;
coinex

ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدون حجاب در خراسان جنوبی تایید شد

معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی از ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدون حجاب در خراسان جنوبی خبر داده است.

ماجرای ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدحجاب یا بی‌حجاب مدت‌ها پیش از این نیز مطرح شده بود اما هیچگاه جدی نشده بود. در جریان ناآرامی‌های اخیر و افزایش چشمگیر بی‌حجابی در سطح جامعه اما دولتمردان تصمیم به اتخاذ راهکارهایی برای مقابله با این وضعیت گرفتند که یکی از آن‌ها محرومیت از خدمات اجتماعی در صورت بی‌حجابی است! گرچه طرح مسدودسازی حساب افراد بدحجاب تکذیب شد اما به نظر می‌رسد به مرور طرح محروم‌سازی بدحجابان از خدمات اجتماعی در حال اجرا است و در این مورد،‌ خراسان جنوبی پیشگام شده است!

بیشتر بخوانید: استفاده از چهره نگاری برای شناسایی متخلفان بی‌حجاب / «زن زندگی آزادی یعنی بردگی مدرن!»

ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدون حجاب در خراسان جنوبی

به گزارش مهر، محمدرضا طالبی در ستاد عفاف و حجاب استان خراسان جنوبی، تصریح کرد: «هیچ دستگاه، نهاد، مؤسسه، بانک، شرکت و… در استان خراسان جنوبی، حق ارائه خدمات به افرادی که کشف حجاب نموده‌اند، ندارند». وی خاطرنشان کرد:

در صورت مشاهده پاسخگویی ادارات به افراد کشف حجاب کرده، مدیر و مسئول آن مجموعه باید پاسخگوی این قصور و خطا باشد.

ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدون حجاب در خراسان جنوبی تایید شد

معاون سیاسی استاندار با اشاره به حوادث اخیر، متذکر شد: «با تلاش رسانه‌های ضد انقلاب، متأسفانه به برخی افراد این گونه القا شده که نظام و انقلاب نسبت به مسئله رعایت حجاب، کوتاه آمده است». طالبی با تأکید بر این که قانون، شرع و عرف ما بر اساس آموزه‌های دینی است، تصریح کرد:

کسانی که به دنبال سو استفاده از شرایط هستند، این را بدانند نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحت هیچ عنوانی از موضوع رعایت حجاب کوتاه نیامده و نخواهد آمد.

وی، برگزاری کارگروه عفاف و حجاب را از تکالیف دستگاه‌های اجرایی برشمرد و گفت: «دستگاه‌ها می‌بایست گزارش مصور و مکتوب کارگروه عفاف و حجاب را ماهانه به دفتر اجتماعی ارسال نمایند». معاون سیاسی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به رویکرد خوب پژوهش خلاقیت علمی و ذوقی حجاب که به اهتمام یکی از اساتید دانشگاه‌های استان انجام گرفته، گفت:

این پژوهش در قالب کارگاه و دوره‌های آموزشی در اختیار جوانان و به ویژه دانشجویان قرار گیرد.

طالبی، ضرورت نظارت بر برخی باشگاه‌های ورزشی را با توجه به گزارش‌های رسیده مبنی بر عدم رعایت حجاب و عفاف، از دیگر مصوبات جلسه عنوان کرد. وی ادامه داد: «با عنایت به ضرورت تبیین اثرگذار در موضوع عفاف و حجاب و با اعلام آمادگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری کارگاه آموزشی تکمیلی ویژه اساتید فعال در این حوزه، این دوره با همکاری ارشاد و دستگاه‌های اجرایی برگزار شوند».

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ممنوعیت ارائه خدمات به زنان بدون حجاب در خراسان جنوبی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر