coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

سرزمین‌ عجایب: اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط کیم جونگ اون!

اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط رهبر کره شمالی این کشور را به سرزمین عجایب معروف کرده است.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در یک حرکت عجیب دیگر اقدام‌به اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک کرد. آقای کیم این موشک را آنقدر بزرگ و عزیز کرده، که آن را در حد و اندازه‌های پدر و پدربزرگش قرار می‌دهد. در این‌خصوص یک تحلیل‌گر مسائل کره شمالی این حرکت رهبر کرده شمالی را فاقد استانداردهای پیونگ یانگ می‌داند.

بیشتر بخوانید: کره شمالی سال 2023 را با آزمایش یک موشک بالستیک جدید جشن گرفت؛ سالی که نکوست از بهارش پیداست؟

اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون لانچر موشک مورد علاقه‌اش را قهرمان ملی کشورش خطاب قرار داده که این لانچر را در جایگاهی در حد و اندازه‌های پدر و پدربزرگش قرار می دهد که رهبران سابق این کشور هستند. خودرو ۳۲۱ که لانچر موشک Hwasong-17 است، مدال قهرمان جمهوری، مدال ستاره طلایی و نشان پرچم ملی، درجه یک کشور را دریافت کرد. این اقدام عجیب باعث می شود که این لانچر خودرویی در جایگاهی مشابه کیم جونگ ایل، کیم ایل سونگ، فیدل کاسترو و معمر قذافی قرار بگیرد.

اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط رهبر کره شمالی

جیکوب بولژ، تحلیل گر مسائل کره شمالی، می گوید: «بی‌سابقه نبوده که افتخاراتی در یک کشور به اشیاء بی‌جان تعلق بگیرند اما دادن این مدال‌ها و نشان‌های افتخار به یک خودرو، حتی با استانداردهای پیونگ یانگ نیز عجیب است.»

وی در این باره می گوید:

این‌ها از بالاترین نشان ها و افتخاراتی هستند که می‌تواند در کره شمالی به کسی داده شود و اغلب به صورت خودکار به صورت جمعی داده می‌شوند. این عنوان برای کسانی در نظر گرفته می‌شد که در جریان نبرد، یا برای حزب و کشور کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. برای مقایسه، شاید بتوان آن را با صلیب جرج یا شاید مدال آزادی رییس‌جمهور ایالات متحده مقایسه کرد. دادن جوایز و مدال به کارخانه‌ها، ماشین‌آلات خاص و خودروها، در واقع بی‌سابقه نیست زیرا این موضوعی است که تاریخچه آن به روزهای کیم ایل سونگ باز می‌گردد. اما دادن جوایزی چنین بلندمرتبه بسیار غیرمعمول است و من از هیچ نمونه دیگری که در آن نشان قهرمان جمهوری به یک شیء داده شده باشد بی‌اطلاع هستم.

افتخاراتی مانند این‌ها در کره شمالی معمولاً با جوایز دیگری نیز همراه می شود، مانند جیره‌های بیشتر، اثاثیه منزل رایگان و حتی آپارتمان در پیونگ یانگ، هر چند مشخص نیست که در اینجا نیز چنین جوایز اضافی داده شده و کاربرد داشته باشد یا نه. پیونگ یانگ اواخر سال گذشته میلادی در رسانه پروپاگاندایی خود از این تصمیم خبر داد، اگر چه در خارج از کره شمالی کمتر مورد توجه قرار گرفت. رسانه دولتی کره شمالی در توجیه این اهدای مدال گفته است که پرتاب موشک Hwasong-17 در ماه نوامبر «به وضوح برای جهانیان ثابت کرد که کره شمالی یک قدرت هسته‌ای کامل» است.

اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط رهبر کره شمالی

در گزارش این رسانه آمده است که اکنون کره شمالی «توانایی ایستادن در مقابل برتری هسته‌ای امپریالیسم ایالات متحده را دارد، با این قدرت مطلق که به زورگویی امپریالیستی روی زمین پایان دهد».

کیم جونگ اون نیز خود بارها با این خودرو لانچر عکس گرفته و تصاویری متعدد از پرتاب این موشک از زوایای مختلف منتشر شده است. دیکتاتور کره شمالی بعد از پرتاب این موشک با خود آن و لانچرش عکس گرفت در شرایطی که ده‌ها سرباز روی لانچر سوار شده بودند. موشک بالستیک قاره پیمای Hwasong-17 می‌تواند خاک اصلی ایالات متحده را در تیررس موشک‌های هسته‌ای کره شمالی قرار دهد و خودروهای لانچر نیز رهگیری این موشک‌ها را دشوارتر می سازند.

اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک توسط رهبر کره شمالی

خودرو TEL 321 که همزمان حامل، بلندکننده و لانچر این موشک است، خودرویی خاص و ویژه است که به نماد جاه‌طلبی‌های بزرگ‌تر کره شمالی برای تبدیل شدن یک قدرت هسته‌ای به منظور حمله به هر کشوری روی زمین تبدیل شده است. در حال حاضر هیچ سیستم دفاع موشکی توانایی از بین بردن بسیاری از لانچرهای متحرک موشک‌های بالستیک را ندارند. بولژ گفته است که ۱۰۶ نفر نیز بعد از تست این موشک ترفیع رتبه و جایزه دریافت کرده‌اند اما این خودرو لانچر جایگاهی بسیار بالاتر از هر شخص برای رهبر کره شمالی دارد. بولژ در این باره می گوید:

خودرو TEL و موشک به دستاوردی فراتر از چیزی رسیده‌اند که در دسترس هر دانشمند یا نظامی قرار دارد که باعث می‌شود دادن چنین جایزه‌ای در ذهن کیم جونگ اون موجه باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص اعطای بالاترین نشان افتخار کره شمالی به یک لانچر موشک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر