;
coinex

گزارش سالانه یوفوها توسط دولت آمریکا منتشر شد

دولت آمریکا گزارش سالانه یوفوها را منتشر کرد. در سال 2022 شاهد افزایش چشمگیر گزارش‌های مشاهده یوفو بوده‌ایم. اما چه تعداد یوفو در سال 2022 کشف شد؟

گزارش سالانه یوفوها توسط دفتر مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده منتشر شد. در این گزارش، دولت آمریکا عنوان کرده است که در سال 2022 میلادی تعداد 366 گزارش جدید از حضور یوفو دریافت کرده‌ایم. دولت آمریکا برای شناسایی این پدیده‌های ناشناخته از ابزارها و وسایل مختلفی مانند پهپاد، بالن و و رادار استفاده کرده است که تعداد کشف هرکدام از این ابزارها را در ادامه مطلب خواهد دید.

بیشتر بخوانید: انکار یوفوها توسط آمریکا ؛ وقتی حتی موجودات فضایی هم چینی هستند

گزارش سالانه یوفوها توسط دولت آمریکا منتشر شد

دولت آمریکا درحال‌حاضر باید سالانه گزارشی را درباره پدیده‌های هوایی ناشناخته (UAP) یا همان یوفوها (UFO) به کنگره ارائه کند. حالا دفتر مدیریت اطلاعات ملی ایالات متحده (ODNI) به‌تازگی نسخه غیرمحرمانه این گزارش برای سال 2022 را منتشر کرده است و می‌توان دید که شمار یوفوها افزایش چشمگیری داشته است.

بررسی این گزارش نشان می‌دهد که اکثر گزارش‌های مربوط به UAPها توسط پرسنل نیروی دریایی یا هوایی صورت گرفته است. گزارش اولیه سال 2021 شامل 144 مشاهده بود، اما این رقم امسال در مجموع به 510 مورد رسیده است. البته در همین گزارش گفته شده که حدود نیمی از این موارد احتمالاً کم‌اهمیت هستند و منشأ انسانی داشته‌اند.

بااین‌حال، برای بیش از 100 گزارش جدید هیچ توضیحی ارائه نشده است. ODNI ادعا می‌کند: «برخورد با یوفوها در مناطق حفاظت‌شده یا حساس هوایی ادامه دارد و این اتفاق نگرانی‌ها درباره مسائل امنیت ملی را افزایش می‌دهد.»

گزارش سالانه یوفوها توسط دولت آمریکا منتشر شد

از بین این 366 گزارش جدید، 26 مورد احتمالاً مربوط به پهپادها، 163 مورد مربوط به بالن‌ها و 6 مورد مربوط به خطاهای راداری بوده‌اند. افزون بر این، گفته شده است که در این میان، درباره 171 مشاهده اطلاعات کافی وجود ندارد که امکان شناسایی منشأ آن‌ها وجود داشته باشد. در این پرونده آمده است:

برخی از این UAPهای شناسایی‌نشده ظاهراً مشخصه‌های پروازی یا قابلیت‌های عملکردی نامتعارفی داشته‌اند و اظهارنظر درباره آن‌ها نیازمند تحلیل‌های بیشتر است. بااین‌حال، هیچ‌کدام از نمونه‌های گزارش‌شده، مرتبط با فعالیت‌های فرازمینی تشخیص داده نشده‌اند.

ماه گذشته میلادی، معاونت اطلاعات و امنیت وزارت دفاع آمریکا به رسانه‌ها گفت: «هنوز چیزی مشاهده نکرده‌ایم که ما را متقاعد کند این اشیا [پرنده] منشأ بیگانه دارند. تا امروز در این گزارش‌ها چیزی ندیده‌ام که از بازدید یا تصادف بیگانگان در زمین خبر بدهند.» بااین‌حال، تلاش‌ها برای شناسایی پدیده‌های هوایی ناشناخته ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره گزارش سالانه یوفوها چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر