;
coinex

آیا فیلترینگ شبکه‌ های اجتماعی در راستای طرح صیانت است؟

فیلترینگ شبکه‌ های اجتماعی و به عبارتی دیگر محدودسازی آنها از اهداف نزدیک طرح صیانت به نظر می‌ر‌سید، هدفی که در یک ماه و چند روز گذشته بدون هیچ مدارایی انجام شد.

شاید کوچک‌ترین زیانی که فیلترینگ شبکه‌ های اجتماعی به اقتصاد دیجیتال کشور وارد کرد، از بین رفتن کسب و کارهای وابسته به شبکه‌های اجتماعی بود. فیلترینگ و قطعی اینترنت به اقتصاد دیجیتال و حتی غیردیجیتال کشور زیانی وارد کرده است که ابعاد آن را با توجه به ادامه فیلترینگ بعد از بیشتر از یک ماه، هنوز نمی‌توان به طور دقیق بررسی کرد.

اکنون یکی از نمایندگان مجلس در صحن علنی خانه ملت اعلام کرده است که فیلترینگ شبکه‌ های اجتماعی ارتباطی با طرح صیانت ندارد؛ طرحی که پیش از آغاز فیلترینگ آن هم در ابعادی که امروز شاهد آن هستیم، باز هم لرزه بر اندام اکوسیستم فناوری می‌انداخت.

بیشتر بخوانید: جدیدترین و مهمترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

نماینده همدان: فیلترینگ شبکه ‎‌های اجتماعی ارتباطی با طرح صیانت ندارد

در مواد طرح صیانت از شبکه‌های مجازی مطرح شده بود که اگر شبکه‌های اجتماعی تا دو سال آینده نمایندگان خود را به ایران نفرستند، دچار محدودیت خواهند شد؛ این در حالی است که روز هشتم آبان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی از عدم ارتباط فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و طرح صیانت از فضای مجازی خبر داده است.

نماینده همدان: فیلترینگ شبکه ‎‌های مجازی ارتباطی با طرح صیالنت ندارد

به گزارش ایسنا نماینده همدان در خصوص فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی گفت:

تصمیم فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در بحث اجرا و شورای عالی امنیت ملی گرفته شده و مجلس در آن دخالتی نداشته است

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی پیرامون وضعیت فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی در یک ماه اخیر، اظهار کرد: تصمیم‌گیری در رابطه با فیلترینگی که در حال حاضر بر روی شبکه‌های اجتماعی اعمال شده است، ربطی به مجلس و قانون ندارد.

این نماینده افزوده است: «این تصمیم در بحث اجرا و شورای عالی امنیت ملی گرفته شده و مجلس در آن دخالتی نداشته است.» به این ترتیب مجلس خود را از فیلترینگ شبکه‌های مجازی مبرا می‌داند. البته این را هم باید در نظر داشته باشیم که تاکنون بسیاری از نمایندگان مجلس موافقت خود را با فیلترینگ و محدودیت‌های اجرا شده اعلام کرده‌اند.

نماینده همدان همچنین در خصوص ادامه فیلترینگ و نظرات موافق و مخالف نمایندگان مجلس اعلام کرد: «طرح صیانت از فضای مجازی هنوز تصویب نشده و فیلترینگی که الان وجود دارد، ربطی به این قانون ندارد.»

بیشتر بخوانید

نظر شما درباره فیلترینگ شبکه‌های مجازی و ارتباط آن با طرح صیانت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر