;
coinex

مرکز یوفوها در وزارت دفاع آمریکا آغاز به کار کرد

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت دفاع ایالات متحده (DOD) در 20 جولای (29 تیر) منتشر کرده، به زودی مرکز یوفوها در وزارت دفاع آمریکا تاسیس خواهد شد.

دفتر تحقیق درباره یوفوها در پنتاگون با نام AARO شناسایی می‌شود که به عنوان مرکزی برای جمع‌آوری، بررسی و مدیریت گزارش‌های مشاهده بشقاب پرنده در سراسر وزارت دفاع آمریکا فعالیت می‌کند و شامل ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی ایالات متحده خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اپل و گوگل زیر ذره بین کمیسیون تجارت فدرال آمریکا ؛ آیا اطلاعات کاربران فروخته می‌شود؟

مرکز یوفوها در وزارت دفاع آمریکا

طبق بیانیه، دفتر AARO در سراسر وزارت دفاع و دولت ایالات متحده برای شناسایی اشیاء فضایی غیرعادی و ناشناخته موجود در هوا کار می‌کند و در صورت نیاز در راستای کاهش تهدید مرتبط با ایمنی عملیات و امنیت ملی نیز همکاری خواهد کرد.

مرکز یوفوها در وزارت دفاع آمریکا

اشیایی که این دفتر برای شناسایی آن‌ها اقدام خواهد کرد، شامل اشیاء غیرعادی، ناشناس، هوابرد، غوطه‌ور و ترانس مدیوم (Transmedium) خواهد بود. یوفو یا اشیا ترانس مدیوم که در فارسی از اصطلاح بشقاب پرنده نیز در توصیف آن‌ها استفاده می‌شود، به اشیاء ناشناس پرنده که بین زمین، هوا و دریا حرکت می‌کنند، گفته می‌شود. دولت آمریکا این اشیا را پدیده‌های هوایی ناشناس (UAP) نامیده است.

این موضوع در سال‌های اخیر، پس از انتشار سه ویدیو در سال 2017 که توسط خلبان‌های نظامی ایالات متحده گرفته شده بود، مورد توجه قرار گرفت. در این ویدیوها، هواپیماهای بدون بالِ در حال حرکت با سرعت فراصوت نشان داده می‌شد.

در سال 2019، ویدیو دیگری از بشقاب پرنده در حال شیرجه‌زدن از آسمان به اقیانوس، توسط نیروی دریایی ایالات متحده ضبط شد. این ویدیوها در سال 2020 به طور رسمی توسط نیروی دریایی ایالات متحده تایید شد، ولی هیچ توضیحی درباره این اشیاء ناشناس داده نشد.

کمیته اطلاعاتی منتخب سنای ایالات متحده در سال 2020، درخواستی برای تحقیق درباره یوفوها صادر کرد اما در مورد وجود رویکرد دولتی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل گزارش‌های اینچنینی نگرانی‌هایی وجود داشت.

پنتاگون در ژوئن سال 2021، در گزارشی به مشاهده 140 یوفو توسط خلبانان نیروی دریایی اشاره کرد و در آخر اعلام نمود که مدرکی در خصوص فعالیت بیگانگان در گزارش‌های داده شده، نیست.

در طی درخواست‌های قانون آزادی اطلاعات، دولت اطلاعاتی را در بیش از 1500 صفحه در خصوص یوفوها منتشر کرد. این اطلاعات شامل یک سری وقایع عجیب مانند بارداری‌های ناشناخته و سوخته شدن انسان‌ها توسط تشعشعاتی که دلیل آن یوفوها بودند، می‌شد.

این دفتر جدید توسط شان کرک پاتریک (Sean Kirkpatrick) مدیریت خواهد شد. او قبلاً به عنوان دانشمند ارشد مرکز اطلاعات موشکی و فضایی آژانس اطلاعات دفاعی فعالیت می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مرکز یوفوها در وزارت دفاع آمریکا آغاز چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر