حمله به ساختمان کنگره در هفدهم دی پارسال، از بیم افزایش و گسترش خشونت، از فعالیت در شبکه‌های بزرگ اجتماعی منع شد. این همان زمانی بود که او بدون ارائه مدرک و شواهد، مدعی تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری بود.

شروع کار در سال ۲۰۲۲

شبکه اجتماعی ترامپ

دونالد ترامپ بعد از حمله هوادارانش به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه سال جاری از پلت‌فرم‌های بزرگی مانند فیس‌بوک، توییتر و یوتیوب بیرون رانده شد.

پس از آن ترامپ ۷۵ ساله اعلام کرد، با راه‌اندازی شبکه اجتماعی اختصاصی خود قصد دارد با “استبداد” شرکت‌های بزرگ فناوری مقابله کند. قرار شد که شبکه Truth Social در اوایل سال ۲۰۲۲ کار خود را آغاز کند. ترامپ هنوز هم در میان محافظه‌کاران آمریکا محبوبیت دارد و چشم به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور دوخته است.

او در دوران ریاست جمهوری خود در شبکه‌های اجتماعی حضوری فعال داشت. تنها در توییتر ۸۸ میلیون کاربر پیام‌های او را دنبال می‌کردند.

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما در رابطه با شبکه اجتماعی ترامپ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر