coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد ؛ جایگزینی جایگاه‌های سوخت با عابربانک!

مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد یک جنجال تازه به‌بار آورد. ماجرای دستگاه‌های خودپرداز خالی از پول نقد چیست؟

مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد توسط مردم به‌علت عدم وجود پول نقد در دستگاه‌های خودپرداز یک جنجال تازه در کشور به‌راه انداخته است. روزی نیست که خبرهای عجیب و غریب در کشور شنیده و یا منتشر نشود. از ماجرای کمبود گاز شهری گرفته تا بنزین و حالا هم عدم وجود پول نقد در دستگاه‌های خودپرداز که یک دغدغه دیگر برای مردم ایجاد کرده است. اما چرا این دستگاه‌ها خالی از پول نقد شده‌اند؟

بیشتر بخوانید: بحران کمبود اسکناس در ایران ؛ احتمال سقوط نظام بانکی چقدر جدی است؟ [+فیلم]

مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد خبرساز شد

رئیس صنف جایگاه‌داران کشور گفت:

«شاهدیم که در برخی موارد خودپردازهای بانکی خالی از پول نقد هستند یا درست کار نمی‌کنند و مردم ناچارا برای دریافت پول نقد به پمپ بنزین‌ها مراجعه می‌کنند.»

اسدالله قلیزاده اظهار کرد: «مردم راحت‌ترین و در دسترس ترین راه برای دریافت پول را پمپ بنزین‌ها می‌دانند و مراجعه دارند. آمار بالایی از مراجعات داریم و لازم است مسئولین سریعا تدبیری بیاندیشند.»

مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد خبرساز شد

وی ادامه داد:

مالکان پمپ بنزین‌ها از سراسر کشور خصوصا کلانشهرها، شهرهای توریستی و زیارتی استعلام‌های زیادی از ما داشته اند که چه کنند؟ واقعیت این است که جایگاه‌های سوخت فعالیت شبانه روزی دارند و ارائه خدمت انجام می‌دهند، ولی تکلیفی در جهت عرضه پول نقد به مردم ندارند، البته در برخی مواقع واقعا مردم نیاز دارند و برای وجوه خرد مراجعه می‌کنند که جایگاه‌داران نمی‌دانند باید چه کنند تا از طرفی شرمنده مردم و از طرفی با مشکلات قانونی یا مالیاتی آتی روبرو نشوند.

وی اظهار کرد: «لازم است سازمان مالیاتی و بانک مرکزی در این زمینه اظهارنظر شفاف کنند و تشریح موارد قانونی را داشته باشند تا تکلیف همه روشن شود، البته مشاغل دیگر هم احتمالا با این مساله روبرو هستند.»

وی افزود:

ما سعی کردیم طی سالیان اخیر مردم را ترغیب کنیم که بهای سوخت را الکترونیکی پرداخت کنند و تا حدودی موفق بودیم و شاهد کاهش روز افزون پول نقد در جایگاه‌ها هستیم و امیدواریم با غلبه بر نگاه بسته برخی افراد و ورود تکنولوژی جدید و روش‌های متنوع پرداخت هرچه بیشتر در این زمینه پیش برویم.

قلیزاده ضمن انتقاد از بی تفاوتی برخی بخش‌های سیستم بانکی به این مساله گفت: «ما انتظار داریم بانک‌ها پاسخگو باشند، اینکه بانکها در ایام کرونا خیلی کم پول نقد از مردم دریافت می‌کردند و پمپ بنزینها محل خرج کردن پولهای نقد مردم شده بود و حالا وجه نقد در برخی خودپردازها به درستی توزیع نمی شود و مردم برای رفع نیازشان به پمپ بنزینها مراجعه دارند قابل پذیرش نیست، جایگاه‌های سوخت خودپرداز بانکی نیستند و لازم است بانک مرکزی به طور جدی در این مساله ورود کند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص مراجعه به پمپ بنزین‌ها برای دریافت پول نقد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر