coinex
راهنمای خرید تکراتو

علت اختلالات اخیر شبکه سولانا چیست؟

مشکلات شبکه سولانا همچنان ادامه دارد. علت اصلی اختلالات اخیر شبکه سولانا ، وجود یک باگ در نحوه پردازش ترکنش‌ها است.

شبکه سولانا روز چهارشنبه بیش از چهار ساعت به دلیل اشکالات فنی متوقف شد. مشکل اصلی شبکه وجود یک باگ در نحوه پردازش تراکنش‌های آفلاین بود.

آستین فرا، مدیر ارتباطات Solana Labs، به گزارشگر CoinDesk گفت ولیدیتورهای شبکه سولانا پس از غیرفعال‌کردن تراکنش‌های غیرمعمول مجدداً راه‌اندازی شدند. این تراکنش‌ها تا زمانی که توسعه‌دهندگان مقصر اصلی از کار افتادن مکانیستم اجماع سولانا را شناسایی و اصلاح نکنند، متوقف خواهد ماند.

دلیل اصلی اختلالات اخیر شبکه سولانا

اختلالات اخیر شبکه سولانا ممکن است پیامدهایی برای کاربران آفلاین این شبکه ایجاد کند. به احتمال زیاد توانایی انتقال وجوه این دسته از کاربران تا زمانی که مشکل اصلی حل نشده باشد، مسدود خواهد ماند.

علت اختلالات اخیر شبکه سولانا چیست؟

سایت کوین بیس برای فهمیدن زمان راه‌اندازی مجدد تراکنش‌های سولانا با صرافی‌ها تماس گرفتند. در حین کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه، تعدادی از صرافی‌ها مشکلات مربوط به سپرده‌ها و برداشت‌های سولانا را گزارش کردند. از جمله این صرافی‌ها می‌توان به بایننس، کوین بیس و Crypto.com اشاره کرد.

ریزش قیمت توکن سولانا

بر اساس داده‌های سایت CoinMarketCap، توکن بومی شبکه سولانا در حین نگارش این خبر با کاهش قیمت 13 درصدی به 39.98 دلار رسید.

Federa با این نکته اشاره کرد که قبل از بروز مشکل، تراکنش‌های nonces درصد کمی از کل تراکنش‌های شبکه سولانا را شامل می‌شدند. تکنولوژی شبکه سولانا اخیرا محبوبیت زیادی میان صرافی‌های معتبر بازار رمزارزها به دست آورده است. در زبان رمزارزها، nonceها به ارقامی تصادفی که به اهداف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفته می‌شود.

Federa در ادامه صحبت‌های خود افزود: «اختلالات اخیر شبکه سولانا به احتمال زیاد به دلیل وجود باگ قدیمی مدت شبکه ایجاد شده‌اند. از آنجایی که افراد زیادی از این قابلیت استفاده نمی‌کنند، مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.»

قابلیت nonce در شبکه سولانا

قابلیت nonceهای با دوام در شبکه سولانا برای کمک به هولدرهای این شبکه طراحی شده است. به لطف این تکنولوژی، عملیات امضا و آماده‌سازی تراکنش‌ها برای کاربرانی که توانایی انجام تراکنش‌های سریع را ندارند به صورت آفلاین انجام خواهد شد.

به عنوان مثال، برخی متولیان که با استفاده از دو رایانه اقدام به امضای تراکنش‌های سولانا می‌کنند، ممکن است قادر به اجرای سریع تراکنش در یک بلاک نباشند. تراکنش‌های معمولی سولانا در این وضعیت ناموفق می‌مانند. قابلیت Durable nonces به کاربران زمان اضافه برای پردازش تراکنش خواهد داد.

اختلالات اخیر شبکه سولانا در روز چهارشنبه به دلیل شکست سولانا در کنترل و مدیریت durable nonceهای شبکه ایجاد شد. فدرا اظهار کرد که ولیدیتورهای شبکه سولانا به جای در نظر گرفتن ورودی‌های داخلی به عنوان یک تراکنش، آن‌ها را به عنوان دو بلاک مجزا شمارش کردند. این وضعیت پیچیده به طور گسترده باعث ایجاد اختلال در مکانیسم اجماعی سولانا شد.

رفع اختلالات اخیر شبکه سولانا

یکی از اعضای Stakewiz، اپراتور سولانا که Laine نام دارد، اعلام کرد که باگ شبکه سولانا در رویدادهای چهارشنبه رفع شده است. لین اعتقاد دارد که این باگ هیچوقت به این شکل فعال نشده بود. شبکه سولانا به آرامی در روز چهارشنبه به شرایط گذشته خود بازگشت و تجهیزات زیرساختی کلیدی آن نظیر نودهای RPC مجددا شروع به کار کردند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره اختلالات اخیر شبکه سولانا چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: coindesk

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر