coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک توسط کارمندان بایت دنس فاش شد

وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک توسط کارمندان این شرکت به موضوع داغ رسانه‌ها بدل شد. موضوع چیست و چرا در این امر دخالت می‌شود؟

چند کارمند سابق تیک‌تاک فاش کردند که برای وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک چندین کارمند این شرکت نقش داشته‌اند. این یعنی اینکه کارمندان تیک‌تاک خودشان تصمیم می‌گیرند چه ویدئویی در این شبکه اجتماعی پربازدید شود. ظاهراً یکی از اهداف این کار، کمک کردن به تولیدکنندگان محتوا است که بتوانند از این طریق رشد کرده و ویدئوهای متنوع‌تری بسازند.

بیشتر بخوانید: هشدار اتحادیه اروپا به تیک تاک در خصوص رعایت قوانین؛ تیک تاک در اروپا هم مسدود می‌شود؟

وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک توسط کارمندان آن فاش شد

6 کارمند سابق و فعلی تیک‌تاک و بایت‌دنس مدعی شدند کارمندان این شرکت می‌توانند انتخاب کنند کدام ویدئو وایرال شود. گزارش جدید فوربس نشان می‌دهد ویدئوهایی که در صفحه «برای شما» تیک‌تاک وایرال می‌شوند، ممکن است بر اساس الگوریتمی که می‌داند چه موضوعی مورد پسند کاربر است نباشند و در واقع، کارمندان تیک‌تاک و بایت‌دنس می‌توانند کاری کنند که آنها در فیدهای بیشتری دیده شوند. شش کارمند سابق و فعلی تیک‌تاک و بایت‌دنس به فوربس گفتند: «کارمندان این پلتفرم شبکه اجتماعی و شرکت مادر آن می‌توانند با استفاده از قابلیتی به نام Heating، انتخاب کنند که کدام ویدئو وایرال شود.»

وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک توسط کارمندان آن فاش شد

بر اساس کتاب راهنمای قابلیت Heating که توسط فوربس مشاهده شده است، این قابلیت به تقویت ویدئو از طریق مداخله برای رسیدن آن به یک تعداد بازدید خاص و نمایش داده شدن آن در فید «برای شما» اشاره دارد. مجموع بازدیدهای کلی ویدئوهای تقویت شده، بخش بزرگی از کل بازدیدهای روزانه ویدئو را تشکیل می‌دهد که می‌تواند تاثیر قابل توجهی در معیارهای اصلی وایرال شدن آن داشته باشد. منابع آگاه به فوربس گفتند:

این قابلیت اغلب برای جذب اینفلوئنسرها و برندها استفاده می‌شود.»

برخلاف تبلیغات و محتوای اسپانسر شده در تیک‌تاک، محتوایی که به این شکل تقویت می‌شوند، برچسب نمی‌خورند. سخنگوی تیک‌تاک در بیانیه‌ای به اینسایدر گفت: «ما بعضی از ویدئوها را برای کمک به متنوع کردن تجربه محتوا، تبلیغ می‌کنیم و سلبریتی‌ها و تولیدکنندگان محتوای جدید را به جامعه تیک‌تاک معرفی می‌کنیم. تنها افراد معدودی در آمریکا از این امکان برخوردارند که محتوا را برای تبلیغ در آمریکا تایید کنند و محتوای مذکور تنها حدود ۰۰۲/ ۰ درصد از ویدئوهای صفحه «برای شما» را تشکیل می‌دهد.»

این سخنگو گفت: «تیک‌تاک به توسعه قابلیت “چرا این ویدئو” ادامه می‌دهد تا شفافیت بیشتری درباره محتوای توصیه شده، فراهم کند.» به گفته سه منبع آگاه و اسناد داخلی تیک‌تاک که توسط فوربس مشاهده شده است:

بعضی از کارمندان تیک‌تاک از قابلیت Heating به شکل نادرستی استفاده کرده‌اند تا حساب‌های شخصی خود یا محتوای نزدیکان‌شان را تقویت کنند که این اقدام، برخلاف سیاست شرکت بوده است.

طبق سند دیگری که توسط فوربس مشاهده شده است، کارمندان تیک‌تاک و بایت‌دنس می‌توانند از این قابلیت برای جذب اینفلوئنسرها، تبلیغ محتوای متنوع، نمایش اطلاعات مهم و تبلیغ ویدئوهایی که توسط الگوریتم‌های توصیه محتوا دیده نشده‌اند، استفاده کنند.

وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک توسط کارمندان آن فاش شد

دو منبع آگاه به فوربس گفتند: «کارمندان تیک‌تاک می‌توانند تصمیم بگیرند که چه محتوایی مناسب این دستورالعمل است.» در دفترچه راهنمای این قابلیت گفته شده است:

اگر این قابلیت به خوبی استفاده شود، به تولیدکنندگان محتوا کمک خواهد کرد رشد کرده و محتوا در این پلتفرم، متنوع‌تر می‌شود.

سخنگوی تیک‌تاک در بیانیه خود به اینسایدر اعلام کرد: «تحت توافق امنیت ملی که توسط کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در آمریکا بررسی می‌شود، همه پروتکل‌ها و فرآیندهای تبلیغ ویدئوها در آمریکا، از سوی این نهاد و بازرسان مستقل، قابل بررسی است و تنها پرسنل امنیت داده آمریکای تیک‌تاک می‌توانند از قابلیت Heating در آمریکا استفاده کنند.» بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر، همزمان با فشار مقاماتی که نگران هستند تیک‌تاک به عنوان ابزاری برای دولت چین استفاده شود، بایت دنس برای دسترسی که به کارمندانش داده است، با انتقاد فزاینده روبه‌روست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره وایرال شدن دستی ویدیوهای تیک تاک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر