OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

منتظر بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ باشید

به اعتقاد رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب معروف پدر پولدار، پدر بی‌پول،‌ آمریکا ممکن است بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ را تجربه کند.

کتاب «پدر پولدار پدر بی پول» که یکی از 10 کتاب برتر مدیریت مالی فردی در طول تاریخ به شمار می‌رود، از ایده کسب استقلال مالی و افزایش ثروت از طریق سرمایه‌گذاری در دارایی‌‌ها، املاک و مستغلات حمایت می‌کند. این کتاب همچنین توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار و هوش مالی را نیز جزو عوامل مؤثر در موفقیت می‌داند.

اشتباهات فدرال رزرو منجر به بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ خواهد شد

رابرت کیوساکی در بازه‌های زمانی مختلف طی همه‌گیری کووید 19، از واکنش فدرال رزرو نسبت به پیامدهای اقتصادی ناشی از این ویروس انتقاد کرده است. او به دنبال‌کنندگان پرشمار خود در شبکه‌های اجتماعی پیشنهاد می‌دهد با استفاده از دارایی‌های فیات خود طلا، نقره، بیت کوین (و هرچیزی که از سرمایه‌شان در برابر تورم محافظت می‌کند) بخرند.

در قسمت 263ام پادکست «Pomp Podcast» که در تقریبا یک ماه قبل منتشر شد، Anthony Pompliano با رابرت کیوساکی مصاحبه‌ای انجام داد. در این مصاحبه Pompliano نظر کیوساکی را در زمینه با حفظ سرمایه در دوران تورم جویا شد. کیوساکی در پاسخ گفت:

طلا و نقره پول خدایی هستند. بیت کوین پول آزاد (بدون نظارت) مردم است.

منتظر بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ باشید

نظرات رابرت کیوساکی درباره تورم شدید آمریکا

رابرت کیوساکی در مصاحبه با Daniela Cambone درباره تورم آمریکا گفت:

تورم بالا می‌رود و یک شهروند عادی آمریکا 1000 دلار نیز نخواهد داشت. چهل درصد از آمریکایی‌ها در حال حاضر 1000 دلار پس‌انداز ندارند، بنابراین با افزایش تورم بخش زیادی از جمعیت از بین می‌روند و این نقطه‌ای است که انقلاب رخ می‌دهد.

Cambone در ادامه دلیل اضافه شدن ارز سولانا به سبد هولد ارزهای دیجیتال رابرت کیوساکی را از وی جویا شد. کیوساکی در این زمینه اشاره کرد: بهترین معامله‌ها معاملاتی هستند که زود هنگام انجام شوند. وقتی مردم از من می‌پرسند آیا روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنی؟ پاسخ من بله است؛ البته زمانی این کار را انجام دادم که بیت کوین 6000 دلار بود. سولانا همچنان تازه‌نفس است و پتانسیل رشد در بلند مدت را دارد.

بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ در راه است

رابرت کیوساکی دو هفته قبل، در توییتی درباره احتمال بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ هشدار داده بود. او نگرانی خود را از وضعیت بازارها اعلام کرد و مدعی شد که تمام بازارهای مالی عمده در یک حباب گرفتار شده‌اند. به نظر رابرت، شرایط ممکن است به سرعت وخیم‌تر شود و همه معادلات را برهم بزند. اتفاقات پیش رو جرقه‌ای برای شروع یک رکود اقتصادی عظیم خواهد بود.

کیوساکی به تأثیر فشار بدهی‌های بالا در سطح جهانی و همچنین تهاجم روسیه به اوکراین نیز اشاره کرد. او درباره خبر خرید توییتر توسط ایلان ماسک اعلام کرد که «آزادی بیان و حقیقت در رسانه‌ها» راه بازگشت به شکوفایی جهانی است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره اظهارات رابرت کیوساکی چیست؟ آیا بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ در راه است؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: cryptoglobe

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر