فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سازمان سنجش در تدارک برگزاری کنکور الکترونیکی از سال آینده!

رئیس سازمان سنجش اخیرا اعلام کرده که تمام تلاش نهاد تحت امرش، برگزاری کنکور الکترونیکی در سال آینده است.

عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که تمام سعی او و سازمان سنجش بر این است که سال آینده کنکور سراسری به طور الکترونیکی برگزار شود. بنابر اعلام پورعباس، در صورت الکترونیکی شدن کنکور از داوطلبان چند سری کنکور گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: کارزار جبران خسارت قطعی اینترنت در روز کنکور به راه افتاد

برگزاری کنکور الکترونیکی از سال 1402

پورعباس در گفتگویی که با باشگاه خبرنگاران جوان داشت در خصوص فرایند الکترونیکی شدن کنکور گفت درحال‌حاضر نرم‌افزارهای آزمون الکترونیکی نوشته شده و کارهای مربوط به برگزاری این نوع آزمون درحال انجام است که به‌شکل پایلوت از بهمن‌ماه شروع شده:

«با ایجاد ظرفیت و زیرساخت‌های لازم، داوطلبان بر سر جلسه آزمون حضور پیدا می‌کنند. تمام سعی ما بر این است که سال آینده، آزمون سراسری را به‌صورت الکترونیکی برگزار کنیم.»

سازمان سنجش در تدارک برگزاری کنکور الکترونیکی از سال آینده!

رئیس سازمان سنجش، کنکور آنلاین را یک امتحان ایمن، کم هزینه و سریع می‌داند و معتقد است این نوع از برگزاری آزمون سراسری آسایش بیشتری هم برای داوطلبان به همراه خواهد داشت. البته به گفته پورعباس، در آزمون سراسری الکترونیکی قرار است که چند سری امتحان از داوطلبان گرفته شود و به این صورت نیست که آزمون در یک نصف روز برگزار گردد. او با بیان اینکه درحال‌حاضر 170 دانشگاه دولتی و 470 واحد دانشگاه آزاد در کشور وجود دارد، اظهار داشت:

«اگر قرار بود مانند گذشته هر دانشگاه برای خود یک آزمون برگزار کند، داوطلبان باید هر روز در سفر باشند که اصلاً درست و منطقی نیست.»

البته که بحث الکترونیکی شدن کنکور یک سالی است که از سوی سازمان سنجش طرح شده است. در واقع رئیس سازمان سنجش در بهمن ماه 1400 هم وعده داد که در سه سال آتی آزمون‌هایی تمام هوشمند طراحی می‌شوند و با کمک آن‌ها، کنکور هوشمند و ماهی یکبار به صورت آنلاین برگزار می‌شود. به گفته وی، سه مرحله برای برگزاری کنکور الکترونیک در نظر گرفته شده است: «بانک سؤالات و یک نرم‌افزار برای این موضوع ایجاد شده است. بستری برای برگزاری امتحان به‌صورت کامپیوتر پایه، موبایل پایه و صفحه هوشمند پایه در نظر گرفته می‌شود و داوطلبان با حضور در محل‌های تعیین‌شده آزمون می‌دهند. نتیجه هم بلافاصله پس از برگزاری آزمون به داوطلب اعلام می‌شود».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص برگزاری کنکور الکترونیکی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر