;
coinex

سرویس رادار گیم برای کاهش پینگ بازی های آنلاین توسط وزارت ارتباطات معرفی شد

سرویس رادار گیم توسط وزارت ارتباطات معرفی شد. این سرویس به‌منظور کاهش پینگ بازی‌های آنلاین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرویس رادار گیم با هدف کاهش پینگ بازی‌های آنلاین و دانلود فایل‌های مربوط به بازی‌ها از سرورهای داخلی از سوی وزارت ارتباطات معرفی شد.

وزیر ارتباطات چند وقت پیس اعلام کرده بود که در پی راهکاری برای گیمرها هستیم که بتوانیم مشکلات آنها که قالباً مربوط به سرعت اینترنت و کندی در بازی‌های آنلاین می‌شد را حل کنیم. حال با سرویس رادار بازی احتمالاً این مشکل مرتفع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پیامدهای فیلترینگ گوگل پلی برای صنعت بازی ایران

سرویس رادار گیم توسط وزارت ارتباطات معرفی شد

وزارت ارتباطات سرویس رادار گیم را برای حل مشکلات گیمرها ازجمله دانلود فایل‌های مرتبط با بازی‌ از‌طریق سرورهای داخل کشور و ابزار کاهش پینگ رونمایی کرد.

پس از چند هفته تأخیر در رونمایی راهکار وزارت ارتباطات برای گیمرها، امروز سرویسی با نام رادار گیم (radar.game) رونمایی شد. از قرار معلوم رادار گیم شامل سه سرویس مختلف می‌شود:

 1. CDN برای ارائه فایل‌های مرتبط با برخی از بازی‌ها
 2. ابزار سنجش تأخیر و پینگ اینترنت کاربر
 3. DNS رایگان برای کاهش پینگ بازی‌ها

سرویس رادار گیم توسط وزارت ارتباطات معرفی شد

ظاهراً رادار گیم فایل‌های مربوط به برخی از بازی‌ها را از‌طریق سرورهای داخل کشور در‌اختیار کاربران قرار می‌دهد تا با سرعت بیشتر و هزینه‌ی کمتر بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. رادار گیم می‌گوید:

یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبه‌رو بودند، مشکل سرعت کُند دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها به‌همراه پینگ یا زمان تأخیر زیاد بازی آنلاین بود که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران می‌شد.

رادار گیم را ظاهراً بخش خصوصی و با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت ارتباطات زیرساخت راه‌اندازی شده است.

رادار گیم ادعا می‌کند که: «استفاده از این وب‌سایت و اپلیکیشن، ضمن افزایش بسیار زیاد سرعت دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها، باعث کاهش چشمگیر پینگ بازی‌ها نیز خواهد شد که در‌نتیجه تجربه‌ای دلچسب در بازی آنلاین برای کاربران عزیز رقم خواهد خورد.»

این اتفاق از‌ طریق انتقال CDN‌های این بازی‌ها به داخل کشور و کوتاه‌کردن مسیر دسترسی کاربران داخلی کشور به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای خاص به‌دست متخصصان جوان کشورمان صورت گرفت. کاهش پینگ بازی‌ها در رادار بازی از‌طریق دو DNS به نشانی 10.202.10.10 و 10.202.10.11 انجام می‌شود.

سرویس رادار گیم توسط وزارت ارتباطات معرفی شد

در‌حال‌حاضر، فهرست بازی‌هایی که در رادار بازی پشتیبانی می‌شوند، محدود است؛ اما انتظار می‌رود بازی‌های بیشتری در آینده به این فهرست اضافه شوند. از‌طریق بخش راهنمای این سرویس می‌توانید نحوه‌ی استفاده از ابزار کاهش پینگ در سیستم‌عامل‌های لینکوس، ویندوز، مک، اندروید و نیز کنسول‌های بازی اکس‌باکس و پلی‌استیشن را مشاهده کنید.

کاربران در رادار گیم می‌توانند درخواست اضافه‌شدن بازی جدید را ارسال کنند. اینکه فرایند اضافه‌شدن بازی برای کاهش پینگ یا قرار‌گرفتن فایل‌های مربوط به آن در CDNهای داخل کشور چگونه انجام خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره سرویس رادار گیم چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (4 نظر)

  چرت ترین خارجیو مثله گوگل ببندین که ایرانیه بدرد نخور بزنیم واقعا که بدردنخورترینه نه ریجستر داره نه چیزی حتی باگ صدا هم داره

  پاسخ

  جاسوس افزاره

  پاسخ

  توسط ۲۳ انتی ویروس معتبر دنیا هرزنامه تشخیص داده شده و بنظرم دانلود نکنین سراسر ویروسه

  پاسخ

  جاسوس افزاره نصب نکنید

  پاسخ