OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گوگل Alter را خرید تا رقیبی برای تیک تاک بسازد

Alter آمده است تا رقیبی برای تیک تاک باشد. گوگل با این خرید قصد دارد پلتفرمی جامع و کاربردی برای رقابت با تیک‌تاکی بسازد که میلیون‌ها کاربر فعال دارد.

گوگل شرکت Alter را که در زمینه شکل‌دهی هویت مجازی فعالیت می‌کند خرید تا رقیبی برای تیک تاک بسازد. گوگل این شرکت را با مبلغ 100 میلیون دلار به زیرمجموعه‌های وسیع خود اضافه کرد. مقر این استارت‌آپ در آمریکا و چک واقع شده است.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب تیک تاک در ایران [آموزش تصویری]

Alter رقیبی برای تیک تاک

این شرکت که در زمینه شکل‌دهی هویت مجازی برای شرکت‌ها و تولیدکنندگان فعالیت می‌کند، طی قراردادی به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار به زیرمجموعه گوگل اضافه شد. بنابر اعلام وب‎‌سایت تک‌کرانچ، این تصمیم گوگل در راستای تلاش‌های این شرکت برای ارتقای محتوای خود و رقابت بهتر با تیک‌تاک اجرایی شده است.

رقیبی برای تیک تاک 

هنوز هیچ یک از دو شرکت، جزئیاتی را در خصوص این قرارداد اعلام نکرده‌اند. با این حال، برخی از مدیران Allter، پروفایل خود در شبکه اجتماعی لینکدین را به‌روز کردند و از پیوستن به گوگل خبر دادند. این استارت‌آپ که مقر آن در آمریکا و چک واقع شده، کار خود را تحت عنوان Facemoji آغاز کرد. پلتفرمی‌ که به توسعه‌دهندگان بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها، این امکان را می‌داد تا سیستم‌های آواتار را در محصولات خود تعبیه کنند.

استارت‌آپ Alter برای شروع به کار خود، حدود ۳ میلیون دلار سرمایه اولیه را از سرمایه‌گذارانی همچون Play Venture، Roosh Ventures و توییتر دریافت کرد. این استارت‌آپ با گذشت زمان، نام خود را از Facemoji به Alter تغییر داد. اینکه گوگل چگونه می‌خواهد از این گروه و فناوری Alter برای تقویت خود و رقابت با تیک‌تاک استفاده کند، مشخص نیست.

 Youtube Shorts یکی از سرویس‌هایی است که این شرکت می‌تواند از Alter برای بهبود عملکرد آن استفاده کند.  Youtube Shorts در تابستان ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و گوگل در ژوئن گذشته اعلام کرد که حدود 1.5 میلیون کاربر فعال ماهانه از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

این معامله حدود دو ماه پیش انجام شده اما گوگل امروز خبر آن را به‌صورت رسمی اعلام کرده است.

جاناتان اسلیمک (Jonathan Slimak)، هم‌بنیان‌گذار آلتر، به‌تازگی در حساب لینکدین خود اعلام کرده که این شرکت در حال حاضر برای گوگل آواتار طراحی می‌کند. با این وجود، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که این استارت آپ چگونه به گوگل به عنوان رقیبی برای تیک تاک کمک خواهد کرد.

گوگل با خرید آلتر در حالی سعی دارد با تیک تاک رقابت کند که تابستان گذشته نیز سرویس یوتیوب شورتس (YouTube Shorts) را معرفی کرده بود. این سرویس تا به اینجای کار به موفقیت خوبی دست پیدا کرده و گوگل نیز اخیراً تایید کرده که تعداد کاربران ماهانه‌ی فعال آن حدود 1.5 میلیون نفر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره Alter به عنوان رقیبی برای تیک تاک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر