کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ ؛ «دشمن را در زمین بازی خودش مستاصل کنید!»

مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ احتمالا چیزی نبود که انتظارش را داشته باشیم، اما او هم با محدودیت‌های اینترنتی ایجاد شده مخالف است!

آیت الله احمد علم الهدی ضمن مخالفت با فیلترینگ گفته که به جای فیلتر کردن فضای مجازی برای محدودسازی دسترسی به محتوای دشمن، باید با تولید محتوایدینی کاری کرد که دشمن در این شبکه‌های اجتماعی مستاصل شود.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ

به نقل از ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه امروز مشهد در حرم مطهر امام رضا (ع) افزود: «دشمن، فضای مجازی و تجهیزات دیجیتالی را ابزار مبارزه با دین و اسلام قرار داده است و جوانان متدین باید با استفاده از همین ابزار وارد میدان جنگ با دشمن شوند و فقط نظاره‌گر نباشند». وی افزود:

در اغتشاشات اخیر برخی از برادران و خواهران وارد عرصه جنگ در فضای مجازی شدند و جبهه دشمن را با شکست مواجه ساختند.

مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ ؛ «دشمن را در زمین بازی خودش مستاصل کنید!»
مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ

امام جمعه مشهد گفت: «هم اینک نیز حکم جهاد، یک حکم عمومی است و هر کسی که به فضای مجازی دسترسی دارد باید در این فضا به دفاع از دین بپردازد و با دشمن مبارزه کند». علم الهدی در مخالفت با فیلترینگ افزود:

نباید فضای مجازی را فیلتر کرد تا محتوای تولیدی دشمن دیده نشود بلکه باید با تولید محتوای دینی، دشمن را در این شبکه ها مستاصل کرد.

وی ادامه داد:حذف پست های ارزشی افراد در شبکه های مجازی به معنای شکست دشمن است و همه باید در این جهاد عمومی وارد میدان شوند.

او خاطر نشان کرد: این همان جهاد تبیین است که مقام معظم رهبری به عنوان راهبرد مبارزه با دشمن مشخص کردند و وظیفه عمومی و واجب شرعی است که همگان در این خصوص اهتمام داشته باشند. امام جمعه مشهد گفت:

انقلاب اسلامی ایران سرآغاز تضاد گفتمانی بین استکبار و اسلام بود، قبل از انقلاب، مدرنیسم بر دنیا حاکم بود و استکبار با سلطه فرهنگ مدرنیته بر همه مستضعفان از جمله مردم ایران حاکم بود.

علم الهدی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، تضاد گفتمانی بین اسلام و استکبار شکل گرفت و پیدایش این تضاد منجر به دشمنی بیشتر استکبار با انقلاب شد.

وی اضافه کرد: در گفتمان اسلام، هر اقدامی برای رضای خدا انجام می شود اما در گفتمان استکباری شهوت، ثروت، شکم و لذت حاکم است.

امام جمعه مشهد گفت: با توسعه گفتمان اسلامی در دنیا دیگر استکبار، قدرت حاکمیت ندارد لذا از ابتدای انقلاب با این گفتمان و انقلاب اسلامی به مبارزه برخاستند تا جلوی نفوذ گفتمان اسلامی را بگیرند اما هشت سال دفاع مقدس و توسعه فرهنگ شهادت منجر به تسلط گفتمان اسلام در دنیا شد.

علم الهدی افزود: پس از بهمن ۵۷، رهبر کبیر انقلاب اسلامی راهبرد صدور انقلاب را در پیش گرفت که خیلی ها آن را به کشورگشایی تعبیر کردند اما صدور انقلاب به معنای صدور جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه به معنای صدور گفتمانی اسلامی است که انقلاب اسلامی آورنده و تثبیت کننده آن است.

وی اضافه کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اسرائیل به جنوب لبنان و بخشی از بیروت مسلط بود اما با صدور گفتمان اسلامی انقلاب، با تهدید شیعیان لبنان، اسرائیل از استخراج نفت از منابع دریایی لبنان دست برمی‌دارد.

امام جمعه مشهد گفت: امروز مرگ بر آمریکا فقط به ایران محدود نمی شود بلکه همه کشورهای دنیا و حتی خود آمریکا را فراگرفته است. علم الهدی افزود:

آمریکا با گفتمان اسلامی مبارزه می کند به همین دلیل در جنگ ترکیبی روزهای اخیر در کشور، اسلام و دین را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: از ٢٣ شهریور تا ٩ آبان امسال در جنگ رسانه‌ای استکبار، ٣٨ هزار دروغ در پنج رسانه بی بی سی، ایران اینترنشنال، من و تو، صدای آمریکا و رادیو فردا منتشر شده است و هدف استکبار در این جنگ، مقابله با دین و اسلام توسط عوامل ناآگاه و مزدورانش است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: استکبار در این جنگ از بین مجریان نظام ، مقام معظم رهبری را به عنوان مظهر حاکمیت اسلامی در کشور نشانه گرفت و از این طریق به مبارزه با گفتمان دینی پرداخت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره مخالفت احمد علم الهدی با فیلترینگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    بعضی از آقایان نعوذبالله فکر می کنن خدا هستن. همچون خدا که می فرماید باش پس می شود… این آقا هم فکر کرده می فرماید محتوای دینی باش پس می شود . اگه می تونستن تولید کنن که می کردن .

    پاسخ