;
coinex

علت تاخیر در واردات خودرو چیست؟ وزیر صمت سلب مسئولیت کرد!

این روزها و در شرایطی که آیین‌نامه واردات خودرو رسما تصویب شده، علت تاخیر در واردات خودرو مشخص نیست. وزیر صمت اما پاسخی به این پرسش داده است.

وزیر صمت صبح امروز در گفتگویی در خصوص تاخیر در واردات خودرو گفت: «تاخیر در واردات خودرو به این دلیل است که وارد کننده باید مذاکره کرده و قرارداد منعقد کند، از جانب ما مانعی وجود ندارد». سیدرضا فاطمی امین در حاشیه اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی میدون، در مورد آخرین وضعیت واردات خودرو گفت؛ هماهنگی‌های لازم برای واردات خودرو انجام شده و حالا یک ماه است که شرکت‌های واردکننده درگیر کار اجرایی شده‌اند.

بیشتر بخوانید: شرط وزارت صمت برای واردات خودروی فرانسوی اعلام شد

علت تاخیر در واردات خودرو چیست؟

وزیر صمت افزود: «تأخیر موجود به این دلیل است که واردکننده باید به مذاکره بپردازد و قرارداد منعقد کند. در این میان مانعی از سمت ما وجود ندارد». وی در مورد احیای واحدهای راکد، تصریح کرد:

احیای واحدهای راکد تبدیل به یک پروژه در خصوص معادن و صنایع شده و تاکنون موفق شده‌ایم تا ۲ هزار واحد را احیا کنیم.

وزیر صمت در خصوص حمایت‌های ناکافی از واحدهای تولیدی و تعیین سطح اعتبارات، گفت: «این حرف به‌نوعی درست است. در کشور تنوع در مصارف و کسب‌وکارها و محدودیت در منابع داریم». وی ادامه داد:

این نبود توازن را باید با کارهای خلاقانه جبران کنیم؛ مثلاً در بحث منابع مالی ۲ کار را با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد آغاز کردیم که یکی از این کارها تأمین مالی زنجیره‌ای است که از این طریق بهره‌وری منابع مالی را افزایش دادیم. این کار از سال گذشته آغاز شده و باید تقویت شود.

علت تاخیر در واردات خودرو چیست؟ وزیر صمت سلب مسئولیت کرد!

فاطمی امین اضافه کرد: «اقدام دوم این است که جلوی انحراف منابع مالی از تولید را بگیریم تا کسی نتواند منابع را به اسم تولید بگیرد و جای دیگر هزینه کند». وی افزود:

پاسخ اصلی این است که روش‌هایی به کار ببریم که با همین منابع موجود بتوانیم از واحدهای تولیدی حمایت کنیم.

وزیر صمت همچنین درباره تکمیل سامانه تجارت گفت: «این کار وسیع آغاز شده و با تمام واحدهای تولیدی وارد مذاکره شده‌ایم تا تمام تولید خود را در آن ثبت کنند تا وضعیت تولید را به لحظه رصد کنیم». فاطمی امین افزود: «اکنون ارتباطات با گمرک برقرار است و داده‌هایی را می‌خواهیم تا این سامانه را تکمیل کنیم».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره علت تاخیر در واردات خودرو چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر