coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فروش مجدد سهام تسلا توسط ایلان ماسک؛ همه چیز فدای توییتر!

ایلان ماسک که اکنون دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست، فروش مجدد سهام تسلا را تأیید کرد. با این کار ارزش تسلا به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

فروش مجدد سهام تسلا توسط ایلان ماسک اتفاقی شوک‌برانگیز است. ایلان ماسک از نوامبر سال گذشته تا به الان، بیش از 39 میلیارد دلار از سهام شرکت تسلا را فروخته است. البته ظاهراً نزول سرمایه شخصی ایلان ماسک نیز در این قضیه اثرگذار است. ارزش دارایی این مولتی‌میلیاردر اکنون به ۱۸۱.۳ میلیارد دلار رسیده است که یک پس‌رفت بزرگ محسوب می‌شود و آن را به جایگاه دوم لیست ثروتمندترین افراد دنیا قرار داده است.

بیشتر بخوانید: تهدید افشاگران توییتر توسط ایلان ماسک ؛ پیگیری حقوقی می‌کنم!

فروش مجدد سهام تسلا توسط ایلان ماسک

مستندات مربوط به کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده از فروش ۳.۵۸ میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری خبر می‌دهد. حالا ارزش سهام تسلا به پایین‌ترین سطح خود طی دو سال گذشته رسیده است.

به گزارش وال‌استریت ژورنال از نوامبر ۲۰۲۱، بیش از ۳۹ میلیارد دلار از سهام این شرکت فروخته شده است. چند روز قبل با کاهش ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک با سرمایه ۱۸۱.۳ میلیارد دلاری، جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را از دست داد و براساس فهرست میلیاردرهای فوربس، وی در رتبه دوم قرار گرفت و جایگاهش را به برنار آرنو داد. با کاهش قیمت سهام تسلا انتظار می‌رفت که وضعیت ایلان ماسک در رتبه‌بندی ثروتمندترین افراد جهان تغییر کند.

فروش مجدد سهام تسلا

ایلان ماسک آخرین بار و در ماه نوامبر، مستندات مربوط به فروش سهام تسلا به ارزش ۳.۴ میلیارد دلار را در کمیسیون SEC ثبت کرد. قبل از آن تاریخ نیز وی ۸.۴ میلیارد دلار در ماه آوریل و ۶.۹ میلیارد دلار در ماه آگوست فروخت و حالا فروش ۳.۵۸ میلیارد دیگر از سهام تسلا مطرح شده است.

ایلان ماسک پس از بستن قرارداد خرید توییتر در ۲۸ اکتبر، مسیر جدیدی را آغاز کرده است. بعد از تصدی مدیرعاملی توییتر، بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی تصمیم گرفتند تبلیغات را در شبکه اجتماعی توییتر متوقف کنند. در ماه نوامبر، بازدید از تبلیغات توییتر نسبت به مدت مشابه سال قبل حتی تا ۸۵ درصد کاهش پیدا کرد. این در حالی است که توییتر در آخرین سال فعالیت خود به عنوان یک شرکت عمومی، ۸۹ درصد درآمدش را از تبلیغات کسب می‌کند.

توییتر پیشتر مجبور شده بود تعدادی از کارمندان خود را تعدیل کند. حتی پرداخت اجاره بهای برخی دفاتر توییتر متوقف شده است. ایلان ماسک اغلب از حساب توییتر خود برای جذب سرمایه استفاده می‌کند و سرمایه‌گذاران به او در ارتباط باشند. در سال ۲۰۱۸، ایلان ماسک راه‌هایی را برای برقراری ارتباط و طرح سوالات در دسترس سرمایه‌گذاران قرار داد.

باید دید ایلان ماسک چه مسیری را طی می‌کند تا بتواند جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان برای همیشه حفظ کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص فروش مجدد سهام تسلا توسط ایلان ماسک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر