;
coinex

خرید و فروش آیفون مسافری غیرقانونی است [+آخرین وضعیت رجیستری آیفون 14]

خرید و فروش آیفون مسافری در ایران ممنوع اعلام شد. علاوه بر این در حال حاضر آخرین وضعیت رجیستری آیفون‌های وارداتی اعلام شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی، تصویری، گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی ضمن تأکید‌ بر عدم رجیستری گوشی‌های آیفون 14 در ایران، خبر از غیرقانونی بودن خرید و فروش آیفون مسافری داد. وی همچنین عنوان کرد که گوشی‌های آیفون 14 که در بعضی از فروشگاه‌ها و یا بازارهای دیگر به‌فروش می‌رسند، به‌دلیل اینکه گوشی مسافری محسوب می‌شوند، امکان رجیستر شدن را ندارند.

بیشتر بخوانید: کپی چینی آیفون 14 پرو با قیمت 5 میلیون تومانی عرضه شد!

خرید و فروش آیفون مسافری غیرقانونی است

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی، تصویری، گوشی تلفن همراه و لوازم جانبی با اشاره به اینکه مساله واردات و رجیستری آیفون 14 در حال حاضر تعیین تکلیف نشده است، گفت: فروش گوشی‌هایی که به روش مسافری وارد شده‌اند قانونی نیست. محمدرضا رمضان در تشریح وضعیت رجیستری گوشی‌های آیفون 14 اظهار کرد:

هنوز واردات رسمی و امکان رجیستر کردن گوشی‌های آی‌فون ۱۴ تعیین تکلیف نشده است و تا به این لحظه ثبت سفارش و واردات تجاری و رسمی این گوشی را نداشته‌ایم.

خرید و فروش آیفون مسافری غیرقانونی است

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران در مورد فروش آیفون 14 در برخی از فروشگاه‌ها، تصریح کرد: «گوشی‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد مربوط به واردات مسافری می‌شود که البته تعداد آنها نیز محدود است.» البته باید اشاره کنم که فروش گوشی‌های مسافری قانونی نیست؛ زیرا حق گمرکی پرداخت نکرده‌اند. وی ادامه داد:

اگرچه مرسوم است که گوشی‌های مسافری بین یک تا دو ماه تا زمان ثبت قانونی فعال باشند و بعد قطع شوند، اما تاکنون آی‌فون‌۱۴‌هایی که به صورت مسافری وارد شده‌اند قطع نشده‌اند و فعال هستند، زیرا دولت قصد وارد کردن زیان به افراد را ندارد و به دنبال راهکاری جهت رجیستر کردن موبایل‌های آی‌فون ۱۴ است.

رمضان همچنین در مورد وضعیت بازار موبایل نیز تصریح کرد: «بازار موبایل به صورت روزانه فعال است و کالاها احتکار نمی‌شوند؛ زیرا به صورت مستقیم به قیمت ارز وابسته است و ثبت سفارش‌های واردات نیز از یکی، دو ماه قبل انجام می‌شود. بنابراین به محض ورود کالا به بازار باید به فروش برسد تا ثبت‌سفارش‌های بعدی انجام شوند.» وی با بیان اینکه مصرف ماهانه موبایل در کشور بیش از یک میلیون دستگاه است، افزود:

با توجه به افزایش نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت موبایل چندان از این افزایش متاثر نشده و به صورت میانگین ۱۰ درصد گران شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری و موبایل تهران تاکید کرد: «با توجه به ارتباط مستقیم موبایل با ارز، در صورت کاهش قیمت ارز، قیمت موبایل نیز به سرعت کاهش می‌یابد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره خرید و فروش آیفون مسافری چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر