او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

15 خودروی دیگر برای فروش بدون قرعه کشی معرفی شدند

نام  15 خودروی دیگر نیز در لیست فروش بدون قرعه کشی قرار گرفت. با احتساب این 15 خودرو تعداد خودروهایی که بدون قرعه کشی به فروش خواهند رسید، به همراه شاهین سایپا، به 16 خودرو رسید.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: «در نخستین گام از حذف قرعه‌کشی 15 خودرو، طرح فروش بدون انجام قرعه کشی عرضه می‌شود.» لازم به ذکر است که هر دو شرکت خودروسازی داخلی ایران خودرو و سایپا در طرح فروش خودرو بدون قرعه کشی شرکت کرده‌اند.

مستر بلیط

بیشتر بخوانید: واردات خودرو انحصاری نمی‌شود [گفت و گوی تکراتو با دبیر انجمن خودرو سازان ایران]

فروش بدون قرعه کشی خودرو : معرفی 15 خودروی جدید

با اعلام سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت مبنی بر ارائه خارج از قرعه کشی 15 خودروی دیگر، تعداد خودروهایی که بدون قرعه کشی عرضه خواهند شد را به ۱۶ عدد رسید. پیش از آن مدل شاهین نیز در گروه سایپا، پس از تولید سه برابری، بدون قرعه کشی آماده عرضه شده بود. سخنگوی وزارت صمت گفت:

 این 15 طرح فروش در نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده بودند و در نتیجه برای فروش آنها قرعه کشی برگزار نخواهد شد.

قالیباف در خصوص چگونگی خرید این خودروها افزود: «متقاضیان برای خرید این خودروها می‌توانند به سایت‌های فروش خودروسازان مراجعه و نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند». همچنین وی در خصوص شرکت‌های ارائه دهنده بدون قرعه کشی خودرو اعلام کرد:

 شرکت سایپا از امروز (دوم تیر) و ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده در سایت‌های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد.

فروش بدون قرعه کشی

قالیباف در ادامه اظهارات خود تاکید کرده است: «به‌تدریج و با افزایش تولید خودرو که شاهد آن هستیم سایر طرح‌های فروش خودرویی نیز از شمول قرعه‌کشی خارج خواهند شد».

همچنین وی توضیح داد: «سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی در کاستن از التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ها داشت به‌طوری‌که پیش از این در ازای عرضه 20 هزار خودرو توسط یکی از خودروسازان حدود 11 میلیون نفر برای قرعه کشی ثبت‌نام کردند، اما در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌ازای 176 هزار خودرو چهار میلیون نفر ثبت نام کردند که نشان می‌دهد این سامانه توانسته است در تنظیم بازار موفق عمل کند.» لازم به ذکر است که در بند پنجم از فرامین هشت ماده رئیس جمهور در حوزه خودرو آمده است:

در خصوص نحوه عرضه خودرو به مردم به‌منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایت‌مندی مردم، ضمن حذف تدریجی روند قرعه‌کشی با افزایش عرضه، فرآیند فعلی عرضه خودرو (از طریق قرعه‌کشی) فوراً اصلاح و شفاف‌سازی لازم در آن انجام شود.

بیشتر بخوانید

نظر شما درباره معرفی 15 خودروی دیگر برای فروش بدون قرعه کشی چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر