;
coinex

قانون ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا توسط کنگره ابلاغ شد

قانون ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا تصویب شد. به نظر می‌رسد محدودیت‌های بیشتری برای تیک‌تاک در راه باشد.

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا توسط واحد اجرائیات مجلس نمایندگان این کشور ابلاغ شد. چندی پیش خبری منتشر کردیم که سنای آمریکای در نظر دارد تا استفاده ار اپلیکیشن تیک تاک را در آمریکا ممنوع کند.

این تصمیم به دلیل نگرانی‌های دولت آمریکا مبنی‌بر جاسوسی بودن این شبکه اجتماعی گرفته شد. آمریکا معتقد بود که تیک تاک به عنوان یک شبکه اجتماعی که توسط چینی‌ها توسعه داده شده است، ممکن است ابزاری جاسوسی برای این کشور باشد. تیک تاک نیز بارها و بارها عنوان کرده بود که این ادعا نادرست است و درصدد رفع ابهامات برآمد. اما در نهایت موفق نشد.

بیشتر بخوانید: توافق امنیتی تیک تاک با دولت آمریکا برای تداوم فعالیت در این کشور

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا تصویب شد

طبق بیانیه شاخه اجرایی مجلس نمایندگان آمریکا، استفاده از اپ تیک‌تاک در تمام دستگاه‌های مدیریت شده توسط نمایندگان ممنوع است. به گزارش رویترز، این اقدام مشابه قانونی است که به زودی اجرایی می‌شود و استفاده از اپ مذکور را در تمام دستگاه‌های دولتی ممنوع می‌کند. مدیر ارشد اداری مجلس آمریکا در پیامی به تمام قانون‌گذاران و کارمندان اعلام کرد تیک‌تاک به دلیل چند مشکل امنیتی ریسک بالایی دارد و به همین دلیل باید آن را از تمام دستگاه‌هایی که توسط مجلس استفاده می‌شود، پاک کرد.

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا تصویب شد

قانون جدید در حقیقت آخرین حلقه از زنجیره فعالیت‌هایی است که دولت‌های ایالتی آمریکا برای ممنوعیت تیک‌تاک در دستگاه‌های دولتی انجام داده‌اند. تا هفته گذشته ۱۹ ایالت به‌طور رسمی استفاده از این اپ چینی را در دستگاه‌های دولتی ممنوع کرده بودند. دلیل این امر نیز نگرانی‌هایی درباره استفاده دولت چین از این اپ برای ردیابی شهروندان آمریکایی اعلام شده بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه‌های دولتی آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر