coinex
راهنمای خرید تکراتو

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن ؛ اکسیری با هزینه سالانه 2 میلیون دلار!

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن غوغایی عجیب به‌پا کرد. این کارآفرین که خود 45 سال سن دارد با صرف سالانه 2 میلیون دلار خودش را جوان‌تر کرده است.

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن شاید رویای جوان ماندن و جاودانگی را به حقیقت رسانده است. این کارآفرین 45 سال سن دارد و به گفته خودش سالانه 2 میلیون دلار هزینه می‌کند و همین مسئله باعث شده است که بسیار جوان‌تر از سنش به‌نظر برسد. گفته شده است که این کارآفرین از سال‌های پیش بر روی سلامتی خود کار کرده است به‌طوری که ریه‌های او با یک جوان 18ساله هیچ تفاوتی ندارد.

بیشتر بخوانید: درمان پیری با مدفوع ؛ اکسیر جوانی با پیوند مدفوع انسان

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن شگفتی آفرید

جوان‌شدن و جاودانگی از قدیمی‌ترین آرزوهای بشر است و دانشمندان زیادی برای دستیابی به این آرزوها تلاش می‌کنند. حالا یک کارآفرین توانسته است تا حدودی به این رؤیا دست پیدا کند. درحقیقت برایان جانسون 45ساله توانسته است عمر بیولوژیکی خود را 5 سال کاهش دهد؛ اما این تغییر یکباره صورت نگرفته و البته سن اندام‌های مختلفش متفاوت است.

به گزارش بلومبرگ، جانسون که یک کارآفرین در حوزه‌های مختلف مانند بیوتکنولوژی است، با وجود اینکه به‌طور قانونی 45 سال سن دارد، سن بیولوژیکی قلبش برابر 37 سال است و ظرفیت ریه‌هایش تفاوتی با یک جوان 18ساله ندارد.

جانسون نزدیک به یک دهه پیش یک شرکت پرداخت تأسیس کرد و سپس آن را با قیمت 800 میلیون دلار به eBay فروخت. پس از این کار، جانسون تصمیم گرفت روی سلامتی‌اش تمرکز کند.

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن شگفتی آفرید

علاقه جانسون به تغییرات بیولوژیکی خودش باعث شکل‌گیری شرکتی به نام Kernel شد. این شرکت از کلاه برای اندازه‌گیری فعالیت مغز استفاده می‌کند. بااین‌حال به باور جانسون، مردم به اطلاعات مهمی که منجر به زندگی سالم می‌شود، دسترسی ندارند. بنابراین تصمیم گرفت با یک دانشمند از «کینگز کالج لندن» به نام «اولیور زولمن»، به‌دنبال راهی برای جوان‌شدن دوباره باشد.

زولمن و جانسون به همراهی تیمی متشکل از 30 پزشک، درحال‌حاضر مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را روی جانسون انجام می‌دهند تا رژیم غذایی و فعالیت بدنی‌اش را مطابق با علائم حیاتی‌اش که به‌طور مداوم تحت نظر است، اصلاح کنند.

روز جانسون از ساعت 5 صبح با دوزی از مکمل‌ها و داروهایی مانند لیکوپن، روی (زینک)، متفورمین و همچنین یک دوز کوچک لیتیوم برای مغزش آغاز می‌شود. در کنار رژیم غذایی گیاهی سخت‌گیرانه جانسون با ارزش غذایی روزانه 1977 کالری، این کارآفرین هر روز به مدت یک ساعت، سه دوره زمانی ورزش سنگین را که برای هفته برنامه‌ریزی‌شده است، انجام می‌دهد.

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن شگفتی آفرید

جانسون همچنین برنامه خواب سختی دارد. او دو ساعت قبل از خواب باید از عینک‌هایی استفاده کند که نور آبی را مسدود می‌کنند. در کنار این موارد، این کارآفرین یک رویکرد خاص برای بهداشت دهانش دارد که شامل مسواک‌زدن، نخ‌کشیدن، شست‌وشو با روغن درخت چای و استفاده از ژل آنتی‌اکسیدان می‌شود.

جانسون برای نظارت روی سلامتی‌اش، وزن، شاخص توده بدنی و میزان چربی بدنش را هر روز اندازه‌ می‌گیرد. البته نباید اندازه‌گیری روزانه قند خون، تغییرات ضربان قلب و سطح اکسیژن خون را فراموش کرد. آزمایش‌های خون و ادرار هم در برنامه ماهانه او قرار دارند و البته هر ماه، این کارآفرین اسکن‌های MRI، سونوگرافی و کولونوسکوپی هم انجام می‌دهد.

نتیجه تمام تلاش‌های جاین کارآفرین برای جوانی مجدد

زولمن و تیمش از طریق اندازه‌گیری‌های بی‌شمار به این نتیجه رسیده‌اند که قلب جانسون حالا 37 سال سن دارد، پوست او مانند یک فرد 28‌ساله است و ظرفیت ریه و آمادگی بدنی‌اش تفاوتی با یک فرد 18‌ساله ندارد. همچنین سن لثه‌اش مشابه یک فرد 17ساله است.

اگرچه اعداد بالا برای یک فرد 45ساله رؤیایی به‌حساب می‌آیند، اما جانسون از دستاوردهایش راضی نیست و اگرچه سالانه 2 میلیون دلار برای رسیدن به آن‌ها هزینه کرده است، اما می‌خواهد سن تمام اعضای بدنش به 18 سال برسد.

اگرچه شاید بسیاری از افراد پس از اطلاع از برنامه جانسون بخواهند چنین مسیری را در پیش بگیرند، اما باید بگوییم چنین کاری بدون پشتیبانی تیمی از پزشکان متخصص و آزمایش‌های دوره‌ای (درحقیقت هزینه‌های میلیون دلاری!) امکان‌پذیر نیست. زمانی میزان چربی بدن جانسون به کمتر از 3 درصد رسید که عملکرد درست قلبش را به خطر انداخت و احتمال مرگ او وجود داشت.

طرح یک کارآفرین برای جوان شدن شگفتی آفرید

در کنار تمام این موارد، جانسون تحت یک درمان هم قرار می‌گیرد که در آن، مجموعه‌ای از تزریق چربی به‌صورت را تجربه می‌کند تا سلول‌های چربی جوان را تولید کند. این درمان علاوه بر اینکه جانسون را از نظر ظاهری جوان‌تر می‌کند، باعث ایجاد مکانیزمی برای تولید مواد سمی کمتر و کنترل بهتر گرما در کل بدن می‌شود.

اگر فکر می‌کنید جانسون تنها می‌خواهد با ادامه برنامه‌های قبلی خودش را جوان‌تر کند، اشتباه می‌کنید؛ چرا که این کارآفرین می‌خواهد در آینده تحت ژن‌درمانی هم قرار بگیرد تا تمام بدنش جوان‌تر به‌نظر برسد. باید منتظر ماند و دید درنهایت این کارآفرین 45ساله، دوباره تبدیل به جوانی 18ساله می‌شود یا در این مسیر شکست می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره طرح یک کارآفرین برای جوان شدن چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر