;
coinex

وزیر ارتباطات: اختیار فیلتر و رفع فیلتر با وزارت نیست!

پس از مسدود شدن پلتفرم استریم بازی‌های ویدئویی توییچ و انتقاد کاربران از این اقدام، وزیر ارتباطات در گفتگوی اخیر خود گفته اختیار فیلتر و رفع فیلتر با او نیست.

پلتفرم استریم بازی توییچ که یکی از محبوب‌ترین بازیها بین کاربران بالاخص کاربران ایرانی است، در اواسط تابستان و شروع فصل تعطیلی فیلتر شد. این فیلترینگ به مذاق بسیاری از کاربران خوش نیامده و صدای اعتراضات در فضای مجازی بلند شده است.

بیشتر بخوانید: فیلترینگ پیامکی ایرانسل و همراه اول ؛ این موارد ممنوعه را ارسال نکنید!

 آیا واقعا اختیار فیلتر و رفع فیلتر با وزارت ارتباطات نیست ؟!

پس از بالاگرفتن اعتراضات در فضای مجازی و عدم قبول مسئولیت فیلترینگ این برنامه، زارع پور اظهار داشت اختیار فیلتر و رفع فیلتر با وزارت نیست و از حیطه اختیارات او خارج است.

همچنین زارع پور در پاسخ به کاربری در اینستاگرام که علت فیلتر توییچ را پرسیده بود گفت: « فیلتر شدن یا برداشتن فیلتر جزو اختیارات وزارتخانه نیست. در خصوص توییچ هم همینطور»

به گفته مسئولین وزارت ارتباطات، اختیار فیلتر و رفع فیلتر با کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است. این کارگروه از 12 عضو تشکیل شده که 6 عضو از آنها را وزرای دولت تشکیل می‌دهند که یکی از آنها وزیر ارتباطات است.

کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، با ایجاد سامانه‌ای در خصوص ثبت درخواست رفع فیلتر وب سایت‌های داخلی و خارجی، پس از توضیح خواستن از سایت مربوطه، امکان رفع فیلتر را در این کارگروه بررسی می‌کند. این کارگروه درباره رفع فیلتر توییچ اعلام کرده که:

 درخواست رفع فیلتر سایت موردنظر شما سابقا 3 مرتبه در کارگروه تعیین مصادیق مطرح و با این درخواست مخالفت شده است. لذا شما امکان ثبت مجدد درخواست رفع فیلتر را ندارید . در صورتیکه توضیحات بیشتری دارید در بخش انتقادات و پیشنهادات مطرح فرمایید.

به این ترتیب به نظر ادعای وزیر ارتباطات در خصوص اختیار فیلتر و رفع فیلتر درست است و فیلترینگ این پلتفرم حاصل یک خرد جمعی [؟!] و با هدف پاکسازی فضای مجازی صوت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اظهارات وزیر ارتباطات چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر