فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فهرست طلبکاران صرافی FTX منتشر شد؛ از اپل و گوگل تا نتفلیکس و توییتر!

فهرست طلبکاران صرافی FTX منتشر شد. صرافی ورشکسته FTX مدتی می‌شود که با بدهکاری‌های سنگین مواجه شده است و آینده تاریکی به خود می‌بیند.

فهرست طلبکاران صرافی FTX منتشر شد. این صرافی معتبر چندی پیش به‌دلیل بدهی‌های سنگین اعلام ورشکستگی کرد. در لیست منتشر شده از طلبکاران FTX نام شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت، متا، اپل، گوگل و … به چشم می‌خورد که معلوم نیست صرافی ذکر شده جطور می‌تواند از غرامت آنها برآید. در ادامه می‌توانید لیست اسامی این شرکت‌ها را ببینید.

بیشتر بخوانید: احتمال فعالیت مجدد صرافی FTX ؛ زمستان کریپتو به پایان می‌رسد؟

انتشار فهرست طلبکاران صرافی FTX

مشاوران مالی صرافی ورشکسته FTX سرانجام لیست کامل طلبکاران این شرکت را در یک پرونده فضایی فاش کردند. این سند اسامی شرکت‌هایی را نشان می‌دهد که FT‌X به آن‌ها بدهکار است و شامل نام‌های آشنایی از جمله اپل، مایکروسافت، توییتر و وال‌استریت ژورنال می‌شود.

طبق توضیحات ارائه شده از سند FTX، شرکت‌های خطوط هوایی، هتل‌ها، مؤسسات خیریه، بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، رسانه‌ها و شرکت‌های کریپتو همراه با آژانس‌های دولتی ایالات متحده و بین‌المللی، همگی از صرافی سقوط کرده FTX طلبکار هستند. همچنین نام نزدیک به 9.7 میلیون مشتری FTX که دارایی آن‌ها در صرافی بلاتکلیف مانده، از سند حذف شده است.

انتشا فهرست طلبکاران صرافی FTX

شرکت‌های بزرگ فناوری اپل، نتفلیکس، آمازون، متا، گوگل، لینکدین، مایکروسافت و توییتر از جمله طلبکارانی هستند که نام آن‌ها در سند F‌TX اعلام شده است. همچنین نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و CoinDesk از جمله رسانه‌هایی هستند که به آن‌ها اشاره شده است.

شرکت‌های قابل توجه حوزه کریپتو و Web3 که FTX به آن‌ها بدهکار است نیز شامل کوین‌بیس، Galaxy Digital، Yuga Labs و نهادهای بایننس می‌شود.

دفاتر مالیاتی چندین سازمان ایالتی ایالات متحده و سرویس درآمد داخلی فدرال (IRS) نیز دیگر نام‌هایی هستند که به آن‌ها اشاره شده است. نهادهای دولتی کشورهایی از جمله ژاپن، استرالیا و هنگ کنگ نیز در میان دیگر طلبکاران FTX هستند.

با این حال، مشخص نیست که شرکت‌های اعلام شده، مانند اپل و گوگل چه مبالغی را از صرافی ورشکسته FTX طلبکار هستند. پیش از این، در اسناد دادگاه بدون ذکر هیچ نامی، نشان داده شده بود که FT‌X به 50 طلبکار اصلی خود فقط 3.1 میلیارد دلار بدهکار است.

FTX که زمانی یکی از بازیگران بزرگ صنعت کریپتو بوده، در اواخر سال گذشته میلادی با مشکلات بسیار زیادی مواجه شد و در نهایت پس از تلاش برای فروش شرکت به رقیب اصلی خود، یعنی بایننس، اعلام ورشکستگی کرد. «سم بنکمن-فرید»، مؤسس این شرکت از آن زمان دستگیر و به هشت جرم مالی در ارتباط با فروپاشی صرافی متهم شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فهرست طلبکاران صرافی FTX چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر