;
coinex

صادرات خودروهای سایپا به ونزوئلا ؛ کدام محصولات سایپا صادر می‌شوند؟

چندی پیش خبری مبنی بر عرضه برخی محصولات ایران خودرو در ونزوئلا منتشر شد و حال خبر صادرات خودروهای سایپا به ونزوئلا تشان می‌دهد که این دو رقابت خود را در بازارهای خارجی نیز دنبال می‌کنند.

پیش از این در تکراتو برایتان از صادرات محصولات ایران خودرو به ونزوئلا گفته بودیم. به نظر می‌رسد برخی محصولات خودروسازان ایرانی به خوبی مسئولین ونزوئلایی را به خود جذب کرده‌اند و خودروهایی که در بازار داخلی با مشکلات و انتقادات زیادی مواجه هستند، حال راه خود را به ونزوئلا گشوده‌اند!

بیشتر بخوانید: احتمال افزایش قیمت خودرو در نتیجه درخواست خودروسازان قوت گرفت

صادرات خودروهای سایپا به ونزوئلا

سابقه حضور سایپا در بازار خودروی ونزوئلا اساسا به چندین سال پیش و قبل از بحران اقتصادی شدید در این کشور مربوط است. بنابر توافقنامه همکاری بین دولت ونزوئلا و خودروسازان ایرانی، بحث واردات خودروهای ایرانی همواره مدنظر دولت ونزوئلا است.

حالا با حضور مدیرعامل گروه سایپا و وزیر حمل و نقل ونزوئلا، تفاهمنامه همکاری تولید مشترک خودرو در ونزوئلا به امضاف رسیده است. در این مراسم که با حضور رامون بلاسکز وزیر حمل و نقل ونزوئلا و هیات همراهش در شرکت سایپا برگزار شد، محمد علی تیمور مدیرعامل سایپا گفت:

 «در فاز اول همکاری، خودروهای گروه سایپا به صورت کامل (CBU)  به این کشور ارسال می شود و در ادامه و با هماهنگی بین دو طرف خط تولید شرکت ونیراتو فعال خواهد شد و خودروها به صورت SKD در آنجا مونتاژ می شود.»

صادرات خودروهای سایپا به ونزوئلا ؛ کدام محصولات سایپا به خارج صادر می‌شوند؟

در این رابطه ادامه وزیر حمل و نقل ونزوئلا اظهار داشت: «همکاری‌هایی از گذشته با شرکت سایپا وجود داشته و امروز به دنبال تجدید این همکاری‌ها هستیم و این موضوع با تولید خودروهای مدرن و به روز برای مردم ونزوئلا انجام می شود و این محصولات می تواند نظر مردم این کشور را جلب کند.» او در ادامه افزود:

«این تفاهم نامه سرآغاز همکاری های مجدد ونزوئلا با سایپاست؛ بعد از سفر رئیس جمهور ونزوئلا در چند ماه گذشته به ایران، مقرر شد همکاری ها به صورت مستحکم تر از گذشته بین دو کشور ادامه پیدا کند و بر این اساس ونزوئلا می تواند به عنوان مصرف کننده خودروهای سایپا باشد.»

وزیر حمل و نقل ونزوئلا در ادامه با اشاره به استقبال خوب از خودروهای ایرانی در نمایشگاه خودرو ونزوئلا گفت:

«استقبال خیلی خوبی از خودروهای ایرانی در این نمایشگاه شد به نحوی که پس از برگزاری، نظر سنجی انجام گرفت و مشخص شد که 62 هزار نفر، متقاضی خرید محصولات ایرانی هستند و این نشان دهنده علاقمندی مردم ونزوئلا به محصولات ایرانی و خودروهای گروه سایپا است.»

گفتنی است که بنابر این تفاهمنامه در گام اول سایپا برای بازار خودروی ونزوئلا هزار خودرو به صورت CBU از محصولات خود صادر می‌کند و تا پایان سال 2 هزار خودرو دیگر هم به این کشور تحویل می‌شود. علاوه بر این در ادامه همکاری‌های دوجانبه، خودروها به صورت SKD ارسال و در کارخانه ونیراتو ونزوئلا مونتاژ می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره صادرات خودروهای سایپا به ونزوئلا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار خودرو را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر