coinex
راهنمای خرید تکراتو

شکایت دورف از اپل ؛ وقت مبارزه با شیاطین فرارسیده!

ماجرای شکایت دورف از اپل بالا گرفت. دورف ادعاهای اپل را دروغ تلقی می‌کند و این شرکت را بنابر سیاست‌های اپ‌استور تهدید کرد.

شکایت دورف از اپل از آنجایی شروع شد که  اپل ادعاهایی مبنی‌بر بررسی اپلیکیشن‌ها در بازه‌ی زمانی ۲۴ ساعته مطرح کرد. دورف یکی از منتقدان جدی سیاست‌های اپل‌ است و این شرکت را تهدید به اقدام قانونی کرد. دورف از سیاست‌های اپ‌استور ناراضی است و اگر اوضاع به این شکل پیش برود، او از اپل شکایت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: آزمایش قابلیت ارسال پست های پولی در تلگرام ؛ تلگرام اپل را دور می‌زند؟

شکایت دورف از اپل در یک بیانیه رسمی

پاول دورُف، مدیرعامل تلگرام، در بیانیه‌ای می‌گوید، جدیدترین به‌روزرسانی این پیام‌رسان که شامل شگفتانه‌هایی برای هالووین بود، به‌دلیل طولانی‌شدن روند بررسی تیم اپ استور، هنوز منتشر نشده است. دورُف، یکی از منتقدان جدی سیاست‌های اپل‌، به‌طور ضمنی تهدید کرده است که در‌صورت پابرجا‌بودن این شرایط، اقدام قانونی علیه اپل انجام می‌دهد.

مدیرعامل تلگرام با طعنه به اپل می‌گوید: «ظاهراً یک نفر نمی‌خواهد که ما [هالووین را] جشن بگیریم.» او ادعا می‌کند بیش از یک هفته از ثبت جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام در اپ استور می‌گذرد؛ اما این به‌روزرسانی هنوز در دسترس قرار نگرفته است. دورُف می‌گوید اپل به‌طور‌مشخص نگفته است که چرا اجازه‌ی انتشار نسخه‌ی جدید تلگرام را صادر نمی‌کند.

شکایت دورف از اپل

پاول دورُف متذکر شد:

اپل مدعی است که اپلیکیشن‌ها را در ۲۴ ساعت بررسی می‌کند؛ اما براساس تجربیات ما، ۷ تا ۱۰ روز طول می‌کشد تا به‌روزرسانی محصول در اپ استور منتشر شود. دوستانم که صاحب اپلیکیشن‌های کوچک‌تر هستند، می‌گویند وضعیت برای آن‌ها بدتر است. آنان مجبورند بیش از یک ماه منتظر بمانند تا کاربرانشان فایل‌های برطرف‌کننده‌ی باگ‌های نرم‌افزاری را به پلتفرم اپل برسانند.

براساس گفته‌ی مدیرعامل تلگرام، تغییرات مثبتی در راه است. فردا مجموعه‌ قوانین جدیدی با عنوان قانون بازارهای دیجیتال در اتحادیه‌ی اروپا وارد مرحله‌ی اجرایی می‌شود. به‌گفته‌ی پاول دورُف، این قانون خبرساز می‌تواند از سوءاستفاده‌ی شرکت‌هایی مثل اپل و گوگل جلوگیری کند.

پاول دورُف از تمامی توسعه‌دهندگان دعوت می‌کند که «به‌منظور حفاظت از خود و کاربرانشان به قانون بازارهای دیجیتال اتکا کنند.» مدیرعامل تلگرام از توسعه‌دهندگانی که با سیاست‌های اپ استور و پلی استور مشکل دارند، دعوت کرده است ازطریق ایمیلِ شرکتی پیامی برای دورُف ارسال کنند.

مدیرعامل تلگرام با تهدید غیرمستقیم اپل می‌گوید:

این به خود اپل بستگی دارد که تصمیم بگیرد منابعش را صرف بهبود روند بررسی اپلیکیشن کند یا پرداخت جریمه.» پاول دورُف در بخش انتهایی پیامش جمله‌ای معنادار گذاشته است که بی‌ربط به هالووین نیست؛ اما واکنش‌برانگیز شده است: «وقتش رسیده که با شیاطین مبارزه کنیم».

شکایت دورف از اپل

این نخستین‌باری نیست که پاول دورُف به سیاست‌های اپل و به‌طور‌ ویژه فروشگاه آنلاین اپ‌استور واکنش انتقادی نشان می‌دهد. تلگرام مرداد امسال به‌دنبال اضافه‌کردن ایموجی‌های جدیدی با عنوان «تلموجی» بود؛ اما اپل اجازه‌ی انتشار آن را صادر نکرد. مدیرعامل تلگرام در آن زمان درخواست حذف تلموجی را حرکتی شگفت‌انگیز و گیج‌کننده‌ قلمداد کرد؛ چون به‌گفته‌ی او تلموجی می‌توانست جنبه‌ی کاملاً جدیدی به ایموجی‌های ایستای کم‌کیفیت اپل اضافه و اکوسیستم این شرکت را به شکلی قابل‌توجه غنی کند.

پاول دورُف در روزهای اخیر اپل را به «نابود‌کردن رؤیاهای کارآفرینان» متهم کرده است. دورُف کمیسیون ۳۰ درصدی اپ استور را ناعادلانه می‌داند و می‌گوید تلگرام به‌دلیل سیاست‌های اپل مجبور شده است قابلیت پست‌های پولی را از نسخه‌ی iOS حذف کند. از نگاه دورُف، اپل انحصاری تریلیون‌دلاری بر بازار دارد و در تلاش است سهم زیادی از درآمد توسعه‌دهندگان را به جیب خود بریزد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره شکایت دورف از اپل چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    دورف (تلگرام) خودش به ایمیل و یا درخواست‌ها از طریق تلگرام در عرض ۶ ماه جواب نمی‌دهد، الان شاکی تاخیر از سمت اپل شده است!!!

    پاسخ

    آخ جون دعوا!

    پاسخ