;
coinex

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری را رد کرد!

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری را به طور کامل رد کرد. وی همچنین درباره‌ی برداشته شدن فیلترینگ و افزایش سرعت اینترنت نیز صحبت کرد.

مرتضی آقاتهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، ضمن اعلام احتمال واگذاری پلتفرم‌های داخلی به دست حاکمیت، ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری را نیز به طور کامل رد کرد. او گفت: «برای مدیریت هرچه بهتر فضای مجازی باید تنظیم مقررات حسابی در نظر گرفته شود و در این ارتباط برنامه‌ریزی دقیق پایه‌ریزی شود.»

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

نظر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید:

اگر کار مجلس در مدیریت فضای مجازی به نتیجه برسد، مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار می‌گیرد.

مرتضی آقاتهرانی، در گفتگو با سایت مُنیبان درباره‌ی برداشته شدن فیلترینگ و افزایش سرعت اینترنت از مدیریت فضای مجازی گفت:

«داستان فیلتر و فیلترینگ به دلیل وضعیتی است که در حال حاضر در کشور پیش آمده اما در مجموع باید برای فضای مجازی، مدیریت بهتری در نظر گرفت.»

ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری

به عقیده‌ی او مدیریت بهتر فضای مجازی یعنی برای این فضا باید تنظیم مقررات حسابی در نظر گرفته شود و در این حوزه برنامه‌ریزی صورت بگیرد:

بر همین اساس مجلس به بحث مدیریت فضای مجازی ورود پیدا کرده اما نیمه کاره مانده است. اگر همان کار مجلس درباره فضای مجازی به نهایت برسد مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار می‌گیرد نه دست بیرون که هر کار می‌خواهد انجام بدهد.

آقاتهرانی همچنین در واکنش به اینکه گفته می‌شود قضیه فیلترینگ از جریان پایداری حاضر در مجلس شروع شده و درمقابل طیف منصوب به قالیباف با این قضیه مخالف کردند، تصریح کرد:

«اصلاً چنین چیزی نبوده و قضیه فیلترینگ ربطی به جبهه پایداری ندارد. نظر جبهه پایداری برنامه‌ریزی برای مدیریت داخلی فضای مجازی است.»

گفتنی است، آقاتهرانی یکی از نمایندگان حامی طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی یا همان طرح صیانت است و همچنین از طرح ساماندهی پیام‌رسان‌ها دفاع کرده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ارتباط فیلترینگ با جبهه پایداری چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر