فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بزرگ ترین تلسکوپ رادیویی جهان نشانه‌هایی از حیات فرازمینی را کشف کرد؛ تلاش چین برای مخفی کردن داده‌ها

بزرگ ترین تلسکوپ رادیویی جهان به نام Sky Eye یک سیگنال مشکوک دریافت کرده است. این سیگنال، احتمال کشف تمدن‌های فرازمینی را تشدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری Bloomberg، یکی از خبرگزاری‌های وابسته به دولت چین اعلام کرده است که تلسکوپ Skye Eye یا همان «چشم آسمان» موفق به شناسایی سیگنال‌های الکترومغناطیسی باریک-باندی شده است. این سیگنال‌ها با سیگنال‌های قبلی تفاوت دارند.

خبر تلسکوپ رادیویی چین به سرعت از روی وب‌ سایت خبرگزاری رسمی وزارت علوم و فناوری چین حذف شد.

کشف تمدن‌های فرازمینی با بزرگ ترین تلسکوپ رادیویی جهان

تلسکوپ چشم آسمان در استان گوئیژو در جنوب غربی چین واقع شده است و قطری معادل 500 متر دارد. به گفته ژانگ توجی، دانشمند ارشد گروه تحقیقات تمدن‌های فرازمینی، بزرگترین تلسکوپ رادیویی جهان در سال 2020 دو مجموعه سیگنال مشکوک شناسایی کرده است. اخیرا یک سیگنال دیگر نیز از طریق رصد سیاره‌های فراخورشیدی در سال 2022 به دست آمد.

بزرگ ترین تلسکوپ رادیویی جهان نشانه‌هایی از حیات فرازمینی را کشف کرد؛ تلاش چین برای مخفی کردن داده‌ها

ژانگ در ادامه اظهارات خود به این نکته اشاره کرد که تلسکوپ Sky Eye حساسیت شدیدی به باند رادیویی فرکانس پایین دارد.

این احتمال که سیگنال دریافتی توسط Sky Eye بر اثر نوعی اختلال رادیویی ایجاد شده باشد نیز وجود دارد. برای شفافیت بیشتر، تیم دانشمندان چینی در حال انجام تحقیقات بیشتر هستند. در حال حاضر همچنان مشخص نیست که چرا گزارش Sky Eye از روی وبسایت رسمی خبرگزاری رسمی وزارت علوم و فناوری چین حذف شده است. این خبر پس از حذف به شبکه‌های اجتماعی معروف چینی، مثل ویبو راه پیدا کرده و به ترند اول این شبکه تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره سیگنال دریافتی بزرگ ترین تلسکوپ رادیویی جهان چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر