آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کشته شدن 2 نفر در تست خودروی برقی Nio ؛ ایمنی خودروهای برقی هوشمند زیر سوال رفت

در جریان تست رانندگی خودروی برقی Nio در شانگهای چین، 2 نفر کشته شدند. این خودرو با دو نفر سرنشین از طبقه سوم دفتر مرکزی شرکت در شانگهای سقوط کرد.

یکی از این دو نفر در شرکت Nio کار می‌کرد و دیگری، تکنسین یکی از شرکای Nio بوده است. این حادثه، بار دیگر نگرانی‌های ایمنی پیرامون خودروهای برقی هوشمند را در کانون توجه قرار می‌دهد.

آبان تتر

جزییات سقوط خودروی برقی Nio

در این حادثه عجیب، راننده خودروی برقی Nio، کنترل را از دست داده و در نهایت منجر به سقوط خودرو از طبقه سوم شده است. در زمان سقوط، هر دو سرنشین داخل خودرو بودند. خوشبختانه در این حادثه، هیچ‌کس در خیابان آسیبی ندیده و فقط دو نفر سرنشین جان خود را از دست دادند. این حادثه در تاریخ 22 ژوئن (1 تیر) رخ داده است.

کشته شدن 2 نفر در تست خودروی برقی Nio ؛ ایمنی خودروهای برقی هوشمند زیر سوال رفت

کمپانی چینی Nio این حادثه را تایید کرده و گفته است که در بررسی‌های اولیه، هیچ نقصی در خودرو مشاهده نشده است. این موضوع، واکنش‌های زیادی را در پلتفرم‌های اجتماعی چینی به همراه داشت. کاربران شبکه‌های اجتماعی معتقدند که Nio با این ادعا،‌ درواقع مسئولیت حادثه را قبول نکرده است.

بررسی همه جانبه این حادثه، علت احتمالی سقوط را مشخص خواهد کرد. خبر سقوط این خودروی برقی ابتدا توسط تلویزیون دولتی شانگهای پخش شد. مقامات نظارتی هنوز هیچ اظهارنظر عمومی در مورد این حادثه اعلام نکرده‌اند. با این‌حال، نگرانی‌های ایمنی را پیرامون سیستم هوشمند خودروهای الکتریکی ایجاد می‌کند که روز به روز در خودروهای خودران و نیمه‌خودران، در حال توسعه است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره سقوط خودروی برقی Nio چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

منبع: gizmochina

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر