coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

افشاگری بزرگ از کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران ؛ تخلیه باتری با آزمایش‌های عجیب!

کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران جنجالی شد. غول ارتباطی جهان با انجام آزمایش‌های متعدد برروی گوشی کاربرانش اثر منفی گذاشته است.

خبرها حاکی از آن است که کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران و همچنین آزمایشات و تست‌های متعدد روی این دستگاه‌ها منجربه به مصرف بسیار بالای باتری و افت شدید حجم آنها شده است. نام این تست‌ها نیز “تست مخفی” است که یکی از کارمندان سابق فیس بوک آن را لو داده و همین شخص نیز به‌دلیل عدم انجام تست مخفی از شرکت اخراج شده است.

بیشتر بخوانید: نفع متا در بازگشت ترامپ به اینستاگرام و فیسبوک چیست؟

کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران

یکی از کارمندان سابق فیسبوک ادعا می‌کند این شبکه‌ی اجتماعی می‌تواند باتری گوشی‌های هوشمند کاربرانش را به‌طور مخفیانه خالی کند.

جورج هیوارد، دانشمند داده می‌گوید: «خالی کردن باتری گوشی کاربران به‌عنوان تست مخفی شناخته می‌شود.» این اقدام به شرکت‌های فناوری اجازه می‌دهد به‌منظور آزمایش قابلیت‌ها یا مواردی مثل سرعت اجرای برنامه‌های خود یا بارگیری یک عکس، به‌طور مخفیانه باتری گوشی کاربران را خالی کنند.

هیوارد ۳۳ ساله در دادخواستی که به دادگاه فدرال منهتن ارائه داده است ادعا می‌کند در ماه نوامبر به‌دلیل امتناع از انجام کاری که فیسبوک از او درخواست کرده، اخراج شده است. هیوارد می‌گوید:

من به مدیر گفتم این‌کار (تست منفی) می‌تواند به کاربران آسیب برساند و او درپاسخ گفت می‌توانیم با آسیب‌زدن به چند نفر، به تعداد بیشتری از افراد کمک کنیم.

کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران
جورج هیوارد، دانشمند داده و کارمند سابق فیسبوک

هیوارد روی اپلیکیشن مسنجر فیسبوک کار می‌کرد. این برنامه به شما اجازه می‌دهد پیام‌های نوشتاری ارسال کرده یا با دیگران تماس ویدیویی یا صوتی برقرار کنید و در بسیاری از کشورهای جهان به‌عنوان یک ابزار ارتباطی محبوب مورداستفاده قرار می‌گیرد.

طبق گزارش‌ها، مسنجر فیسبوک تا سال ۲۰۲۱ حدود ۱٫۳ میلیارد کاربر فعال دارد که باعث می‌شود در جایگاه چهارمین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی جهان قرار گیرد.

هیوارد در گفت‌وگو با NyPost گفت: «هر دانشمند داده‌ای که برای کار خود ارزش قائل باشد، باور دارد که نباید به مردم صدمه زد.»

طبق دادخواستی که علیه متا، شرکت مادر فیسبوک مطرح شده است، تخلیه‌ی باتری گوشی هوشمند افراد، آن‌ها را درمعرض خطر قرار می‌دهد و به‌خصوص زمانی‌که نیاز به برقراری ارتباط مراکز خدمات اضطراری مثل پلیس یا سازمان‌های امداد و نجات داشته باشند. هیوارد در بخش دیگری از توضیحات خود گفت:

من از انجام آزمایش موردنظر فیسبوک امتناع کردم و اگر به رئیس خود نه بگویید، اوضاع خیلی خوب پیش نخواهد رفت.

شایان‌ذکر است هیوارد از اکتبر ۲۰۱۹ به استخدام فیسبوک درآمده بود. او اعلام کرد: «نمی‌داند تاکنون چند نفر تحت‌تأثیر آزمایش مخفی غول رسانه‌های اجتماعی جهان قرار گرفته‌اند اما باور دارد این شرکت چنین کاری را انجام داده است.» او همچنین یک سند آموزشی داخلی را با عنوان «چگونه آزمایش‌های منفی متفکرانه انجام دهیم» به دادگاه ارائه داده که نمونه‌هایی از تست‌های مخفی و آزمایش‌های درحال انجام در آن دیده می‌شود. هیوارد می‌گوید در دوران کاری‌اش تاکنون سندی وحشتناک‌تر از این ندیده است.

دان کایزر، وکیل هیوارد نیز اعلام کرده است:

اکثر مردم احتمالاً نمی‌دانند فیسبوک یا سایر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند باتری گوشی آن‌ها را به‌طور عمدی تخلیه کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره کنترل فیسبوک بر عملکردهای اساسی گوشی کاربران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر