coinex
راهنمای خرید تکراتو

خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی ؛ کدام محصولات در بورس کالا به فروش می‌رسند؟

طبق گزارش‌های رسمی، ایران‌خودرو برخی از محصولات خود را از قرعه کشی خارج کرد. دلایل خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی چیست؟

خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی خبری است که اخیرا منتشر شده است. این پنج خودرو شامل دو محصول مونتاژی و سه محصول داخلی می‌شود. طبق این اخبار، هایما S7، هایما S5، تارا با گیربکس دستی، تارا با گیربکس اتوماتیک و پژو 207 از قرعه کشی حدف شدند از این به بعد تنها از طریق بورس کالا در دسترس متقاضیان قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید: ایران در جایگاه دهم بزرگترین خودروسازان جهان ؛ کیفیتی که فدای کمیت شد!

خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی

پیش از این، ایران‌خودرو دو عضو از خانواده هایما را در بورس کالا عرضه کرده بود. اما تاکنون شاهد عرضه محصولات پرفروش این کمپانی در بورس کالا نبودیم. هفته گذشته بالاخره ایران‌خودرو پژو 207 را با فرمان برقی و گیربکس دستی در تابلوی بورس کالا عرضه کرد. این نخستین اقدام ایران‌خودرو برای عرضه یک خودروی پرطرفدار در مسیر بورس کالا است. طبق شنیده‌ها این شرکت قصد دارد دو مدل تارا را نیز از این راه عرضه کند.

خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی

طبق قوانین حاکم بر بورس کالا ایران، شرکت ایران خودرو اجازه‌ی عرضه 5 خودروی مذکور را در قرعه کشی ندارد. البته این شرکت مدل‌های هایما S7، هایما S5، تارا با گیربکس دستی، تارا با گیربکس اتوماتیک و پژو 207 با گیربکس دستی و فرمان برقی را در طرح مادران دارای دو فرزند و بیشتر و دارندگان خودروهای فرسوده عرضه می‌کند.

گفتنی است که مسیر بورس کالا به خودروسازان این فرصت را می‌دهد تا سیاست قیمت‌گذاری دستوری را دور زده و قیمت محصولات خود را بر اساس مکانیزمی نزدیک به عرضه و تقاضا، تعیین کنند. به نطر می‌رسد در آینده‌ای نه چندان دور، سایر محصولات پرتقاضای ایران‌خودرو از جمله دنا، رانا، پژو پارس نیز به تدریج به لیست خودروهایی که در بورس کالا عرضه می شوند، اضافه گردد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره خروج 5 محصول ایران خودرو از فرایند قرعه کشی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر