coinex
راهنمای خرید تکراتو

مخالفت کافه بازار با فیلترینگ گوگل پلی ؛ این تصمیم غیرمنطقی و غیرتخصصی است!

برخلاف تصور و در شرایطی که انتظار می‌رفت با فیلترینگ گوگل پلی، بازار از انحصار پیش‌آمده استقبال کند، با انتشار بیانیه‌ای رسمی شاهد مخالفت کافه بازار با فیلترینگ گوگل پلی هستیم!

کافه بازار در واکنش به فیلترینگ گوگل پلی با انتشار بیانیه‌ای، رسما مخالفت خود با این اقدام را اعلام کرده است. در این بیانیه با اشاره به تلاش کافه بازار برای جبران خلا حاصل از محدودیت‌های اعمال شده بر اپ‌استور مرجع اندروید، اعلام شده که فیلتر شدن گوگل پلی آسیبی جبران‌ناپذیر به منیت دستگاه‌های کاربران ایرانی وارد می‌‌کند.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

مخالفت کافه بازار با فیلترینگ گوگل پلی

در این بیانیه که چهارشنبه شب در شبکه‌های اجتماعی بازار منتشر شده آمده:

مخالفت کافه بازار با فیلترینگ گوگل پلی ؛ این تصمیم غیرمنطقی و غیرتخصصی است!

«کافه‌بازار یا هیچ اپ‌استور دیگر ایرانی توانایی و دسترسی‌های فنی لازم به سیستم عامل اندروید، جهت حذف برنامه‌های مخرب از گوشی کاربران را ندارد؛ در حالی که با وجود Play Protect گوگل، بسیاری از برنامه‌های اندرویدی مخرب در گوشی به صورت خودکار حذف می‌شود و نبودِ این ابزار، آسیبی انکارناپذیر به امنیت دستگاه‌های کاربران ایرانی وارد می‌کند. همچنین کافه‌بازار یا هیچ اپ‌استور دیگر ایرانی توانایی تأمین همه‌ی نیازهای کاربران را ندارد و تعداد ۴۰۰ هزار برنامه و بازیِ ارائه‌شده در بازار به هیچ عنوان قابل مقایسه با حدود ۳ میلیون بازی و برنامه‌ی موجود در گوگل‌پلی نیست؛ کافه‌بازار هم هیچ‌گاه ادعا و تلاشی برای رقابت در این سطح از جامعیت را نداشته است».

در ادامه بیانیه کافه بازار با اشاره به حق مردم برای دسترسی به اینترنت و جریان آزاد اطلاعات می‌خوانیم: «ما در کنار سایر ایرانیان، هرگونه محدودسازی دسترسی شهروندان را، چه از سوی دولت‌ها چه شرکت‌ها، سلب حقوق اولیه می‌دانیم و با آن مخالفیم. پافشاری بر این تصمیم غیرتخصصی و غیرمنطقی، و تصمیم‌های مشابه از جمله مسدودسازی شبکه‌‌های اجتماعی، تبعاتی چون گسترش آسیب‌های امنیتی مختلف در دستگاه کاربران، افزایش کلاهبرداری‌ها به وسیله‌ی برنامه‌های مخرب، و قطع دسترسی مردم به برنامه‌ها و ابزارهای مورد نیازشان در دنیای امروز را در پی خواهد داشت».

در پایان بیانیه کافه‌بازار می‌خوانیم: حالا پس از گذشت ۱۰ سال از آن رویداد، دسترسی به گوگل‌پلی در داخل ایران دوباره مسدود شده است، ولی این بار نه بر اساس تحریم‌های آمریکا، بلکه از سوی تصمیم‌گیران داخلی. کافه‌بازار که در این سال‌ها کوشیده تا حد ممکن، خلاء حاصل از محدودیت‌های بین‌المللی را برای مردم ایران پر کند، لازم می‌داند مخالفت خود را با این تصمیم و محدودیت اعلام کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص مخالفت کافه بازار با فیلترینگ گوگل پلی چیست؟ نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر