coinex
راهنمای خرید تکراتو

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی یکی دیگر از اقدامات گوگل در مراسم معرفی تکنولوژی هوش مصنوعی خود بود که می‌تواند تجربه استفاده از آن را بهبود بخشد.

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی قطعاً می‌تواند تجربه کاربری این نقشه‌خوان را بهبود بخشد. گوگل نیز مانند مایکروسافت در مراسم شب گذشته خود از هوش مصنوعی اختصاصی خود رونمایی کرد. هدف این شرکت برای ارائه مدل هوش مصنوعی خود، مقابله با مایکروسافت و دیگر شرکت‌های ارائه‌دهنده این تکنولوژی نوین است.

بیشتر بخوانید: ضرر 100 میلیارد دلاری آلفابت به خاطر اشتباه هوش مصنوعی Bard

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی

گوگل در رویداد ویژه شب گذشته خود از قابلیت‌های جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی برای سرویس مپس پرده برداشت. از جمله این ویژگی‌های جدید می‌توانیم به آپدیت نمای Impressive View و البته قابلیت‌های واقعیت افزوده و مسیریابی اشاره کنیم.

گوگل اعلام کرد که سرویس مپس با چندین ویژگی جدید به‌روز خواهد شد. یکی از این ویژگی‌ها آپدیت بزرگی برای حالت Impressive View است که دسترسی به نقشه‌های سه‌بعدی را به سطح جدیدی می‌برد. نسخه جدید این ویژگی اجازه می‌دهد محله‌های مختلف و ساختمان‌های گوناگون را ببینید و بعد در داخل این نقشه‌های سه‌بعدی زوم کنید. به‌علاوه با این آپدیت می‌توانید نمای ساختمان‌ها را در ساعات مختلف شب یا روز یا وضعیت‌های آب‌وهوایی مختلف مشاهده کنید.

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی

ویژگی Impressive View اولین بار در ماه مه 2021 معرفی شده بود و سپتامبر 2022 حدود 250 چشم‌انداز جهانی را تحت پوشش قرار داد. این ویژگی حالا از امروز برای پنج شهر بزرگ لندن، لس آنجلس، نیویورک، سان فرانسیسکو و توکیو فعال می‌شود.

گوگل همچنین قابلیت Indoor Live View را برای 1000 فرودگاه، ایستگاه مترو و مرکز خرید توسعه می‌دهد. این قابلیت در ماه‌های آینده در شهرهای آمستردام، دوبلین، فلورانس و ونیز در دسترس قرار می‌گیرد.

یکی از دیگر قابلیت‌های جدید گوگل مپس تلفیق هوش مصنوعی با واقعیت افزوده است؛ به این صورت که می‌توانید دوربین گوشی خود را به سمت محیط‌های مختلف بگیرید و در سرویس نقشه به‌صورت آنی اطلاعات مربوط به کسب‌وکارهای آن منطقه را ببینید.

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی

گوگل همچنین چند قابلیت جدید را برای دارندگان خودروهای برقی به مپس اضافه می‌کند. قابلیت اول برای یافتن ایستگاه‌های شارژ در سفرهای کوتاه است. در گذشته رانندگان باید برای سفرهای کوتاه، خودشان ایستگاه‌های شارژ را از روی نقشه پیدا می‌کردند. اما حالا گوگل بهترین ایستگاه را به کاربر پیشنهاد می‌کند تا کمترین زمان در سفر او هدر برود. این قابلیت برای تصمیم‌گیری خود مؤلفه‌هایی مثل سرعت شارژ ایستگاه‌ها، شرایط جاده‌ای و توانایی‌های خودروی شما را در نظر می‌گیرد.

تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی

به‌علاوه، غول فناوری فیلتری را به گوگل مپس اضافه می‌کند تا بتوانید صرفاً ایستگاه‌های شارژ سریع را پیدا کنید. قابلیت بعدی نمایش وجود یا عدم وجود شارژر در هنگام جستجو در نقشه است. برای مثال، اگر به‌دنبال سوپرمارکت بگردید، در نتایج جستجو به شما اعلام خواهد شد که در کنار کدام سوپرمارکت ایستگاه شارژ وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره تجهیز گوگل مپس به قابلیت‌های هوش مصنوعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر